Puchar Francji: Porażki AJ Auxerre, AS Nancy i Girondins Bordeaux

W sobotę rozegrana została znaczna część spotkań 1/32 Pucharu Francji. Nie zabrakło niespodzianek i sensacyjnych rozstrzygnięć, a w kolejnej fazie rozgrywek nie zobaczymy kilku pierwszoligowych zespołów, które przegrały z niżej notowanymi przeciwnikami.

Piotr Robaczyński

Wielu emocji dostarczyły kibicom konfrontacje pierwszoligowych zespołów. W spotkaniach FC Nantes - SM Caen oraz Toulouse FC - Valenciennes triumfatora wyłoniły dopiero rzuty karne. Po zaciętym meczu Rennes wyeliminowało FC Sochaux, a piłkarze Girondins Bordeaux musieli uznać wyższość gości z St Etienne.

Do kolejnej rundy nie awansowali zawodnicy AJ Auxerre. Podopieczni Jeana Fernandeza przegrali na wyjeździe z drugoligowym zespołem AC Ajaccio. Regulaminowy czas gry, podobnie jak dogrywka, nie przyniósł rozstrzygnięcia, a na Stade François Coty jedenastki lepiej wykonywali gospodarze, którzy obecnie zajmują odległą, 18. lokatę w tabeli. W barwach AJA cały mecz rozegrał Dariusz Dudka.

Niespodziewanie z rozgrywek odpadła także drużyna AS Nancy. Podopieczni Pablo Correi zmierzyli się z zespołem Romorantin, który aktualnie gra w czwartej lidze. Przez 120 minut goście nie potrafili zdobyć chociażby jednego gola, a podczas konkursu rzutów karnych zabrakło im szczęścia i przegrali z niżej notowanym rywalem.

Na uwagę zasługuje także rezultat spotkania Schirrhein - Clermont Foot. Zdecydowanym faworytem był drugoligowy zespół Clermont Foot prowadzony przez Didiera Olle-Nicolle'a. Zgodnie z oczekiwaniami po pierwszej połowie prowadził on z amatorską drużyną Schirrhein 2:0. W końcówce gospodarze potrafili jednak nie tylko doprowadzić do wyrównania, ale i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie wygrali 4:2 i zagrają w kolejnej fazie rywalizacji o Puchar Francji.

Wyniki sobotnich spotkań 1/32 Pucharu Francji:

SS Jeanne Arc Le Port - Tours FC 1:7 (0:3)

Raon L'Etape - Grenoble Foot 38 0:0, karne 3:4

Andrézieux Bouthéon - CS Sedan 0:2 (0:1)
0:1 - Tiberi 41'
0:2 - Suarez 69'

Vannes OC - LB Châteauroux 1:0 (1:0)
1:0 - Herve 31'

Louhans-Cuiseaux - Troyes 0:1 dogr. (0:0, 0:0)

2:2 - Bugnet 90'

Niort - US Boulogne 1:2 dogr. (0:0, 1:1)

1:3 - Saada 113'

Girondins Bordeaux - AS Saint Etienne 0:1 (0:0)
0:1 - Gomis 74'

Concarneau - Olympique Lyon / przełożony

Jedyny piątkowy mecz zakończył się zwycięstwem piłkarzy Lille OSC, którzy pewnie pokonali Sainte Genevieve.

Sainte Genevieve - Lille OSC 0:3 (0:1)
0:1 - Debuchy 44'
0:2 - El-Othmani (s.) 71'
0:3 - Vittek 90'