Gaspard - komentarze - strona 2

 • Gaspard napisał/a komentarz do Grand Prix Challenge w Lonigo

  Koniec po 20 i ew. dodatkowe

 • Gaspard napisał/a komentarz do Elitserien: Elit Vetlanda - Rospiggarna Hallstavik 57:33, bezbłędny Kołodziej

  trochę dziwne że Davidsson jechał tylko 4 razy, do 11 biegu strata Rospiggarny w dwumeczu wynosiła tylko 4 punkty...

 • Gaspard napisał/a komentarz do [post usunięty]

  Za Wzzzwz
  1.Hancock 2,Pedersen 3.Iversen 4.Kasprzak 5.woffinden 6.Bjerre 7.Holder 8.jonsson 13.lebedevs

 • Gaspard napisał/a komentarz do Po bandzie (13): Koniec z finansową "lipą". Ekstraligę należy zamknąć!

  Dokładnie. Play-offy jakie mamy to absurd, to nawet nie są poważne play-offy jak USA gdzie gra się w takiej NBA do 3-4 zwycięstw w zależności od rangi. Wystarczy że w jednym meczu, w finale w Tarnowie, Kołodziej nie będzie mógł pojechać bo dzień wcześniej złamie rękę, i może się okazać że przez 1 mecz 19 wcześniejszych nie ma znaczenia. Play-offy nie są zupełnie potrzebne, wcale nie ma przez nie więcej meczów. To kwestia odpowiedniego systemu rozgrywek. W tym roku w Ekstralidze i I lidze mogłyby być dwie grupy tak jak mówisz, w II lidze dwie rundy zasadnicze. Każdy klub jedzie 20 meczów. To jest też ważne żeby każdy wiedział ile meczów pojedzie, bo inaczej może się zdarzyć taki kabaret jak runda finałowa w wykonaniu Lublina w zeszłym roku. Inny absurd który umożliwiają: wyobraźmy sobie, że np. teraz Piła przed PO skupuje wszystkich zawodników których można wypożyczyć z wyższych lig i mimo tego że weszła z 4 miejsca i na wyższe sobie w rundzie zasadniczej nie zasłużyła, wygrywa ligę. Przecież to chore.
  Play-offy dają tylko "emocje do końca", ale rozstrzygnięcie wszystkiego w ostatnim biegu nie powinno być jedynym kryterium. Sprawiedliwość też jest ważna, a jeśli jakiś klub zapewnia sobie awans, medal czy tam utrzymanie wcześniej, to znaczy że na tyle odstawał in plus od konkurentów, że na to po prostu zasługuje.

 • Gaspard napisał/a komentarz do Finowie rozegrają krajowy finał

  Moim zdaniem FIM powinien pomagać biedniejszym federacjom żużlowym. Pieniądze na start takiej reprezentacji w DPŚ nie są przecież jakieś ogromne... Możnaby też zrobić coś w rodzaju ligi gorszych reprezentacji, cykl turniejów gdzie z każdego takiego kraju startowałoby np. po 3 zawodników jak w naszej lidze juniorów, i po jednym turnieju na każdy taki kraj. Trzeba wspierać żużel tam gdzie sam może sobie nie poradzić, i tak jest w bardzo niewielu krajach. To tylko moje swodobne dywagacje na ten temat, ale wydaje mi się on niezmiernie ważnym.

 • Gaspard napisał/a komentarz do Finowie rozegrają krajowy finał

  Nieminen wydaje się faworytem. Zastanawia mnie, że mają przynajmniej 22 zawodników i nie wystawili drużyny do DPŚ :(

 • Gaspard napisał/a komentarz do Nie Celtic, a delegat UEFA odkrył zaniedbanie Legii Warszawa!

  Nie wiem czy jest sens odpisywać na wiadomość napisaną w ten sposób, ale UEFA podało w komunikacie wyraźnie że w dwumeczu jest 4:4 a Celtic awansuje bo strzelił więcej goli na wyjeździe.

 • Gaspard napisał/a komentarz do Nie Celtic, a delegat UEFA odkrył zaniedbanie Legii Warszawa!

  Jak będzie walkower to wróci sprawa Vrdoljaka i jego dwóch karnych, bo przy 5:1 i walkowerze Legia by nadal awansowała...

 • Gaspard napisał/a komentarz do DMŚJ: Znany skład reprezentacji Polski

  Mi żeby pozbyć się wątpliwości co do zawodników z ekstraligi wystarczyło szybkie spojrzenie na jej klasyfikację średniową. Ta czwórka jest ewidentnie najlepsza z rodzimych juniorów. Blisko nich jest tylko Musielak, no ale on w tym roku ma 0,944 na wyjazdach, tylko Leszno mu bardzo nabija statystyki, więc byłoby to spore ryzyko. Jakkolwiek cyferki nie decydują o wszystkim, różnica między 1,727 (Przedpełski) a 1,362 (Czaja) jest jak dla mnie dość ewidentna. Właściwie jedynym zawodnikiem, o którym jeszcze możnaby myśleć jest Szymon Woźniak, zwłaszcza że on jeździ w lidze duńskiej już trzeci rok, i on mógłby teoretycznie zastąpić Przepełskiego, który w Danii pojechał w całej karierze trzy biegi w zeszłym roku - Pawlicki i Zmarzlik są ewidentni a Gomólski też jeździ w Danii. Ale nie ma o co mieć pretensji do Cieślaka, bo różnica między tymi zawodnikami nie wydaje się być wielka.

 • Gaspard napisał/a komentarz do Ben Barker dołączył do Victorii Piła

  Cóż, jeśli gość znowu potraktuje polski klub tak jak poprzednio Kolejarz, to pewnie tym razem przerwa w startach w naszej lidze potrwa jeszcze dłużej, bo 26-latek już naprawdę musi być poważnym człowiekiem i myśleć o rozwoju talentu, który niewątpliwie ma, w Polsce... Pilanie powinni trzymać kciuki za to, że Barker też ma tego świadomość