Puchar Kontynentalny kobiet: Maja Vtic najlepsza na olimpijskim obiekcie w Vancouver

20-letnia Maja Vtic wygrała zawody Pucharu Kontynentalnego kobiet w skokach narciarskich. Słowenka oddała skoki na odległość 99,5 i 102 metrów. Zawodniczki rywalizowały na olimpijskiej skoczni (HS 106) w kanadyjskim Vancouver.

Monika Szandała

Vtic triumfowała w Pucharze Kontynentalnym po raz drugi, pierwsze zwycięstwo odniosła w lutym w Breitenbergu (Niemcy).

W Vancouver drugie miejsce zajęła Ulrike Graessler (100 + 100,5 m), natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Anette Sagen (100,5 + 99,5 m). Czołowa "3" zdecydowanie wyprzedziła pozostałe zawodniczki. Kolejne pozycje zajęły Nata de Leeuw - reprezentantka gospodarzy oraz Anna Haefele - zwyciężczyni poprzednich dwóch konkursów.

Na starcie olimpijskiego obiektu pojawiło się zaledwie 30 skoczkiń. W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymała Anna Haefele, która ma na swoim koncie 245 punktów. Niemka ma 60 punktów przewagi nad Ulrike Graessler oraz 79 punktów nad Natą de Leeuw.

19 grudnia odbędzie się drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w Vancouver. Kolejne zawody zaplanowane są dopiero na drugą połowę stycznia. Po miesiącu przerwy, w dniach 17-18 stycznia 2009 roku, zawodniczki wystartują w niemieckim Baiersbronn (HS 90).