Edek1 - komentarze

 • Edek1 napisał/a komentarz do Nieznana Asseco Resovia Rzeszów. Tak złego startu w lidze nie było nigdy

  Coś jest nie tak. Niby ściągnieto do drużyny gwiazdy, niby jest wszystko co potrzeba. Nie ma tylko wyników. Może faktycznie przydałaby sie nowa miotła. Bo z Kowalem chyba jest tak, jak z kiepskim kucharzem. Niby ma wszystko, żeby coś tam ugotować. Nawet wie jak to zrobić, ale efekt jest taki, że nikt nie chce tego jeść. Kibicuje Kowalowi od początku, wielokrotnie go broniłem, ale może jego czas sie skończył i pora, żeby dopoczął gdzies na boku. I to nie jako dyrektor sportowy, ale całkowicie. Przede wszytkim on sam, jako stary resoviak, powinien pewne sprawy przemyśleć i dla dobra drużyny usunąć się w cień. Bo jeszcze chwila i kibice odwrócą się nie tylko od drużyny, ale i od siatkówki w ogóle. Wielu ludzi pasjonujących się siatą to kibice sukcesu - taka już nasza mentalność. Kiedy drużyna przegrywa odwracają się nie tylko od niej. W ubiegłym sezonie Serniotti miał zespół o wiele słabszy personalnie, ale poległ wynikami. Mam wrażenie, że posłużył zarządcom Resovii za kozła ofiarnego: "widzicie, Kowal jest najlepszy. Włoskie gwiazdy mu nie podskoczą". Tyle tylko, że ta rzeszowska "gwiazda" również niczego szczególnego nie ugrała. Na tę chwilę jedynym pozytywem jest fakt, że możemy w Rzeszowie oglądać na żywo najlepsze polskie drużyny. Szkoda tylko, że dolewają one goryczy do czary, którą summa summarum bedzie musiał wypić niczemu nie winien główny sponsor.

 • Edek1 napisał/a komentarz do Kolejna porażka Asseco Resovii! ONICO Warszawa zwyciężyło w hali Podpromie

  Resovia ani chybi szykuje formę dopiero na KMŚ. Tyle tylko, że tam niczego nie ugrają, a PLS-ie stracą wiele punktów. I po co to komu?

 • Edek1 napisał/a komentarz do Ogrom emocji w Zawierciu! Siatkarze Aluronu Virtu Warty lepsi od Asseco Resovii, rzeszowianie przegrali wygrany mecz

  No i bardzo dobrze, że Resovia przegrała. Bardzo dobrze dla atrakcyjnosci ligi. Mam tylko nadzieję, że to nie był jednorazowy wyskok i podobne niespodzianki będą na porządku dziennym. A samego Kowala bym tak bardzo nie obwiniał. Co miał niby zrobić, kiedy Semeniukowi przytrafił się w 5-tym secie dzień konia? Do tego momentu Resovia nie grała tak źle. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę i to, że w tym składzie odbyli tylko kilka treningów.

 • Edek1 napisał/a komentarz do Asseco Resovia - PGE Skra: walka o złoto nie dla rzeszowian. Bełchatowianie w finale!

  W dzisiejszej siatkówce, by osiągnąć zadowalający wynik, potrzebny jest w drużynie (przynajmniej jeden) zawodnik wybitny. Takich ma Modena, Lube, Zenit (nawet kilku). Takim wczoraj był Bartek Kurek. W Resovii są tylko nieźli, a to trochę mało i dlatego to Skra jest w finale. Resovia ma w swoim składzie zbyt wiele luk, by myśleć o sukcesach nie tylko na krajowych boiskach. Było kilka meczów, które to dobitnie pokazały. Wystarczyło kilka dobrych serwisów i w zasadzie było pozamiatane. Nie wiem, czy RR stać na zatrudnienie takiego zawodnika wybitnego. Pewnie tak, pod warunkiem jednak, że budżet klubu nie będzie rozmieniany na drobne i zamiast zatrudniać wielu niezłych, zatrudni się kilku dobrych. No i do tego osoba trenera. Kowal, owszem miał sukcesy, ale ostatnio jakoś mnie nie przekonuje. Nie ma w sobie tego czegoś, co pozwoli na zbudowanie odpowiedniej atmosfery w drużynie. Gołym okiem można dostrzec, że drużyna pod tym względem monolitem nie jest. A siatkówce atmosfera jest czymś bardzo ważnym. Bez niej, zamiast zespołu, mamy tylko zlepek. A ten niczego wielkiego osiągnąć nie ma prawa. Resovia rozpoczęła już budowę drużyny na przyszły sezon i pewnie odejdą z niej kolejni gracze, a na ich miejsce przyjdą nowi. Potrzeba jednak, moim zdaniem, odpowiedniego spoiwa, które stworzy zespół. Andrzej Kowal wydaje się być człowiekiem wypalonym i on temu zadaniu nie jest w stanie podołać.

