Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • Rafi GKS Wybrzeże napisał/a komentarz do Żużel. Te zmiany mogą wstrząsnąć transferowym rynkiem. PZM szykuje nam prawdziwą bombę

  "Od jednego z ważnych działaczy słyszymy, że w IMŚJ nie ma Szwedów i jest tylko jeden Brytyjczyk. Tym krajom trzeba impulsu, być może także polskich pieniędzy, by umożliwić żużlowcom stamtąd rozwój."

  Od kiedy to "rozwój" dyscypliny leży na sercu działaczy? Ten "rozwój" olali, gdy Daugavpils DWA RAZY wygrało 1 ligę. Wtedy trzeba było myśleć o rozwoju, umożliwić start Łotyszom w ekstralidze.

  A teraz to przekręty i kombinację, na miarę tego, jak to po zdobyciu mistrza przez Falubaz wprowadzono zasadę, że może być tylko jeden żużlowiec z GP w danym zespole. Przez to Protas musiał zrezygnować z udziału w cyklu GP, Hancock bodajże musiał odejść... Żenada.

  ŻENADA!

 • Rafi GKS Wybrzeże napisał/a komentarz do Żużel. Memoriał Henryka Żyto. Kosmiczny Peter Ljung, Rasmus Jensen wygrał casting (relacja)

  Nie byłem, nie widziałem, ciekaw jestem obserwacji tych, którzy byli.

  Natomiast z liczb wychodzą różne koncepcje:

  1. Ljung musi być. Jeśli on chce do nas przyjść i uda się wyplątać go z kontraktu w Tarnowie, to trzeba go wziąć, nawet kosztem Thorsella. Owszem, Thorsell może jeszcze odpalić i wejść na nieco wyższy poziom , ale Ljung to jest gwarant 13-15 pkt na każdym torze (w 5 biegach). Bez takiego lidera trudno walczyć o cokolwiek więcej. Milik, owszem, sympatyczny chłopak, sprzęt niby z ekstraligi, ale co pokaże w I lidze - nie wiadomo. Ljung pokazuje już od kilku lat równą, niesamowitą formę. Jesli można, to bierzmy pewniaka zamiast zagadki.

  2. Pisałem wcześniej, że przy dwóch Polakach (zakładam, że Pieszczek zostanie w Gdańsku), dobrą opcją byłoby wzięcie jakiegoś ciekawego gościa pod ósemkę. Może byłby to Lyager? Z tym, że taki człowiek musi jeździć w składzie na co dzień, a w przypadku kontuzji Polaka wskakuje pod ósemkę i zastępuje kevlar. To jest strategicznie całkiem dobra opcja, przy założeniu, że ten Lyager jednak będzie robić ok 6-8 pkt. Wtedy dwóch Polaków wystarczy, nie ma co się wypruwać, żeby pozyskać trzeciego dobrego Polaka, a na "Łęgowika" szkoda i pieniędzy, i nerwów. Nie będziemy mieć trzeciego Polaka na poziomie Krychy/Kacpra i trzeba się z tym pogodzić, a jak trzeba się pogodzić, to trzeba działać. Stawiam więc na Lyagera do stałego składu, z opcją przejścia na ósemkę w przypadku kontuzji Polaka.

  3. Rasmus Jensen. Pytanie, na czym jechał. Na swoim sprzęcie, czy np pożyczył silniki - nie wiem - od Michelsena etc. (jak Klindt ostatnio), żeby się pokazać. Ze zdziwieniem stwierdziłem, że chłopak jest czwartym zawodnikiem w Anglii. Ok, Anglia to Anglia, ale to pokazuje, że jeździecko jest dobry. W Szwecji niby średnio (1,644), ale też na poziomie zawodników takich jak Thorsell, Klindt, Protas, Milik etc. Może to jest nowy Thomsen?! Może warto go wziąć zamiast Thorsella, albo do walki o skład?

  4. Żal Nilssona i Linusa :( Zdrowia!

