WTA Sydney: Agnieszka Radwańska w drugiej rundzie

Agnieszka Radwańska zagra w drugiej rundzie turnieju WTA serii Premier w Sydney. Nasza tenisistka pokonała Austriaczkę Sybille Bammer w dwóch setach. Spotkanie trwało niewiele ponad godzinę.

Adam Naruszewicz

Radwańska zaczęła wprawdzie mecz od dwóch podwójnych błędów serwisowych w jednym gemie, ale w miarę trwania spotkania zaczęła prezentować się dużo lepiej. Polka uzyskała niewielką przewagę w obu setach i ostatecznie wygrała 6:4, 6:3. Warto nadmienić, że Radwańska jako jedyna tenisistka grająca swoje spotkanie pierwszej rundy w niedzielę, nie straciła seta. Pozostałe dwa mecze trwały po trzy partie.

Kolejną rywalką Radwańskiej będzie Daniela Hantuchova lub dolosowana do niej kwalifikantka. W niedziele zwycięsko zakończyły kwalifikacje Angelique Kerber (Niemcy, 7), Melanie South (Wielka Brytania), Wiera Duszewina (Rosja) i Klara Zakopalova (Czechy, 5). Spośród tych czterech zawodniczek zostanie wybrana rywalka dla Hantuchovej.