Alba zwycięża po horrorze - podsumowanie 13. kolejki BBL

Prawdziwy horror zgotowali swoim kibicom koszykarze Alby Berlin, którzy na własnym parkiecie podejmowali ekipę New Yorker Phantoms Braunschweig. O dramatycznym przebiegu tego pojedynku zadecydowała druga połowa spotkania, którą mistrzowie Niemiec przegrali aż 41:26.

Łukasz Żaguń

Niektórzy liczbę 13 uznają za pechową. Niewiele brakowało, a w 13. kolejce BBL zespół Alby Berlin poniósłby zupełnie nieoczekiwaną porażkę. Mistrzowie Niemiec podejmowali na własnym parkiecie zdecydowanie niżej notowaną ekipę New Yorker Phantoms Braunschweig. Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami. Stołeczny klub z minuty na minutę powiększał swoje prowadzenie. Do pierwszej połowy podopieczni Luki Pavicevicia wygrywali 38:22. Nic nie zapowiadało nagłego zwrotu akcji. Ten nastąpił jednak w trzeciej kwarcie, kiedy to goście ruszyli do szaleńczego ataku. Alba do końca spotkania miała ogromne problemy ze zdobywaniem punktów, co znakomicie wykorzystywali rywale. W samej końcówce jednak większym doświadczeniem wykazali się mistrzowie Niemiec i to właśnie oni mogli cieszyć się minimalnym zwycięstwem.

Pewne zwycięstwa odniosły natomiast ekipy Artlandu Dragons oraz Telekomu Baskets Bonn. Zespół "Smoków" pokonał na własnym parkiecie niedawnych pogromców mistrza - drużynę Brose Baskets Bemberg. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził autor 20 punktów - Darren Fenn. Z kolei wicemistrzowie Niemiec po znakomicie rozegranej drugiej i trzeciej kwarcie meczu, pokonali przed własną publicznością ekipę Giants Noerdlingen. Wszyscy podopieczni trenera Michaela Kocha zagrali bardzo równe spotkanie. Największą zdobyczą punktową mógł szczycić się jednak Ken Johnson (12 punktów).

11 porażki w sezonie doznali koszykarze ekipy Eisbaeren Bremerhaven. Tym razem zespół ten uległ na własnym parkiecie drużynie EnBW Ludwigsburg. Pierwsze dwie kwarty spotkania pokazały, że gospodarzom bardzo zależy na tym, by wreszcie przełamać fatalną passę porażek. Po 20 minutach prowadzili oni 42:29. Kiedy wydawało się, że znajdują się na dobrej drodze do zwycięstwa, po zmianie stron nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Miejscowi za sprawą świetnej obrony rywala, właściwie przestali trafiać do kosza rywala, który błyskawicznie odrabiał straty. Ostatecznie drużyna z Ludwigsburga wygrała spotkanie 62:56. Coraz częściej pojawia się zatem pytanie - jak długo na swoim stanowisku utrzyma się litewski szkoleniowiec ekipy z Bremerhaven - Sarunas Sakalauskas?