Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Jac_Tor napisał/a komentarz do Robert Kubica chce "uporządkować sytuację". Formuła 1 ciągle realna

  Gdyby dostał okazję do startu w 5-6 europejskich wyścigach, zamiast w treningach, to już byłaby to świetna okazja do pokazania się w F1. Na cały sezon nie ma szans. Wtedy mogliby sprawdzić kilku kierowców i wybrać z nich kierowcę na kolejny sezon, a chętnych do pokazania się w kilku wyścigach pewnie byłoby wielu.

 • Jac_Tor lubi Komentarz

  Pani Marto pani spostrzeżenia wcale nie są odkrywcze i większość kibiców ma podobne zdanie. Jednak fajnie, że ktoś w końcu to NAPISAŁ. Wolfe Wittstock to klub, jak widać, kompletnie amatorski i ma właściwie tylko jednego profesjonalistę (Ivacic). Może trzeba jeszcze poczekać i dać im za rok drugą szansę.

 • Jac_Tor napisał/a komentarz do Żużel. Półtora okrążenia: Antyreklama zamiast promocji. Niemców przerosła polska liga [FELIETON]

  Może warto pozwolić kontraktować do drugiej ligi zawodników, którzy jadą już w drużynach 1 ligi i ekstraligi. Na zasadzie gościa, itp. Tam przede wszystkim trzeba dbać o to, żeby koszty jazy były niskie. Akurat koszt przejazdu na mecze do Niemiec nie ma aż takiego znaczenia.

 • Jac_Tor lubi Komentarz

  Tak prawdę mówiąc, mnie ta druga liga niewiele interesuje. Wg mnie, winna to być liga rezerw drużyn Ekstraligi. Wówczas Kluby mogły by korzystać z zawodników którzy nie znajdą sobie miejsca w pierwszej podstawowej drużynie. Wykorzystać w tej lidze swych juniorów nie mogących znaleźć miejsca w podstawowym składzie. Bo można zadać pytanie. Jak przyszłość czeka zawodnika startującego w drugiej lidze po zakończeniu kariery.

 • Jac_Tor lubi Komentarz

  Przecież żużla w Karowie i Pile nie ma między innymi dlatego ze poziom 2 ligi jest za wysoki. Potrzeba wielkich dużych pieniędzy żeby w ogóle wystartować bez kompromitacji. 2 liga powinna powinna być półamatorska żeby odradzające się kluby i te które mają problemy mogły się spokojnie odbudować. W tym celu albo trzeba powiększyć ekstra lub pierwszą ligę i bogaczy wrzucić wyżej albo powołać 3 ligę dla takich amatorów żeby sobie jeździli po prostu, nawet jeśli większość miejsc miały by zajmować zagraniczne kluby.

 • Jac_Tor napisał/a komentarz do Skandal w polskiej lidze. Zawodnik ujawnił, że proponowano mu odpuszczenie meczu!

  Gomólski ma słabą psychikę i dlatego tak się podnieca takimi propozycjami. To jest forma nacisku psychicznego, a składać może te propozycje nawet jakiś małolat. Zapewne inni też dostają różne dziwne propozycje, ale je ignorują, żeby się nie dekoncentrować przed meczami. Zawodnik powinien mieć świadomość, że jest to element manipulacji, podobnie jak oszczerstwa i różne inwektywy pisane w internecie. Trzeba być na to odpornym i unikać sensacji, bo niszczy się własną koncentrację na pracy.

 • Jac_Tor napisał/a komentarz do Żużel. Dwa mecze w PGE Ekstralidze zdecydują, kto straci miliony. Falubaz w minimalnie lepszym położeniu

  Patrząc na układ spotkań, to Włókniarz już stracił szanse na czwórkę, bo nawet jak Lublin przegra w Toruniu, to 1 punkt zdobędzie i będzie miał 4 przewagi i to już załatwi sprawę awansu.
  GKM wcale nie jest taki słaby. Zdobył punkty na 4 drużynach, tylko ma aż 3 remisy. Mogą wygrać z Włókniarzem i się utrzymać.

 • Jac_Tor napisał/a komentarz do Żużel. Ogromne kontrowersje po meczu w Łodzi! Ekspert pyta: co by było, gdyby Nowak upadł?!

  Pan ekspert ewidentnie był kibicem Łodzi i to odebrało mu szansę uczciwej oceny sytuacji.
  Przy upadku Kułakowa twierdził, że to on jest winny, mimo ewidentnego wjechania jego przeciwnika w przednie koło. W 15 biegu sytuacja była jednak inna, bo to było w połowie toru, a nie pod bandą i Nowak mógł pojechać obok, bo było tam miejsce. Jamróg nie próbował powieźć go w płot, tylko wykontrował w połowie toru, żeby nie wpuścić przeciwnika w wewnętrzną. Szeroka była otwarta. Sprawa jest dyskusyjna, ale chyba mniej niż zamykanie pod bandą na prostych, które widzi się w każdym meczu, za które się nie wyklucza.