 • Rafi GKS Wybrzeże napisał/a komentarz do Żużel. To nie są żarty. Speed Car Motor może wylecieć z PGE Ekstraligi! Poważny problem ze stadionem (wywiad)

  Skoro Motor nie potrafi zadbać o wizerunek Ekstraligi (pełny stadion, fantastyczni kibice), zupełnym przypadkiem najlepiej o "wizerunek produktu" zadba klub z Torunia, znany z zamieszania i afer (próba przekupstwa dokonana przez osoby związane z klubem), pustego obiektu, wyzwisk i plucia na swoich zawodników i działaczy.

  Jeśli ten wałek się uda, proponuję zmienić nazwę klubu na Aferator Toruń.
  Ewentualnie Get Paid Toruń

 • Rafi GKS Wybrzeże napisał/a komentarz do Wybrzeże - Orzeł. "Podwójna" wygrana gdańszczan. Bezbłędny Gomólski (relacja)

  Szacunek dla ekipy Orła, bo wyglądało na to, że nie pajacowali, tylko normalnie i fair odjechali te zawody (m.in. podnoszenie się po upadkach). A gdyby Okoniewski wywrócił się w 8.biegu (o co trudno byłoby mieć pretensje), to powtórka prawdopodobnie już by się nie odbyła i mecz trzeba byłoby jechac od początku.


  Naprawdę szacun.


  A o samym meczu trudno cokolwiek powiedzieć. Akcja meczu: mijanka Nilssona. Wykorzystał do maksimum warunki torowe i geometrię. Bech znów słabo. Tyle.

 • Rafi GKS Wybrzeże napisał/a komentarz do Kryjom typuje PGE Ekstraligę. Stal wyleci z czwórki. Kulejący Holta to zły znak dla Get Well

  Po przedstawionych typach i opisie widać u p.Kryjoma kompletny brak wiedzy o Nice 1 Lidze.

  Są trzy ligi, łącznie może niecałe 200 zawodników, ekspert powinien mieć ich wszystkich w małym palcu, a najwidoczniej nie wie co powiedzieć o Michelsenie, Thomsenie, Kościuchu, Bogdanowiczu...

 • Rafi GKS Wybrzeże napisał/a komentarz do Nie kibicował Gollobowi, bo przez niego stracił zdrowie. Kapitan Falubazu dopiero teraz docenił klasę mistrza

  Szczerze powiem, że to chyba jedna z najlepszych wypowiedzi żużlowca, jakie ostatnio czytałem. Duża klasa, Panie Piotrze. Po Panu się tej klasy spodziewałem, i nie zawiódł Pan.


  To w sumie też historia o tym, jak dorastamy, dojrzewamy. Dwudziestokilkuletni Piotrek wkurzał się i frustrował. Czterdziestoletni Pan Piotr potrafi spojrzeć na to wszystko z odpowiedniej perspektywy, docenić klasę kolegi-rywala, zrozumieć swoje własne emocje. Super.

 • Rafi GKS Wybrzeże napisał/a komentarz do Zdunek Wybrzeże odsłoniło karty! Trzech zawodników z PGE Ekstraligi w Gdańsku

  Kilka pozytywów, kilka negatywów, kilka znaków zapytania.
  Dla mnie na pewno pozytywem jest Kling. Nie twierdzę, że to na pewno będzie jakaś petarda (może być jak Bewley, może być przeciętniakiem, a może być w ogóle słaby), ale na pewno chłopak pokazał potencjał i to jest ryzyko, które się może opłacić. GKS to nie jest bogaty klub. Musimy takich właśnie Klingów, chłopaków z potencjałem, na dorobku, z ambicjami rozwijania się wyszukiwać i podpisywać na 2-3 lata. Bo jeśli on odpali, to a przyszły sezon jeszcze pewnie zostanie u nas. We współczesnym polskim speedwayu 2 lata to już dużo. Dodatkowo chłopak pokazał, że wie co to widowiskowa jazda i to może być ktoś "na kogo się chodzi". Jak dla mnie chyba jeden z dwóch największych pozytywów.


