ATP Buenos Aires: Moya jako jedyny

Jedynym rozstawionym tenisistą, jaki nie awansował do drugiej rundy turnieju ATP w Buenos Aires (z pulą nagród 466 tys. dol.) okazał się Carlos Moya. Grający z trójką Hiszpan w dwóch setach uległ reprezentantowi gospodarzy Jose Acasuso.

Jarosław Kowal

Acasuso tym samym zrewanżował się swojemu starszemu i wyżej notowanemu rywalowi za porażkę na turnieju właśnie w Buenos Aires w 2004 roku. 25-letni Argentyńczyk do pokonania hiszpańskiego tenisisty potrzebował zaledwie godziny i dwudziestu minut gry.

Problemów związanych z awansem do kolejnej rundy nie wystrzegli się inni rozstawieni. Trzech setów do zwycięstwa potrzebowali Juan Ignacio Chela (nr 4.) oraz Igor Andrejew (nr 6.), a mecz po dwóch tie-breakach wygrał z kolei Nicolas Almagro (nr 5.). Żadnych problemów ze swoim rywalem nie miał natomiast grający z numerem ósmym Filippo Volandri.

Wczoraj awans do drugiej rundy zapewnili sobie rozstawiony z jedynką David Nalbandian oraz turniejowa siódemka Potito Starace.

Wyniki wtorkowych meczów I rundy:

Jose Acasuso (Argentyna) - Carlos Moya (Hiszpania, 3) 6:2, 6:4

Juan Ignacio Chela (Argentyna, 4) - Santiago Ventura (Hiszpania) 5:7, 6:3, 6:2

Nicolas Almagro (Hiszpania, 5) - Martin Vassallo Arguello (Argentyna) 7:6(5), 7:6(2)

Igor Andrejew (Rosja, 6) d A Montanes (ESP) 63 67(8) 76(4)

Filippo Volandri (Włochy, 8) - Nicolas Massu (Chile) 6:4, 6:2

Juan Pablo Brzezicki (Argentyna) - Nicolas Lapentti (Ekwador) 6:3, 6:2

Thomaz Bellucci (Brazylia, Q) - Werner Eschauer (Austria) 6:4, 6:4

Oliver Hernandez (Hiszpania) - Eric Prodon (Francja, LL) 6:4, 6:3

Fabio Fognini (Włochy) - Eduardo Schwank (Argentyna) 6:2, 6:1

Daniel Gimeno-Traver (Hiszpania, Q) - Ruben Ramirez Hidalgo (Hiszpania, Q) 2:6, 6:1, 6:2

Sergio Roitman (Argentyna) - Ivo Minar (Czechy, Q) 4-0 i krecz Czecha