"Oczami kaszqtego" #1 - KS Toruń, po transferach

autor: kaziu1993 | 2014-11-26, 20:52 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
 
W Toruniu po zmianie właściciela zmieniło się bardzo dużo...
Bardziej znający się na żużlu kibic z Torunia oceni te zmiany na dobre, inni mogą mieć mieszane zdania.

Nowy właściciel - Przemysław Termiński, budowę składu poświęcił wracającemu do Toruńskiego klubu - Jackowi Gajewskiemu(który trochę zrzucił na wadzę przez te kilka sezonów). Od początku mówiono, że w Toruniu nie będzie przepłacania, a pieniądze, będą leżały na torze, tzn. mniej pieniędzy za podpis pod kontraktem, a więcej z punkt zdobyty w meczu.
Celem Jacka Gajewskiego było utrzymanie trzonu zespołu w postaci dwójki kangurów, Miedziaka, oraz Emila, jednak w razie nie powodzenia w negocjacjach, gotowy był plan B, pod praktycznie każdego zawodnika.

Już na początku okienka transferowego opuścił nas Sajfutdinow, wraz z chytrym menego Suskiewiczem. W sumie chyba wyjdzie nam to na dobre, bo Grisza, nie dość, że tańszy, to chyba nawet lepszy od Emila. W każdym razie, na pewno nie gorszy.

Prócz Grigorija Łaguty, do Torunia doszedł także Jason Doyle - odkrycie Nice PLŻ, gdzie wygrał klasyfikację biegopunktową i wprowadził Orzeł do finału ligi.
Warto także wspomieć, że wywalczył sobie awans do GP. Myślę, że każdy będzie zadowolony, jak Doyle wykręci średnią na poziomie 2 pkt/bieg .

Bez większych problemu kontrakt z KS Toruń przedłużył Adrian Miedziński. Więcej problemów było z Chrisem Holderem. Kangur po słabym sezonie, kontuzji, a także podburzany przez Kryjoma, chciał dużo "siana" za podpis. Co ciekawe, nawet Hancock był gotowy jeździć za pieniądze które oferowano Holderowi, a to przecież zawodnik legenda, trzykrotny mistrz świata indywidualnie. W końcu jednak "Chrispy" zmądrzał i przystał na warunki Torunia.

Ostatnim zawodnikiem pozyskanym jak dotąd przez Jacka Gajewskiego jest też Kacper Gomólski. Rudy przechodzi do nas z Tarnowa. Będzie to jego pierwszy rok na seniorce i raczej nikt nie spodziewa się jakichś imponujących rezultatów. Średnia na poziomie 1,6-1,7 będzie na prawdę dobra. Szkoda, że Toruń zdecydował się na Gomółe, bo na rynku był chociażby Grzesiu Zengota, którego chyba bardziej od Kacpra wolał każdy kibic Apatora.

Czy Kacper Gomólski sprawdzi się w Toruniu ?

Podsumowując

Odeszli:
- Emil Sajfutdinow (Leszno)
- Tomasz Gollob (Tarnów?)

Przyszli:
- Jason Doyle (Łódź)
- Kacper Gomólski (Tarnów)
- Grigorij Łaguta (Częstochowa)

Zostają:
- Darcy Ward
- Chris Holder
- Adrian Miedziński
- Paweł Przedpełski
- Oskar Fajfer
- Viktor Kułakow
- Dawid Krzyżanowski

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
Peritus

Ogólnie wszystko fajnie tyle że zabrakło mi Twojego zdania i podsumowania co te transfery znaczą dla naszej drużyny w kontekście siły rażenia i walki w przyszłym roku. W moim mniemaniu podstawowym problemem tej drużyny może być brak liderów choć wcale tak być nie musi ponieważ Holder i Miedziak (Warda raczej zobaczymy pod koniec sezonu) mają od czego się odbić a o dziwo o Łagutę się nie martwię.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Cysio

Nie sądzę żeby Doyle zakręcił się koło 2. 1,7-1,8 to będzie maks. Zwłaszcza że dojdzie mu GP w soboty.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.