  Drugi to Pieszczek. Krystian u nas jest (i powinien być) mocarzem. Wygrywał tu z najlepszymi. To jest chłopak nawet na okolice kompletu w każdym domowym meczu. Jeśli chodzi o mecze w Gdańsku, to jestem o niego spokojny.


  Kolejne pozytywy, choć już mniejszego kalibru, to powrót Gomólskiego, zatrzymanie Becha i Żupińskiego. Kacper to właściwie nasz chłop. Mam nadzieję, że jak najszybciej wróci do formy z 2017 roku, a jest to jak najbardziej możliwe. Bech wiadomo - gość, na którego patrzy się z przyjemnością, Żupiski też się dobrze zapowiada. Musi jednak co roku robić krok do przodu. Pewnie w 2019 nie ma co od niego wymagać cudów, ale systematyczych postępów już tak. Wśród słabych juniorów I ligi powinien zrobić też kilka punktów na wyjazdach, od czasu do czasu przywieźc za sobą jakiegoś seniora.


  Znak zapytania:


  Thorsell - facet nigdy i nigdzie nie jeździł wybitnie. No, może w 2017 w Anglii był w czwórce najlepszych zawodników. Ale tak, to zawsze taki ciut lepszy przeciętniak na 1,7-1,9. Nawet jak jezdził w II lidze szwedzkiej, to też bez błysku. Jeśli przekroczy u nas średnią 2,0, to się zdziwię. Wiem, że nikogo innego specjalnie nie było do wzięcia (Loktajew i Huckenbeck to mniej więcej ten sam rozmiar kaplusza), ale po prostu szkoda, że nie mamy tu żadnego lepszego nazwiska.


  Drugi junior - w słabej I lidze chyba nie będzie potrzeba wiele, żeby się wyróżnić na juniorce. Czy uda się ściągnąć kogoś, kto będzie potrafił robić punkty na juniorach przeciwnika? Nie mówię o seniorach, ale na juniorach chociaż. Z naszego punktu widzenia to mogą być bardzo ważne punkty.


  Teraz negatywy...


  Brak Kaczmarka - chłopak ze sprzętem z ekstraligi jest w stanie z miejsca zrobić więcej punktów, niż Cyfer przychodzący z biednej Piły. Szkoda, że nie udało się go zakontraktować. Ale zrozumiem, jeśli zobaczę go w składzie Ostrowa. Oni są na musiku, musza miec jakiegoś sensownego Polaka, i pewnie dali mu lepsze warunki niż Zdunek (i pieniądze lepsze, i pewne miejsce w składzie, co u nas przy Klingu wcale nie musi być takie pewne).


  Cyfer - no co można powiedzieć... Chłopak owszem, młody, ale też widać już, że chyba prochu nie wymyśli. Może i niezły do walki o skład, ale z drugiej strony, jak nie będzie jeździć, to nie będzie zarabiać, i nie będzie się rozwijać. I kółko się zamknie. Moim zdaniem Cyfer będzie w przyszłym sezonie "jechać Szczepaniaka". Stawiam, że po paru meczach wskoczy za niego Kling, a po sezonie angaż w II lidze (albo z powrotem Piła)


  Wyjazdy - Pieszczek w Gdańsku ok, Bech też da w u nas radę, podobnie Gomólski (może nie od razu, ale licze na powrót do formy). Ale na wyjazdach może być kiepsko. Sezon 2018 był przedziwny. Do momentu gdy liczyliśmy się w walce o PO, za każdym razem mieliśmy przynajmniej 40 pkt na wyjeździe. Idealny wynik, żeby zbierać bonusy i być wysoko w tabeli. Jak było, wszyscy wiemy. ALe fakt faktem, że Duny na wyjazdach jechały super i trzymały wynik, swoje dorzucał też gdzieniegdzie Fajfer. Teraz takich armat po prostu nie ma. Bech był z naszej mafii najsłabszy na wyjazdach. Co do pozostałych, to widzę raczej zawodników na max 8-9 pkt w meczu, niż 12-14. Trudno będzie robić rezerwy, bo niby kim? Trudno będzie gonić wynik... I o ile mamy potencjał, żeby wygrać wszystko u siebie (pod pewnymi warunkami, rzecz jasna), o tyle na wyjeżdzie obawiam się, że wszędzie będzie wyraźnie w plecy, bonusy pouciekają i do PO nie wejdziemy.


