Hokejowe Mistrzostwa Świata o wejście do III dywizji: Armenia - Grecja 5:8

Reprezentacja Grecji wygrała drugi mecz turnieju kwalifikacyjnego w Sarajewie i awansowała do III Dywizji. Po zwycięstwie 10:1 z gospodarzami, Bośnią i Hercegowiną Grecy wygrali 8:5 z reprezentacją Armenii.

Michał Gałęzewski

Mecz rozpoczął się od szybkiej bramki dla Greków, którą strzelił Igor Apostolidis. Ormianie jednak nie dawali za wygraną i do końca tercji strzelili dwie bramki przy tylko jednej Greków. Druga część gry, to znakomita gra Greków, którzy wygrali ją 4:0. Wynik ten zaprzepaścili jednak na początku trzeciej tercji, gdy Petros Zhamkochyan, Manuk Balyan i Artur Kechejyan po swoich bramkach zbliżyli się do Grecji na różnicę jednego trafienia! W Końcówce jednak najpierw Dimitros Kalyvas podwyższył na 7:5, a na pustą bramkę pół minuty przed gwizdkiem sędziego bramkę strzelił Nikolaos Papadopoulos ustalając wynik meczu na 8:5.

5:8 - Nikolaos Papadopoulos 60'

Kary: Armenia - 80 (w tym 10 minut dla Petrosa Zhamkochyana, Artura Kechejyana i Sergisa Mazmanyana i kara meczu dla Petrosa Zhamkochyana), Grecja - 38.

Strzały: Armenia - 28, Grecja - 37.