Łukasz Sosin rzutem na taśmę zapewnił zwycięstwo Anorthosisowi

W sobotni wieczór odbyły się na Cyprze mecze 17. kolejki miejscowej ekstraklasy. Mistrz kraju, Anorthosis Famagusta zmierzył się przed własną publicznością z niżej notowanym rywalem - AEL-em Limassol. Faworytami tego spotkania byli gospodarze, którzy nie mogli sobie pozwolić nawet na remis, jeśli chcieli zachować kontakt punktowy z liderem tabeli - Omonią Nikozja.

Wojciech Święch

W wyjściowym składzie gospodarzy nie wybiegł Łukasz Sosin. Rozpoczął on mecz na ławce rezerwowych. Do przerwy kibice zgromadzeni na trybunach stadionu w Larnace nie zobaczyli żadnego gola.

Dopiero w 52. minucie Anorthosis objął prowadzenie za sprawą Nikosa Nicolaou. Jednak nieco kwadrans potem do siatki trafił Freddy i było 1:1. W 75. minucie na murawie pojawił się Sosin, który zastąpił Nicolaou. W 82. minucie w pole karne AEL-u zacentrował Predrag Ocokoljić. Do futbolówki dopadł polski napastnik, ale golkiper przyjezdnych znakomicie obronił uderzenie głową naszego rodaka. Sosin cieszył się z bramki tuż przed końcem regulaminowego czasu gry. Tym razem dośrodkowanie w szesnastkę posłał Giannis Skopelitis, a Sosin "główką" z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

W ten sposób były zawodnik Wisły Kraków strzelił swojego szóstego gola w bieżącym sezonie cypryjskiej ekstraklasy. Niezależnie od wyników pozostałych spotkań Anorthosis po 17. kolejce będzie zajmował 2. miejsce w tabeli ze stratą dwóch punktów do Omonii.

Anorthosis Famagusta - AEL Limassol 2:1 (0:0)
1:0 - Nicolaou 52'
1:1 - Freddy 68'
2:1 - Sosin 89'