  Żeby wejść do PO, potrzebować będziemy szczęścia. Aby jednak kilku kluczowych zawodników złapało dobrą, lub nawet nadzwyczajną, niespodziewaą formę, żeby łatało dziury po tych, którzy tej formy nie złapią. Żeby jechać z Rzeszowem w środku sezonu, gdy już będzie tam kołomyja i kwas na całego ;), żeby wszyscy przejechali sezon zdrowo, trafili z silnikami i dopasowaniem kombinezonów ;)


  Ogólnie, to sezon taki na przejechanie. Raczej jednak będę spoglądał z obawą w dół tabeli, niż z nadzieją w górę.
  A w sezonie 2020 mam nadzieję, że zostanie znowu Bech (jeszcze lepszy niż ostatnio), rozwinie się Kling i Żupiński, do tego formę złapią i zdecydują się pomóc w ewentualnym awansie Kacper i Pieszcoch. Do tego wróci "odbudować się" jeden z naszych Dunów i wtedy dopiero walka o Ekstraligę będzie na całego :D

 • Rafi GKS Wybrzeże lubi Komentarz

  Utrzymać się mogą, a przy równej jeździe to nawet 5 miejsce ale to Zengota musiał by powtórzyć pierwszy sezon z Leszna, a Miesiąc wynik Jamroga. Młody Lampart może pojechać na poziomie Gruchalskiego i starczy, bo Drabikiem czy Smektałą to on raczej nie będzie. Nie sądzę że Jonsson nagle zostanie gwiazdą ligi, ale Miesiąca, Lamberta i Zengote stać na dobre czy przyzwoite wyniki. Juniorzy to też nie jakiś kosmos, bo Trofimow na poziomie Szlauderbacha, a ten jak pojechał w elidze to wiele nie pokazał. Jakieś punkty powinien jednak dorzucać. Nie udało im się skusić zawodników, ale nadal mają kasę, więc teraz kolej na tunerów ;). Ich może być łatwiej przekonać, a z dobrym sprzętem łatwiej o punkty.

 • Rafi GKS Wybrzeże napisał/a komentarz do Tadeusz Zdunek: Do Wybrzeża przyjdą nowi idole (wywiad)

  Przecież jak Nawrocki przestanie płacić, a wygląda na to, że to nieuchronne (facet wygląda na modelowy przykład hochsztaplera), to i Rzesza nic nie pojedzie.

 • Rafi GKS Wybrzeże napisał/a komentarz do Tadeusz Zdunek: Do Wybrzeża przyjdą nowi idole (wywiad)

  Poza Rybnikiem I liga będzie zwyczajnie słaba. Patrzę na Łódź i widze jednego perspektywicznego zawodnika (Musielaka), jednego chimerycznego (Tungate) i samych dziadków (Okoniewski, Jeleniewski, Andersen), plus na dokładkę mizernego Jędrzejewskiego. Rzeszów to śmiech na sali. Równie dobrze można na nich będzie dostać walkowery od połowy sezonu. Gniezno niby fajne, ale kim się wzmocnili? Fajferem? To, która ekipa wejdzie do PO, okaże się w trakcie sezonu. Na miejscach 2-8 może być praktycznie wszystko.


  Gdańsk aż taki słaby nie będzie. Bech może pojechać jeszcze lepiej. Pieszczek w Gdańsku będzie kręcił się koło kompletu. Jemu tu żre straszliwie, że przypomnę tylko wygrane mistrzostwa Ekstraligi sprzed dwóch lat. Gomólski w II połowie sezonu powinien juz wrócić do formy z 2017 r. Thorsell, jak dla mnie, żadnym liderem nie będzie, bo to przeciętniacha, ale każdy zawodnik z Eligi, schodzący ligę niżej, dysponuje stosunkowo niezłym sprzętem i na nim zrobi te 1,8-2,0/bieg. Pytanie kto piąty? Ja byłbym za Kaczmarkiem, choćby tylko ze względu na ten sprzęt eligowy. Powinien robić więcej punktów niż Cyfer, który jest po bardzo słabym sezonie. Na rezerwie zostawiłbym Hougaarda, albo wziął Huckenbecka. Łoktajew mnie nie przekonuje - jedzie na niezłym sezonie sprzed kilku lat, ale dziś to zaledwie cień zawodnika sprzed lat. Brak drugiego sensownego juniora, i to jest problem. Mam nadzieję, że Stasiu Chomski kogoś podeśle, albo z Grudziądza uda się kogoś wypożyczyć. Wśród pierwszoligowej mizerii Żupiński powinien być mocnym ogniwem.


