Superprestige: Polacy w dziesiątce

Paweł Szczepaniak zajął 8., a Marek Konwa 10. miejsce w rywalizacji młodzieżowców w belgijskim Diegem w szóstych w tym sezonie zawodach z przełajowego cyklu Superprestige. Rywalizację wśród seniorów wygrał wicemistrz świata Czech Stybar.

Krzysztof Straszak

Zdenek Stybar o osiem sekund wyprzedził na finiszu trójkę: Klaas Vantornout, Sven Nys i Thijs Al. W klasyfikacji generalnej serii Superprestige, gdzie do zakończenia pozostały dwie rundy w lutym, prowadzenie utrzymał, z dwoma punktami przewagi nad rodakiem Vantornoutem, Nys.

Sześciu Polaków startowało w kategorii U23 i juniorskiej. 19-letni Paweł Szczepaniak, wicelider przełajowego Pucharu Polski i 18-letni Marek Konwa przyjechali pół minuty za triumfatorem, mistrzem Europy i świeżo upieczonym zdobywcą PŚ wśród młodzieżowców, Niemcem Philippem Walslebenem.

Sylwester Janiszewski był 17. (strata 1,15 min), Kacper Szczepaniak 55. (brat Pawła, strata 4,40) a Piotr Antkowiak 61. (5,38). Wyścig ukończyło 67 zawodników.

W klasyfikacji cyklu Superprestige Konwa awansował na 5. lokatę ze stratą 28 punktów do lidera, Walslebena. Paweł Szczepaniak zdobył swoje pierwsze punkty (8) i jest notowany na 26. miejscu.

Daniel Horyza był 43. (na 54, którzy ukończyli wyścig) wśród juniorów ze stratą 4,40 min do zwycięzcy, Holendra Tijmena Eisinga.