24. kolejka Serie A: Grad bramek w Turynie

Niezwykle emocjonujące starcie, pełne zwrotów akcji miało miejsce na Stadio Olimpico w Turynie. Miejscowe AC Torino Calcio jako pierwsze objęło prowadzenie w meczu, aby przegrywać 1:4 i ostatecznie zremisować 4:4. Z podziału punktów z pewnością nie jest zadowolony żaden z klubów.

Adam Kiołbasa

Gospodarze objęli prowadzenie już w 11. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Stellone, ale później do głosu doszli goście. W 29. do wyrównania doprowadził Gasbarroni, a po 180 sekundach ten sam zawodnik dał prowadzenie Gialloblu. Końcówka pierwszej części odsłony była zabójcza. W 42. Morrone podwyższył na 3:1, a po 60 sekundach było już 4:1 po trafieniu Budana. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry gola dającego Toro nadzieję na korzystny rezultat zdobył Natali.

Po zmianie stron przyjezdni nieco się cofnęli, a miejscowi zaczęli coraz odważniej atakować. W 69. ponownie na listę strzelców wpisał się Stellone, a w 82. cenny punkt dał Torino rezerwowy David Di Michele.

AC Torino Calcio - AC Parma 4:4 (2:4)
1:0 - Stellone 11?
1:1 - Gasbarroni 29?
1:2 - Gasbarroni 32?
1:3 - Morrone 42?
1:4 - Budan 43?
2:4 - Natali 45?
3:4 - Stellone 69?
4:4 - Di Michele 82?

Torino: Sereni, Comotto, Di Loreto, Natali, Pisano, Diana, Corini (64? Recoba), P. Zanetti, Lazetic (46? Di Michele), Stellone, Rosina (80? Ventola).

Parma: Bucci, D. Zenoni, Couto, Falcone, Castellini, Mariga, Morrone, Parravicini (90?+1? Cigarini), Pisanu, Gasbarroni (75? Morfeo), Budan (65? Corradi).

Żółte kartki: Diana (Torino) oraz Gasbarroni (Parma).