  Poza Rybnikiem od nikogo nie odstajemy, przynajmniej na papierze.

 • Rafi GKS Wybrzeże lubi Komentarz

  Nie przez brak KSM, tylko przez za małą ligę.
  Wystarczy powiększyć ligę do 10 zespołów i walka o utrzymanie stanie się ciekawa.

 • Rafi GKS Wybrzeże lubi Komentarz

  Składu dobrego nie zrobisz bo jak będzie za dobry to ci go każdą rozwalić. Jak zdobyłeś mistrzostwo Polski to musisz sprzedać zawodników do słabszych drużyn bo oni też chcą zdobyć mistrzostwo. Niech kluby zaczną inwestować w szkolenie młodych jak Leszno czy Gorzów. A nie liczyć, że Drużyny wyszkolą zawodników, a inne kluby ich tylko kupią, bo nie będą mogli jeździć u siebie przez KSM. Polecam artykuł na stronie przeglądu sportowego odnośnie KSM

 • Rafi GKS Wybrzeże napisał/a komentarz do Jan Krzystyniak. Na pełnym gazie: Liga z KSM-em byłaby ciekawsza. Unia tytuł ma w kieszeni (felieton)

  Żadnego KSMu. Dosyć sztucznych ograniczeń. Może po prostu zróbmy od razu zasadę, że mistrz Polski powinien oddać swojego najlepszego zawodnika do Torunia, "bo taki mają ładny stadion", i "liga będzie ciekawsza".
  Tanie cwaniaczki i geszefciarze rządzą żużlem.

 • Rafi GKS Wybrzeże lubi Komentarz

  Unia budowała zespół przez lata. Jakim prawem mieliby być za to ukarani tym upośledzonym KSMem? Jakim prawem zawodnicy mieliby być karani za swoje dobre średnie z poprzednich sezonów nie mogąc jeździć dalej w klubach w którym jest im dobrze? To jest po prostu chore że ktoś to w ogóle rozważa.

 • Rafi GKS Wybrzeże lubi Komentarz

  ja będę Wam kibicował i chciałbym żebyście udowodnili wszystkim, że można odnieść sukces niekoniecznie kontraktując gwiazdeczki, Lambert ma papiery na jazdę, Zengi będzie chciał coś udowodnić, Jonsson może też jeszcze coś pojechać, w 1 lidze myślałem, że będzie średniakiem, a okazał się czołowym graczem, Mikkelsen bardzo rozwojowy, sądzę, że może być również objawieniem, do tego juniorzy i może Woryna. Dużo zależy od tego jak się wstrzelicie ze sprzętem i ustawieniami u siebie. Plus od atmosfery w drużynie i na trybunach, bo porażki na pewno się pojawią. No i jeszcze jedna ważna rzecz, płynność finansowa. Kasa od razu po meczu. Powodzenia! bo kibice w Lublinie zasłużyli na sukces. Jak przetrwacie ten sezon i uregulujecie rachunki na czas, to w kolejnym będzie łatwiej z transferami :-)

 • Rafi GKS Wybrzeże lubi Komentarz

  Przestańcie sobie chociaż w zużlu stosować pojęcie "dobrej zmiany". Podobnie "rewolucji"Litości.