 • Edek1 napisał/a komentarz do PGE Skra - Asseco Resovia: bełchatowianie zmiażdżyli rzeszowian w Atlas Arenie

  Ani chybi zaraz poleją się wiadra pomyj na Kowala. Ale to chyba nie on rozgrywał, atakował, przyjmował. Cholera wie, co było przyczyną tego blamażu. Może przedwcześnie ogłoszone ruchy transferowe, może zbytnia pewność siebie, po wygranej z Zaksą. Resovia dała d... i w rewanżu może byc cienko.

 • Edek1 napisał/a komentarz do Włoch zostanie asystentem Andrzeja Kowala w Asseco Resovii Rzeszów?

  Zatrudnienie Włocha byłoby znakomitym posunięciem pod warunkiem należytej współpracy obu trenerów. W kontekście odejścia Andrzeja z Resovii, nowy trener będzie miał sporo czasu, by dobrze wdrożyć się do pracy w nowym klubie. Samo zatrudnienie dobrego i doświadczonego szkoleniowca świadczy o tym, że w Resovii wciąż myślą o ciągłym podnoszeniu poziomu drużyny. Oby te przedsięwzięcia zaowocowały sukcesami w nowym sezonie.

 • Edek1 napisał/a komentarz do LM: włoski koszmar trwa. Asseco Resovia żegna się z Ligą Mistrzów

  Te wszystkie krytyki są takie nasze, polskie. Wystarczy jedna przegrana, a już leją się kubły pomyj. Jest jak jest. Są drużyny w Europie lepsze od naszych i tyle. Resovia powalczyła. Chłopaki zostawili na boisku sporo serducha, ale się nie udało. Może, gdyby był Schmitt i Nowakowski, końcowy wynik byłby korzystniejszy. Tego się jednak nie dowiemy. Rozumiem frustrację wielu tu piszących, bo chciałoby się, żeby drużyna tylko wygrywała. Rozumiem narzekania na tego czy tamtego, ale psioczenie na sponsora Resovii to już zbrodnia. Niedawno kibice narzekali na sponsora rzeszowskiego żużla i gdzież on teraz jest? Tylko czekać, kiedy zniecierpliwi się Adam Góral i odetnie prąd. Co wtedy stanie się z rzeszowską siatkówką? Pytanie jest retoryczne i wszyscy odpowiedź znają. Czy naprawdę tego chcemy? Resovia jest - czy to się komuś podoba czy nie - czołową drużyną i Polski i Europy. I niech tak zostanie.

 • Edek1 napisał/a komentarz do LM: polski szturm na włoską twierdzę. Asseco Resovia weźmie odwet za porażkę?

  Po raz kolejny została obnażona słabość naszej siatkówki. O ile trudno było liczyć na Skrę i trudno liczyć na Resovię, o tyle przegrana Zaksy - i to z przeciętnym przeciwnikiem - już jest bolesna. Drużyna, która w kraju wygrywa wszystko pokazała ile tak naprawdę jest warta na rynku europejskim. Od kilku lat media mamią nas wizją najlepszej ligi w Europie, ale jak widać to tylko chwyt marketingowy i pobożne życzenia.

 • Edek1 napisał/a komentarz do LM: poznaliśmy rywali ZAKSY, Asseco Resovii i PGE Skry w I rundzie fazy play-off!

  Nie przejmuj się wypocinami tego facia. To jakaś patologia

 • Edek1 napisał/a komentarz do LM: poznaliśmy rywali ZAKSY, Asseco Resovii i PGE Skry w I rundzie fazy play-off!

  Wygramy czy przegramy? Może Zaksa ma jakieś szanse. Tak czy inaczej czeka nas spora dawka niezłych meczów. Oby tylko polskie drużyny nie przegrały w szatni.