Ligue 1: Olympique Lyon wygrał z SM Caen, kolejna porażka AJ Auxerre

W siedmiu sobotnich spotkaniach kibice obejrzeli łącznie 19 bramek. Jedyną niespodzianką było zwycięstwo przeżywającego kryzys beniaminka Grenoble Foot z Le Mans. W pozostałych spotkaniach wygrywali faworyci, trzy punkty wywalczyli m.in. piłkarze Olympique Lyon, St Etienne oraz Lille OSC.

Piotr Robaczyński

Drużyna lidera - Olympique Lyon w poprzednich czterech meczach wywalczyła tylko dwa punkty i aby przynajmniej utrzymać bezpieczną, 3-punktową przewagę nad Olympique Marsylia, musiała pokonać SM Caen. Podopieczni Claude Puela nie zagrali wielkiego meczu, ale osiągnęli cel i ograli teoretycznie słabszego rywala. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 44. minucie Karim Benzema.

Cenne trzy punkty zdobył beniaminek z Grenoble, który przełamał serię ośmiu meczów z rzędu bez zwycięstwa. Na Stade des Alpes gospodarze pokonali faworyzowane Le Mans 2:1. Zawodnicy obu drużyn stworzyli ciekawe widowisko i fani nie mogli narzekać na brak emocji, oglądając zacięte starcie tych klubów. Drużyna Mehmeda Bazdarevicia odniosła jednak zasłużony sukces, dzięki lepszej skuteczności i dobrej grze w defensywie.

Ponownie słabo zaprezentowali się natomiast piłkarze AJ Auxerre. Podopieczni Jeana Fernandeza tym razem przegrali na wyjeździe z AS Saint Etienne 0:2. Nie odstawali wprawdzie zdecydowanie od rywala umiejętnościami, ale nie udało im się wykorzystać żadnej z kilku dogodnych sytuacji do zdobycia gola. W barwach AJA od 41. minuty na boisku przebywał Dariusz Dudka, który zastąpił Moussę Narry'ego.