Macedońscy szczypiorniści bez porażki w turnieju Yellow-Cup

W niedzielę zakończono międzynarodowy turniej Yellow-Cup, który odbył się w mieście Winterthur. W ostatnim meczu gospodarze imprezy zremisowali 31:31 z Macedonią, która będzie rywalką reprezentacji Polski w czasie zbliżających się MŚ w piłce ręcznej.

Wojciech Święch

W niedzielę spotkały się ze sobą zespoły, które nie doznały jeszcze żadnej porażki w turnieju. Do przerwy bliżej wygranej byli Helweci. Prowadzili oni bowiem 16:13. Jeszcze w 54. minucie spotkania gospodarze imprezy mieli przewagę pięciu bramek - na tablicy świetlnej widniał wówczas wynik 29:24. Jednak Macedończycy grali do końca. Strzelili oni siedem goli z rzędu. Po trafieniu Kiriła Lazarova zespół z Bałkanów wyszedł na prowadzenie 31:29. Do końca pojedynku zostało wtedy 50 sekund. Jednak Szwajcarzy zdołali odrobić straty i doprowadzić do wyrównania. Zdaniem miejscowych mediów klasę światową w tym pojedynku pokazał macedoński bramkarz Petar Angelov.

Podopieczni Temelkovskiego w czasie turnieju pokonali Arabię Saudyjską (29:28) oraz Turcję (36:25). W innym niedzielnym meczu Saudyjczycy odnieśli zwycięstwo nad reprezentacją kraju znad Bosforu w stosunku 27:22.

Szwajcaria - Macedonia 31:31 (16:13)

Szwajcaria:
Bringolf/Merz 1 z rzutu karnego - Steiger, Kurth 2, Liniger 3, Ursic 2, Schmid 10/2, Hess, Graubner 5, Parolo, Oltmanns, Vukelic 3, Hüsser 1, Engeler 4.

Macedonia: Ristovski/Angelov (31 skutecznych interwencji) - Mite Stoiłov 3, Nedanovski, Stojan Stoiłov, Alusevski 4, Kirił Lazarov 4, Mitkov 2, Markovski, Mirkulovski, Jović 4, Mojsovski 3, Dimovski, Filip Lazarov 4, Makalovski 1, Temelkov 4, Jordanovski 2.

Kary: 5x2 minuty dla Szwajcarii - 2x2 minuty dla Macedonii.