Carling Cup: MU i Tottenham w kolejnej rundzie, Kuszczak tylko na rezerwie

Zgodnie z przewidywaniami do półfinałów Pucharu Ligi Angielskiej awansowały zespoły Manchesteru United oraz Tottenhamu Hotspur. Czerwone Diabły - bez udziału Tomasza Kuszczaka - pokonały Blackburn Rovers 5:3, a z kolei Koguty ograły Watford 2:1.

Bartosz Zimkowski

Na Old Trafford kibice zobaczyli w sumie osiem goli. Już po pierwszej połowie MU prowadziło 2:0 po trafieniach Naniego oraz Carlosa Teveza. Sir Alex Ferguson zdecydował się wystawić nieco rezerwowy skład i dlatego zabrakło większości czołowych zawodników. Szkot postawił między słupkami na Bena Fostera, a nie na Tomasza Kuszczaka, który przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

Do przerwy Man Utd prowadziło 2:0, ale dziewięć minut drugiej części spotkania przyniosły aż 3 gole. Gospodarze wygrywali w tamtym momencie 4:1, a hattrick na koncie miał już Tevez. Jednak w końcówce goście napędzili Manchesterowi trochę strachu, bowiem doprowadzili do stanu 4:3. Jednak ostatnie słowo należało do Teveza, który ustalił wynik spotkania, a sam strzelił swojego czwartego gola w tym meczu.

W drugim pojedynku Tottenham Hotspur pokonał na Vicarage Road Watford 2:1. Koguty to obrońca trofeum i w tym sezonie także ma szansę sięgnąć po triumf w tych rozgrywkach. Bramki dla Tottenhamu zdobyli: Roman Pawluczenko oraz Darrent Bent, a w barwach Watford zabrakło Grzegorza Rasiaka.