LG Games: Rosja - Szwecja 4:3

Przy obecności ponad 10 tysięcy ludzi Rosja pokonała w Sztokholmie Szwecję 4:3. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Sergey Mozyakin.

Michał Gałęzewski

Pierwsza bramka spotkania padła w 17. minucie meczu. Wcześniej 4 minuty kar otrzymali Nils Ekman, a dwie David Petrasek i po zespołowej akcji Sergey Mozyakin strzelił bramkę w podwójnej przewadze. Na dwie sekundy przed końcem tercji na ławkę kar powędrował Fedor Fedorov, co osłabiło Rosjan na początku drugiej części spotkania.

Szwedzi wykorzystali grę w przewadze i już w 22. minucie po bramce Tony Martenssona był remis. Na kolejną bramkę kibice w Stockholm Globe Arena czekali do 33. minuty, strzelił ją po zespołowej akcji Nikolay Kulemin. Więcej bramek w tej części gry już nie padło.

Od 45 minuty przez minutę i 38 sekund padły aż trzy bramki! Najpierw bramkarza Trzech Koron pokonał po raz drugi w meczu Mozyakin, 14 sekund później kontaktową bramkę dla Szwecji strzelił Patric Hornqvist, zaś 84 sekundy po nim wyrównał Mattias Weinhandl. W 52. minucie wynik spotkania wyrównał Denis Platonov i Rosja pokonała Szwecję 4:3.

Rosja - Szwecja 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)
1:0 - Sergey Mozyakin (Maxim Sushinsky, Andrey Kuteykin) 17' PP2
1:1 - Tony Martensson (Jonas Junland, Mattias Weindhandl) 22' PP
2:1 - Nikolay Kulemin (Alexey Mikhnov, Petr Schastlivy) 33'
3:1 - Sergey Mozyakin (Maxim Sushinsky, Anton Kuryanov) 46'
3:2 - Patric Hornqvist (Andreas Johansson, Nils Ekman) 47'
3:3 - Mattias Weinhandl (Linus Videll, Jonas Junland) 47'
4:3 - Denis Platonov (Alexey Mikhnov) 52'

Rosja: Eremenko (Varlamov) - Peretyagin, Markov, Afanasenkov, Tereschenko, Fedorov - Atyushov, Biryukov, Mikhnov, Schastlivy, Kulemin - Nikulin, Korneev, Platonov, Nikolishin, Saprykin - Emelin, Kuteykin, Mozyakin, Kuryanov, Sushinsky.

Szwecja: Liv (Larsson) - Akerman, K.Jonsson, Hornqvist, Johansson, Ekman - Junland, Fernholm, Weinhandl, Martensson, Videll - R.Jonsson, Frogren, Warg, Wallin, Fabricius - Petrasek, Lindstrom, Widing, Davidsson, Thornberg.