LG Games: Finlandia - Czechy 6:1

W spotkaniu rozegranym w fińskim Hakametsä w ramach LG Hockey Games, będącego częścią cyklu Euro Hockey Tour Finlandia rozgromiła Czechy aż 6:1. Gospodarze spotkania szczególnie dobrze grali w dwóch pierwszych tercjach, po których prowadzili już 5:0.

Michał Gałęzewski

Finowie szczególnie dobrze wykorzystywali gry w przewagach. Właśnie w ten sposób zawodnicy z Krainy Tysiąca Jezior strzelili dwie bramki w pierwszej tercji. Ich autorstwa byli Tomi Kalio i Mikko Lehtonen.

Na początku drugiej części meczu na ławkę kar zszedł Mikko Luoma, jednak Finowie poradzili sobie z atakami Czechów i 18 sekund po powrocie Luomy Hannes Hyvonen pokonał Tomasa Dubę. Po czwartej bramce Finów, a trzeciej w przewadze Esy Pirnesa w bramce czeskiej nastąpiła zmiana i Dubę zmienił Milan Hnilicka. To jednak nie pomogło w przerwaniu naporu Finów i w 33. minucie na 5:0 podwyższył podczas gry w przewadze Tony Salmelainen.

Jedyną bramkę znakomicie dysponowanemu Sinuhe Wallinheimo, który obronił aż 47 strzałów podczas meczu strzelił dla Czechów Pavel Kasparik. Nie udało się jednak naszym południowym sąsiadom zbliżyć do Finów, a na 4 sekundy przed końcem spotkania po bramce Tuomasa Pihlmana Finowie zaliczyli ostatnie trafienie w spotkaniu, ustalając wynik meczu na 6:1.

Finlandia - Czechy 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)
1:0 - Tomi Kalio (Tony Salmelainen) 5' PP
2:0 - Mikko Lehtonen (Janne Personen, Tommi Santala) 20' PP
3:0 - Hannes Hyvonen (Janne Personen, Esa Pirnes) 24'
4:0 - Esa Pirnes (Tomi Kalio, Pasi Puistola) 26' PP
5:0 - Tony Salmelainen (Esa Pirnes, Tomi Kalio) 33' PP
5:1 - Pavel Kasparik (Josef Melichar) 45' PP
6:1 - Toumas Pihlman (Raimo Helminen) 60'

Finlandia: Wallinheimo - Aalto, Saaravo, Laaksonen, Helminen, Pihlman - Luoma, Puistola, Kalio, Pirnes, Salmelainen - Vaananen, Lehtonen, Hyvonen, Santala, Pesonen - Salmela, Soderholm, Leino, Hytonen, Koivisto.

Czechy: Duba (26' Hnilicka) - Melichar, Hamr, Klepis, Marek, Netik - Sicak, Zizka, Kurka, Kasparik, Bulis - Krstev, Caslava, Irgl, Huml, Lukes - Benak, Cernosek, Kumstat, Skuhrary, Rolinek.