 • Jac_Tor napisał/a komentarz do Żużel. Ilona Termińska o rozliczeniach za transfer Żupińskiego. "Ustaloną kwotę na pewno zapłacimy"

  Cóż dziwnego w tym, że klub nie ma pieniędzy ? To nie fabryka, nie ma dochodów ze sprzedaży, a sponsorzy, tak jak cała gospodarka, mają ogromne problemy finansowe przez pandemie i działania rządu. Sprzedadzą karnety, to pieniądze będą, albo po nowym roku wpłaci jakiś sponsor, a teraz nie może, bo przepisy i nie może przekroczyć kosztów na 2020r. Klub z Gdańska tak samo nie dostał tego przelewu i mu brakuje, więc leci do mediów, a to nic nie da, bo Toruń też czeka na wpłaty... Takie życie.

 • Jac_Tor napisał/a komentarz do F1. Chcesz założyć nowy zespół? Najpierw zapłać 200 mln dolarów obecnym

  Każdy monopol jest zły. Producenci samochodów też tak bardzo wyśrubowali normy, żeby nie dało się do Europy sprowadzać aut od tańszych dostawców, choćby z Indii, czy Chin.
  Tu też chodzi o zachowanie monopolu. Nie wystarcza im fakt, że koszt zbudowania konkurencyjnego samochodu jest ogromny, bo trzeba dopracować technologię.
  Dali prawo wykorzystania wielu podzespołów od firm produkujących silniki, żeby było taniej, ale postawili inną zaporę, żeby nie wpuszczać konkurencji.
  Gdyby chcieli kogoś tam wpuścić, to powinni pozwalać kupować nowym zespołom, całe auta z poprzedniego roku i wtedy byłoby ciekawiej.

 • Jac_Tor napisał/a komentarz do Żużel. Jedenastka z Mitasa złoży protest w FIM? Chodzi o konkurencyjne opony. Będzie gorąco

  Dlaczego nie może być tak jak w F1 ? Na zawodach wszyscy jadą na takich samych oponach. Na jedne zawody nich dostarcza jeden producent, a na drugie, drugi i nie będzie powodu do sporu. Gdzie niby jest wina zawodnika jeśli opona nie spełnia normy ?

 • Jac_Tor napisał/a komentarz do Żużel. Działacz GKM-u: To my zostaliśmy skrzywdzeni! Zawodnikom Stali zabrakło umiejętności [WYWIAD]

  Karczmarz źle wjechał w drugi łuk i upadek nie miał związku ze stanem toru, ale z geometrią. Tam tylko najlepsi potrafią wjechać w krawężnik, bo w szczycie łuku muszą drugi raz wyłamać motor, tak zrobił Zmarzlik i wyprzedził, ale miejscowi wchodzą w ten łuk szerzej. Karczmarz wjechał piką w krawężnik i może liczył, że zajedzie drogę rywala, a uderzył prosto w niego, bo zawodnik z Grudziądza jechał już w kierunku mety, kiedy Karczmarz jeszcze jechał w stronę płotu... Ten upadek, to nie jest wina toru. Może na suchym dałby radę zawrócić, ale po mokrym nie.

 • Jac_Tor napisał/a komentarz do Żużel. Prezes PGE Ekstraligi uderzył pięścią w stół! Remigiusz Substyk odsunięty od sędziowania

  Zawodnicy z Gorzowa nie potrafili prawidłowo przejechać drugiego łuku, bo geometria inna niż w Gorzowie. Słynny DĄB, który od lat wciąga zawodników na tym łuku, to nie z powodu dziur, ale przez dziwną geometrię, z którą wielu zawodników sobie nie radzi.
  Jeśli za dziurki w torach, które pojawią się po opadach deszczu, będą walkowery, to wszystkie tory trzeba będzie zabetonować.

 • Jac_Tor napisał/a komentarz do Żużel. #MagazynBezHamulcow. Regulacja wymknęła się spod kontroli, przepis o gościu do zmiany?! Co na to Sparta?

  Ten przepis powinien działać w każdej z lig. Każda drużyna powinna mieć prawo wziąć jednego gościa z innej ligi. Zawodnik z ekstraligi też powinien mieć prawo pojechać jako gość w niższej lidze i sobie dorobić, tak jak normalnie by dorabiał jadąc w Szwecji itd.
  To by promowało lepszych zawodników, bo każdy by ich chciał, do tego kiedy zawodnik w formie, to by więcej zarobił, a kiedy słabsza forma jechałby mniej i miałby czas popracować nad formą.

