Na zakończenie zwycięstwo Tonno Callipo

Tonno Callipo Vibo Valentia pokonała Yogę Forli 3:0 (25:15, 25:20, 25:20) w spotkaniu zamykającym jedenastą kolejkę ligową włoskiej Serie A1 siatkarzy. Dzięki tej wygranej podopieczni Flavio Gulinelliego zrównali się ilością punktów ze Stamplastem Martina Franca. Beniaminek z Forli wciąż zajmuje natomiast przedostatnią pozycję.

Małgorzata Pajor

Yoga Forli - Tonno Callipo Vibo Valentia 0:3 (15:25, 20:25, 20:25)

Forli:
Henno (l), Molteni 7, Bendi (l), Bittar 4, Cardona 6, Redwitz, Di Franco 4, Casadei 7, Loglisci, Bellini 1, Patriarca 11, Bozko 1

Vibo Valentia: Contreras 10, Cozzi 8, Vieira De Oliveira 1, Diaz Mayorca 15, Simeonow 15, Divis, Szumow 7, Cicola (l)

Widzów: 1400

Poniedziałkowy mecz siatkarze z Vibo Walencji wygrali w dużej mierze dzięki skutecznej grze blokiem. W kolejnych partiach zdobywali odpowiednio cztery, pięć i trzy punkty w tym elemencie gry.

Najbardziej wyrównany był set numer trzy, w którym to gospodarze dotrzymywali przyjezdnym kroku mniej więcej do drugiej przerwy technicznej. Przy stanie 16:17 kontuzji nabawił się jednak Maikel Cardona, a chwilę później zespół tegorocznego beniaminka Serie A1 stracił również Belliniego. W końcówce (20:22) punkty zdobywali już tylko goście i zdołali oni zakończyć to spotkanie po trzech partiach.