SPL: Debiut Załuski

Po długim okresie absencji spowodowanej kontuzjami w bramce Dundee United wreszcie zadebiutował Łukasz Załuska, a jego drużyna pokonała na Rugby Park Kilmarnock FC 2:1. Niestety po raz kolejny plany szkockich piłkarzy pokrzyżowała pogoda - z powodu złego stanu murawy odwołane zostały spotkania na Easter Road i Fir Park.

Daniel Rosół

Drużyna Dundee United była faworytem spotkania z Kilmarnock FC, który w tym sezonie spisuje się fatalnie i zajmuje przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Zaskoczeniem było jednak pojawienie się w bramce The Terrors Łukasza Załuski, który z powodu przewlekłych kontuzji dopiero niedawno wznowił treningi z pełnym obciążeniem. Wydawało się, że Craig Levein, pod nieobecność kontuzjowanego Grzegorza Szamotulskiego, po raz kolejny desygnuje do gry Euana McLeana. Tymczasem opiekun United zdecydował się postawić na byłego golkipera Korony Kielce i tym samym dał mu okazję do debiutu w barwach szkockiego klubu. Debiutu udanego, bo United zwyciężyli 2:1, a Załuska skapitulował dopiero w koncówce, gdy w 82. minucie pokonał go Gary Wales.

Swoich kibiców zawiedli piłkarze Aberdeen FC, którzy na Pittodrie przegrali 0:1 z Hearts po golu Christiana Nade. Serca mogą odetchnąć, gdyż zwycięstwo pozwala im zachować realne szanse, na zakończenie sezonu w najlepszej szóstce.

Nie było za to niespodzianki na Ibrox, gdzie Glasgow Rangers z łatwości odprawili St. Mirren FC 4:0. Wynik spotkania został rozstrzygnięty już w pierwszej połowie. Najpierw w 27. minucie Chris Burke znalazł sposób na Chrisa SMitha, a trzy minuty później Święci otrzymali kolejny cios w postaci czerwonej kartki dla Willa Haininga. Po kolejnych 180 sekundach było już 2:0 dzięki bramce Daniela Cuisna, który zdobytym golem najprawdopodobniej pożegnał się z kibicami The Gers przed odejściem do londyńskiego Fulham. W 37. minucie Steven Whittaker podwyższył na 3:0, a w 81. minucie były obrońca Hibernian ustalił końcowy wynik.

Złe stany nawierzchni boisk na Easter Road i For Park nie pozwoliły na rozegranie spotkań Hibernian Edynburg-Gretna FC i Motherwell FC-Inverness Caledonian Thistle.