 • Rafi GKS Wybrzeże napisał/a komentarz do Wybrzeże bez Thomsena i Michelsena? Prezes mówi o trudnej konkurencji i zmianie koncepcji

  Zgoda, niewiadoma. Problem w tym, że I liga z takich niewiadomych musi korzystać, zwłaszcza jak na ryku mizeria...
  Patrz casus Gały - kto przypuszczał, że gość tak wystrzeli?

 • Rafi GKS Wybrzeże napisał/a komentarz do Wybrzeże bez Thomsena i Michelsena? Prezes mówi o trudnej konkurencji i zmianie koncepcji

  Batchelor.... Byłem zwolennikiem zatrzymania go po poprzednim sezonie, ale trzeba jasno sobie powiedzieć, że drugi raz z rzędu zawala swojej druzynie finał/baraż. Choć wciąż wolałbym jego niż Łoktajewa.

 • Rafi GKS Wybrzeże napisał/a komentarz do Wybrzeże bez Thomsena i Michelsena? Prezes mówi o trudnej konkurencji i zmianie koncepcji

  Pytanie, czy oni sami będa chcieli już do Eligi. Lambert na przykład nie chce, woli mieć pewne miejsce w I lidze i się objeżdżać. Z drugiej strony, Lambert ma 20 lat, a Duny po 24, i o tyle więcej doświadczeń od niego. Nic dziwnego, że chca zrobić kolejny krok.


  Dla mnie na tę chwilę tylko kilku zawodników możliwych do ściagnięcia prezentuje poziom podobny do Mikkela/Andersa: Ljung, Lebiediew, Kildemand (jeśli jednak nie poszedłby do Gorzowa).

  Osobiście zastanawiam się nad koncepcją Bech + czterech Polaków (Pieszczek, Gomólski, Fajfer i np. Musielak, Drożdż, Kaczmarek...). Może lepiej w ten sposób, niż brać jakiegoś Loktajewa, czy innego Lahtiego....?
  Szczególnie Drożdż mi się podoba. Jak już jechał w Sparcie, widac było serce i umiejętności, choć na trasie tracił wypracowane pozycje przez własne błędy. Gośc ma potencjał.

 • Rafi GKS Wybrzeże napisał/a komentarz do Speed Car Motor trafił do Ekstraligi w najgorszym momencie. Na dokładkę pojawiły się problemy z Lambertem

  Dokładnie tak.
  Licytacja o Zengotę pewnie by była tak czy inaczej, bo to jednak stosunkowo dobry polski senior, ale z drugiej strony faktycznie inaczej mogłoby się to wszystko rozłożyć, jeśli chodzi o zawodników.

  Może ktoś wolałby jechać pierwsze skrzypce w słabszym zespole (gdzie też byłyby punkty do nastukania, choćby na pozostałych 3-4 lekko odstających od topu zespołach), niż jechać pod 10tką w lepszym. A wciąż byłaby to Ekstraliga, czyli sponsorzy, telewizja, zainteresowanie.

  W sytuacji, której jest - jak słusznie piszesz - 6,5 mocnej druzyny, to właśnie liga 10 zespołowa ma większy sens, bo przynajmniej jest jakaś rywalizacja wśród tych słabszych. A teraz Motor będzie wyraźnie odstawać. Zreszta każdy beniaminek odstawałby, gdyby nie kupił jednocześnie Vaculika, Hancocka i Pedersena. Bez sensu zupełnie.

 • Rafi GKS Wybrzeże lubi Komentarz

  Bez przesady, teraz ledwo starcza klasowych zawodników na 6,5 zespołu. Przy 10 masz co najmniej 4 zbliżone ekipy na poziomie pomiędzy teraźniejszą E-ligą i Nice ligą, mogące zawalczyć u siebie z potentatami, zamiast jednej, która będzie odstawała bardzo poziomem. Dochodzi 10 miejsc dla seniorów, więc jakim cudem Zengota ma śpiewać więcej niż teraz? Jest wtedy większa podaż, więcej miejsc dla seniorów i mniejsze ciśnienie na Pedersenów czy Vaculików. Sami żużlowcy też by się zastanowili, czy lepiej być liderem w gorszym zespole, ale mieć gwarancję 5-6 startów na mecz, czy może być trybikiem w Dream Teamie i nie mieć pewności, czy w nominowanych pojedzie. Jak nie zakontraktujesz złotówy, to mówisz trudno, bierzesz zdolnych riderów w Nice i możesz z powodzeniem walczyć o utrzymanie. A nie jak teraz, Lublin nawet po zakontraktowaniu dwóch Dunów z Wybrzeża, Zengoty i jakiegoś juniora będzie z góry skazany na pożarcie. Przy 10 zespołach beniaminek nie musi ponadto wiele przemeblowywać, bo teraz to wygląda tak, że jak nie wymienisz 3/4 składu to lecisz.

