Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • MicCal napisał/a komentarz do MŚ w skokach 2019. Kamil Stoch bez medalu. Markus Eisenbichler mistrzem świata!

  Ludzie, dajcie spokój. Że nie wstrzelili się optymalnie z formą? Jakby to było takie proste, to każdy skoczek by dzisiaj formą brylował. Nie zawsze się udaje, dzisiaj byli lepsi, ale MŚ dopiero się zaczęły. A jak czytam, że medali już nie będzie, to naprawdę ręce opadają... Kto niby ma nam medal w drużynie odebrać? Nikt w tej chwili nie ma 4 naprawdę dobrych i równych zawodników, wszędzie jakieś dziury (u Niemców - Wellinger/Leyhe; u Austriaków pewniakiem jest w zasadzie tylko Kraft, a reszta mocno nieprzewidywalna; u Japończyków to samo - Ryoyu robi wyniki, ale reszta niczego nie gwarantuje; Norwegowie stracili praktycznie Stjernena, a i Granerud potrafi zepsuć skok; Słoweńcy mają świetnego Zajca, ale reszta skacze co najwyżej solidnie). Tak że bez spiny i defetyzmu, mocno się zdziwię jeśli jutro medalu nie będzie.

 • MicCal napisał/a komentarz do PŚ: powtórka z historii! Kamil Stoch znów nie dał szans rywalom w Lahti!

  A dla kogo mają przychodzić? Finowie już ledwo pamiętają dni swojej chwały, a ich największy bohater właśnie odszedł z tego świata. Jak widać następców brak, to i ludzie się zniechęcili. Ciekawe, ilu kibiców gromadziłyby nasze konkursy, gdyby od jakichś 10-12 lat nie było w naszej kadrze nikogo, kto mógłby chociaż otrzeć się o zwycięstwo?

  Co do samego konkursu, to fajny prognostyk na mistrzostwa, bo wiemy, że nic nie wiemy. Kilku zawodników ma w miarę stabilną formę, ale dominatora nie ma i w dwa tygodnie raczej się nie pojawi. Każdy może huknąć, ale też każdy może zepsuć swoją próbę. Będą emocje!

 • MicCal lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • MicCal lubi Komentarz

  Oceńmy realnie tę całą sytuację. Kamil gdyby nawet dostał same 19-stki, to i tak byłby za Kraftem. To nie punktacja sędziów zadecydowała, tylko przelicznik wiatru i obniżenie belki po skoku Kamila - co jest dla mnie całkowicie zrozumiałe. W tej chwili dobrze nie pamiętam, ale policzmy - tak mniej więcej. Po pierwszej serii Kraft miał około 4 punkty więcej od Kamila, w drugiej serii Kamil skacze o 11,5 metra dalej od Krafta, ale przy wietrze ponad 2 metry pod narty. Kraft z kolei przy wietrze bodajże 0,6 pod narty i z belki o dwa stopnie niżej. Czyli w przeliczeniu wychodzi mniej więcej to samo, a nawet na niewielką korzyść Krafta. Do tego dochodzą oczywiście wyższe noty sędziowskie dla Krafta, no i mamy całą jego przewagę nad Kamilem prawie 10-ciu puntów. Ot i cała filozofia.
  Nie piszcie więc bzdur, że to sędziowie skrzywdzili Kamila i tylko przez sędziów nie wygrał. Powtarzam, nawet same "dziewiętnastki" nie dały by mu sukcesu, bo to wiatr "zadecydował". Takie są fakty i nic tego nie zmieni - nawet wszelkie zakłamywanie rzeczywistości. Trzeba się cieszyć z rekordu, a nie szukać dziury w całym. Tyle w temacie, pozdrawiam.

 • MicCal lubi Komentarz

  A ja nie tęsknię za tamtymi czasami. Zwłaszcza jak po skokach 20 -30 zawodników całą serię trzeba było anulować, bo nagle wiatr zmienił się na tyle, że nie mieścił się w korytarzu ustalonym dla uczciwej walki i bezpieczeństwa. A belki nie można było zmienić. Dzisiaj trwa to dużo sprawniej. Obecnie nie czeka się po 10 minut na kolejny skok, prawie w ogóle nie przerywa i nie odwołuje się zawodów w trakcie jak to miało miejsce kiedyś. Dawniej jak skoczek spadł na bulą, to kibic nawet nie miał wiedzy że dostał wichurę w plecy, tylko wszyscy wyzywali od razu od nielotów. Sprawiedliwie nigdy nie będzie ani wówczas, ani teraz, ale przynajmniej jest. A suma sumarum na czołowych miejscach i tak zazwyczaj są ci najlepsi.

 • MicCal lubi Komentarz

  Doyle Adamsem nie jest i akurat Tai z nim jechał bardzo dobrze. Ogólnie fajnie się oglądało jazdę Tai'a i Fricke'a. Sytuacja Janowski Przedpełski miała miejsce na wyjściu z pierwszego łuku ;) Trochę frajersko Sparta ten mecz przegrała. No ale cóż, Toruniowi punkty się przydadzą a my odkujemy się z nawiązką we Wrocławiu :D

 • MicCal lubi Komentarz

  Naprawdę na tym stadionie taka słaba widoczność? A widzisz, w telewizji masz zbliżenia i widzisz dokładnie. Pewnie nie miałeś (aś) jeszcze gdzie obejrzeć meczu. Nikt w nikogo nie wjeżdżał, no poza Janowskim w Przedpełskiego i tego młodego w bandę.

