Holendrzy najlepsi nie tylko u siebie - podsumowanie sezonu we Francji i Holandii

W 2008 roku na torach holenderskich i francuskich wyłoniono Indywidualnych Mistrzów obu państw. W Holandii rywalizowano w cyklu finałów, z kolei we Francji zorganizowano jeden turniej decydujący o podziale medali.

Dawid Cysarz

Indywidualnym Mistrzem Holandii został Jannick de Jong. Dla 21-letniego żużlowca był to już czwarty tytuł w karierze. Na drugim miejscu uplasował się Henk Bos. Na najniższym stopniu podium stanął Duńczyk Thomas Soerensen.

Z kolei we Francji najlepszy okazał się startujący z francuską licencją Holender Theo Pijper. 28-letni były Indywidualny Mistrz Europy w zawodach motocyklowych na trawie, wyprzedził braci Stephana i Sebastiena Tressarieu.