MŚ w lotach: Koch nokautuje na I treningu, Małysz trzeci!

Austriak Martin Koch bardzo pewnie zwyciężył w I treningu podczas rozgrywanych w Oberstdorfie Mistrzostw Świata w lotach narciarskich. Adam Małysz zajął trzecie miejsce. Pozostali Polacy skakali przeciętnie.

Michał Rudnik

Podczas pierwszego treningu w Oberstdorfie tylko dwóm skoczkom udało się przekroczyć granicę 200 metrów: Martin Koch "zdemolował" rywali, frunąc aż na 209,5 metra, a wysoką formę zasygnalizował również Jane Ahonen - 201 metrów. Adam Małysz uplasował się na trzeciej pozycji - 192,5 metra.Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Thomas Morgenstrn zajął dopiero 18. pozycję - 177,5 metra.

Przeciętnie spisali się pozostali Polacy. Kamil Stoch zajął 26. miejsce - 171 metrów, Piotr Żyła 38. - 164, Stefan Hula 56. - 145,5, a Marcin Bachleda 58. - 140 metrów.