Turniej EIHC w Mont Blanc: Francja - Litwa 9:6

Reprezentacja Francji pokonała w turnieju EIHC w Mont Blanc Litwę 9:6. Asystę przy jednej z bramek dla Trójkolorowych miał Teddy Da Costa. Była to już druga porażka Litwinów, którzy we wtorek przegrali z Wielką Brytanią.

Michał Gałęzewski

Pierwszą bramkę, w 7. minucie strzelił Alexandre Levebvre. Następnie doszło do wielu przepychanek i sędzia, Mike Hicks miał sporo problemów z zawodnikami. W efekcie tego karę meczu otrzymał Sebastien Rohat. Kibice byli świadkami prawdziwego gradu bramek. Najpierw na listę strzelców wpisał się Egidijus Bauba. Minutę później po asyście Teddyego Da Costy Tristan Lemoine pokonał Arunasa Aleinikovasa i było 2:1 dla gospodarzy turnieju. W ciągu 119 sekund Francuzi strzelili dwie kolejne bramki, a na listę strzelców wpisali się Clement Masson i Julien Lebey. Litwini potrafili jednak wyjść z opresji i na minutę przed końcem bramkę kontaktową strzelił Dovydas Kulevivius. Na pół minuty przed końcem spotkania po raz kolejny doszło do przepychanek na lodzie, tym razem karę 4+10 otrzymał Andrius Kaminskis.

W drugiej tercji było spokojniej, sędzia podyktował tylko dwie minuty kar (w pierwszej tercji tych minut było 55). Padły w niej jednak cztery bramki. W 35 minucie po bramkach Antoine Simmonneaua, Matthieu Le Blonda i drugim trafieniu Alexandre Levebvre, przy tylko jednej bramce Litwinów, którą strzelił Dalius Vaiciukevicius gospodarze wyszli już na czterobramkowe prowadzenie. W ostatniej minucie przewagę Francuzów zmniejszył Darius Lelenas, strzelając swoją pierwszą bramkę w meczu.

W trzeciej tercji dla Trójkolorowych po indywidualnej akcji ósmą bramkę dla Trójkolorowych strzelił Damian Raux, a dziewiątą Clement Masson, dla którego była to druga bramka w tym spotkaniu. Dla Litwinów dwie bramki strzelili zawodnicy, którzy wcześniej wpisywali się do protokołu - Egidijus Bauba i Darius Lelenas.

9:6 - Darius Lelenas (Dovydas Kulevicius, Rolandas Aliukonis) 56'

Kary: Francja - 29 (w tym kara meczu dla Sebastiena Rohata), Litwa - 26 (w tym 10 dla Andriusa Kaminskisa za niesportowe zachowanie)