  Natomiast ligi dwóch prędkości i Dream Teamy zawsze będą. Co do Nice 1 i 2, to połączyć i jechać. Między 1 a 2 ligą nie ma takiej przepaści jak teraz pomiędzy 7 zespołami Ekstra, a resztą stawki. 24 mecze w sezonie, bez PO. Kiedyś, przed powstaniem Ekstra, był to standard w ówczesnej 2 lidze. Ewentualnie podzielić na dwie grupy typu Wschód-Zachód i najlepsze ekipy potem jadą w PO.

 • Rafi GKS Wybrzeże lubi Komentarz

  Bardzo ciekawe pomysły. Niewiele potrzeba, by ten shit zreorganizować w sposób właściwy. Problem w tym, że sterują tym ludzie, którzy najwidoczniej nie mają otwartych umysłów i myślą wyłącznie podstawowymi utartymi schematami typu: "jak to 10 zespołów, skąd wziąć jeszcze więcej zawodników?" Wystarczy to obudować dodatkowymi rozwiązaniami, tak jak proponujesz i robi się już ciekawiej. Niestety kolejne przeszkody pewnie jeszcze ważniejsze to chciwość i pazerność starej gwardii. Nikt nie będzie się dzielił z dodatkowymi drużynami środkami od sponsorów i telewizji. Nie widzą tylko, że stan jaki jest teraz powolnie demoluje ligę i wąż ten zjada własny ogon. Z roku na rok postępuje degradacja tego sportu w kraju przy takich zasadach i w tym wydaniu. Typowa krótkowzroczność mało światłych decydentów. Nie oszukujmy się - jest to sport niszowy i nie zarządzają nim również menedżerowie i talenty kierownicze z pierwszych stron gazet tylko wioskowi menadżerowie z powiatowych ośrodków, ewentualnie równie lokalni biznesmeni. Niczego specjalnego nie ma więc po nich co oczekiwać.

 • Rafi GKS Wybrzeże lubi Komentarz

  Można by jeszcze tą śmieszną karłowatą ligę zrobić w balona , dwie banie od eligi zgarnąć i pojechać składem który wywalczył awans :
  Miesiąc , Lampart , Jeleniewski , Lambert , Jonsson , Lampart , Peroń .
  I wtedy Łaguta , Woryna , Zengota , Przedpełski , Jamróg , Pieszczek , Musielak druga liga .

 • Rafi GKS Wybrzeże napisał/a komentarz do Speed Car Motor trafił do Ekstraligi w najgorszym momencie. Na dokładkę pojawiły się problemy z Lambertem

  Żaden problem.
  I liga 8 zespołów, II - 5 zespołów (tam i tak jest biednie, a w 5 zespołów można jeździć nawet i po 3-4 razy ze sobą w sezonie, jeśli ejst potrzeba)
  Inny pomysł: pozostałe 13 zespołów tworzy jedna wspólną ligę, podzieloną na dwie dywizje, które na etapie PO się mieszają.


  Chodzi własnie o to, żeby jeździć tym, co się ma, a nie licytować o Zengotę. W każdej lidze w każdym sporcie jest miejsce dla zespołów słabszych i lepszych. Ale te słabsze też mają swoją funkcję, bo w nich mogą zdobywać doświadczenie młodsi, mniej znani zawodnicy, którzy dopiero moga stać się gwiazdami.
  14 kolejek Elipy to jest zdecydowanie za mało. Powinno się jeździć więcej.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.