 • Jac_Tor napisał/a komentarz do Żużel. Prezes Stali chce zaliczenia meczu z Eltrox Włókniarzem! "Byliśmy lepsi. Apeluję o wzajemny szacunek"

  Co za różnica, czy nagle lunął by deszcz, czy nastąpiła awaria prądu ?
  To tylko sport i czasem trzeba się pogodzić z niby nie do końca sprawiedliwym rozstrzygnięciem, czasem słabszy też może wygrać z faworytem.
  Każda drużyna zawsze musi się liczyć z tym, że jak coś się stanie, to po 8 biegach mecz będzie zaliczony.

 • Jac_Tor napisał/a komentarz do F1. George Russell obnażył prawdę o Williamsie. "Nadal mamy najwolniejszy samochód w stawce"

  Hass jest teraz najwolniejszy.
  Oni są na poziomie Toro Roso i Alfy. Pewnie na innych torach sytuacja będzie się zmieniać, ale chyba Russell chce się jakoś zabezpieczyć na wypadek niepowodzeń, bo samochód powinien być konkurencyjny i dac szansę na punkty w minimum kilku wyścigach.

 • Jac_Tor napisał/a komentarz do PKO Ekstraklasa. Będzie więcej drużyn w lidze. Od 2021 roku ESA-34

  Dla dobra zespołów, które reprezentowałyby Polskę w LM i LE punkty z tych rozgrywek też powinny być w jakimś stopniu doliczane do tych zdobytych w naszej lidze.
  Bez tego taki zespół nie ma szans dogonić czołówki tak jak miał, kiedy był podział punktów i dodatkowe mecze... Tamten system pozwalał grać w pucharach, zwykła liga powoduje, że to się normalnie nie opłaca, bo straty w lidze będą zbyt wielkie.

 • Jac_Tor napisał/a komentarz do Komarnicki typuje PGE Ekstraligę. Klapa w Częstochowie i Toruniu. Koniec upokorzeń w Zielonej Górze

  1 ZG, 2 UL, 3 Toruń, 4 GKM, 5 Częstochowa, 6 Sparta, 7 Gorzów, 8 Lublin.
  Toruń i Grudziądz powinny wygrać wszystko u siebie i to na tyle wysoko, żeby zdobić większość bonusów. Toruń już w tym roku zdobył 5 bonusów + jeden remis w dwumeczu, do PO brakło 1 punktu. Inne drużyny będą przegrywały u siebie, dlatego taka tabela.

 • Jac_Tor napisał/a komentarz do Skład Get Well efektem decyzji podjętych przed rokiem. Przedpełski powinien zostać

  W Toruniu byli juniorzy, ale jak nie daje się im szansy na jazdę, tylko kupuje z zewnątrz, to nie maja szans na rozwój. Jak nie jadą, to traktują żużel jak hobby i nie angażują się tak jak trzeba. Turowski jest z Torunia, a oddali go do Gdańska, bo kupili Krakowiaka, którego też oddali do Gniezna po zakupie Kaczmarka... dla wychowanków jest jedno miejsce i to raz na ~3 lata, jak masz zbyt mało albo zbyt wiele lat to miejsca nie ma. To jest zła i bezsensowna polityka klubu.

 • Jac_Tor napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Pawlicki kładzie się w tym samym łuku w trzecim kolejnym meczu i dwa razy się oszustowi udało i wykluczyli przeciwnika, a teraz w końcu tak jak trzeba. Mógł tam jechać. maił miejsce...

 • Jac_Tor lubi Komentarz

  Robert pewnie już dawno zrozumiał że oni mają go w głębokim poważaniu, więc po co się produkować i wysilać nad poprawą osiągów bolidu skoro nic mu to nie da na obecną chwilę. Od chwili w której było jasne, że w przypadku odejścia Strolla nie dadzą mu nawet kierownicy powąchać sportowo polecieli w dół po całości. I tak będzie do końca sezonu. A za rok powtórka z rozrywki. Może i Roberta w stawce nie będzie, ale będę miał przynajmniej powód komu nie kibicować :-)

 • Jac_Tor lubi Komentarz

  Ogólnie lipa. O ile istnieje taki zapis w kontrakcie, to nie widzę problemu, żeby został wypełniony, a Ocon niech te dwa GP pauzuje. Korona nikomu z głowy nie spadnie. Wszyscy dostaną to na co czekają.

 • Jac_Tor lubi Komentarz

  a dlaczego ma iść im na rękę??

  Niech zapłacą
  5 mln. za wyścig.

 • Jac_Tor napisał/a komentarz do Claire Williams o odejściu Lance'a Strolla. "To przesuwający się termin"

  Chytry dwa razy traci... Williams chce odszkodowania za odejście Strolla, ale nie dostaną. Na dodatek tracą, bo chaos nie pozwala im rozwijać samochodu. Gdyby puścili Strolla i pojechałby Kubica, może poprawiliby samochód, a tak będą mieli gówniany samochód i kasy też nie dostaną.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.