 • MicCal lubi Komentarz

  I z czego się cieszysz ? że Pan Frątczak zaryzykował życie młodego chłopaka dla wyniku jakiegoś śmiesznego meczu ? Uwierz mi w życiu są ważniejsze rzeczy niż sport...

 • MicCal lubi Komentarz

  Jedno pytanie do KIBICÓW z Torunia ( proszę o poważne odpowiedzi). Z czego się cieszycie ? Z tego, że Pan Frątczak zaryzykował zdrowie, a być może i życie młodego chłopaka, aby wygrać jakiś śmieszny mecz ? Uwierzcie mi w życiu są ważniejsze rzeczy niż sport...

 • MicCal lubi Komentarz

  niestety ale powtórki pokazują, że ostrzeżenia były zasadne....co do Taja, hm nie zauważyłem tam nic na wykluczenie....za to Janowskiego mógł jednak wykluczyć, a nie puszczać w 4 bo pierwszy łuk....

 • MicCal lubi Komentarz

  Sędzia sprzyjał gościom, Cysio, co jak co, ale tego po Tobie sie nie spodziewałem. Oczywiście, że sędzia był z Wami ;) Wrocław powinien to wygrać.ten 12 bieg, to trochę kpina, mam nadzieje, ze karma was dopadnie i przegracie u nas w zg i na ma z nami :)

 • MicCal lubi Komentarz

  Jakiś czas temu chyba Zenon Plech postulował, aby wrócić do punktacji 4-3-2-1 zamiast obecnej 3-2-1-0. Wykluczyłoby to upadki taktyczne. A tak Kościelski wygrał mecz! Gratulując Toruniowi zwycięstwa, w pamięci wraca mi sytuacja, w której Apator aby zwyciężyć w meczu, w ostatnim biegu musiałby wygrać 5:0. I wygrał! Taki to klub! Zatem wyczyn Kościelskiego wcale mnie nie dziwi.
  No i na koniec Frontczak-show, popis kiczu i żenady.

 • MicCal lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • MicCal lubi Komentarz

  Ha ha bohaterem get wel jest kościelski uratował wam remis ...nastepne mecze bęcki że miło

 • MicCal lubi Komentarz

  Szkoda, że zapomniał pan o cichym bohaterze meczu. Marcin zasłużył na wspomnienie o nim :E

 • MicCal lubi Komentarz

  uściskać to trza sędziego

 • MicCal lubi Komentarz

  sędzia miał prawo a w tym przypadku również obowiązek uznać upadek za specjalny i zaliczyć wynik, ta jedna decyzja więc przesądziła o wygranej torunia

 • MicCal lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • MicCal lubi Komentarz

  Słaby Toruń dzięki pomocy sędziom wygra mecz. Zalosne. Akcja z Kościelskim przy 1-5, 2 kontrowersyjne sytuacje na korzyść Torunia, czyli wykluczenie Janowskiego i niewykluczenie Holty. I Toruniowi dali prezent. Cieszcie się że Milik pojechał piach w dodatku.

 • MicCal lubi Komentarz

  Kościelski wygrał Toruniowi mecz, nie ma co ukrywać. Bonus zostaje we Wrocławiu.

 • MicCal napisał/a komentarz do Get Well Toruń - Betard Sparta Wrocław

  Takiej, że jechał sam. A jeśli zawodnik w takiej sytuacji twierdzi, że to nie było celowe, to znaczy że nie potrafi jeździć i powinni mu odebrać licencję.

 • MicCal napisał/a komentarz do Get Well Toruń - Betard Sparta Wrocław

  Bo młody jest i nawet upaść porządnie nie potrafi. Żenada, sędzia ewidentnie przytulił pod stołem za ten mecz

 • MicCal lubi Komentarz

  Nie wiem jak to nazwać ale jest to trochę prostackie . Jak wygrywamy to wszystko jest cacy i sędziowie i kombinezony i belki i wiatr i przeliczniki jak tylko coś nie wyjdzie to huzia na Józia . Ludzie trochę umiaru i szacunku dla samych siebie . Nie zawsze będziemy wygrywać .Prawda ,że tylko te skoki nam pozostały więc to nasza koronna dyscyplina i ale trochę honoru i przyzwoitości z ocenach by się przydało .

 • MicCal lubi Komentarz

  Ale autor ma żal do kogo? Do Norwegów, że zostawili wszystkich z tyłu czy do wiatru? Polacy nie byli w stanie nawiązać walki to trzeba było przerwać skoki czy jak?

 • MicCal napisał/a komentarz do Niedzielny konkurs indywidualny w Oslo

  Wiatru nie było, to się stało... O ile zawsze zwalczam zwolenników spiskowej teorii dziejów, tak dzisiaj wynik ewidentnie został wydrukowany. To, w jak różnych warunkach puszczali zawodników z ostatniej 10-tki, to po prostu farsa.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.