NHL: Rewanż Chicago, wygrane Edmonton i Anaheim

Siedem goli padło w Anaheim, gdzie miejscowi pokonali New Jersey Devils 4:3. Edmonton Oilers nie mieli problemów z pokonaniem ostatniej drużyny konferencji zachodniej - Sant Louis Blues.

Grzegorz Grajdura

"Kaczory” z Anaheim zwycięstwo przypieczętowali w trzeciej kwarcie spotkania, kiedy dwie bramki strzelił Chris Kunitz. Goście próbowali się jeszcze ratować, jednak gol na 31. sekund przed końcem meczu Zacha Parise był wszystkim, na co było stać New Jersey. Do tej pory różnie mi szło w lidze, ale cieszę się, że dzisiaj przyczyniłem się do zdobycia trzech punktów mojego zespołu - mówił po spotkaniu Kunitz. Dwie asysty przy bramkach Kunitza miał Corey Perry.

Po dwóch porażkach z rzędu odrodzili się „Jastrzębie” z Chicago. W sobotę w Nashville przegrali z miejscowymi Predators, jednak w niedzielę wzięli skuteczny odwet. Ostatnia bramka padła na 10. sekund przed końcem trzeciej tercji, a strzelił ją Martin Havlat. Dwie asysty zaliczył Duncan Keith. Może to nie był przepiękny mecz, ale jednak zasługiwaliśmy na zwycięstwo. Nie musimy strzelać po pięć, sześć bramek na spotkanie. Lepiej trafić dwukrotnie, a wygrać - skomentował spotkanie gracz Chicago, Nikolai Khabibulin. Bramkarz Blackhawks obronił 26 strzałów, skapitulował jedynie przy trafieniu Martina Erata w połowie pierwszej tercji.

Zwycięskiego gola dla Edmonton Oilers oraz asystę zaliczył Sam Gagner - Graliśmy mądrze. Ten mecz zagraliśmy o wiele lepiej, niż poprzednie. Nie zmietliśmy ich z lodu, ale przeważaliśmy w meczu - zadowolony po meczu był trener Edmonton, Craig MacTavish. Goście rozegrali już siódme spotkanie z kolei bez swojego najlepszego strzelca - Alesa Hemsky.

3. Colorado 22 19 1 113 120 45
4. Minnesota 20 18 3 100 94 43