niania - lubi

 • niania lubi Komentarz

  Panie Popik, te dziewczyny nie potrzebują więcej czasu(to już nie dzieci), tylko dobrych szkoleniowców, to tyle, i aż tyle na ten żałosny temat!
  Od lat pan prowadzi młode drużyny kobiece i co?, kompletna masakra ...
  Jak to mówią mądrzy ludzie; nauczycielu, wpierw sam pojmij wiedzę i zasady, nim zaczniesz to, innym przekazywać ...

 • niania lubi Komentarz

  Panie trenerze - te dziewczyny potrzebują solidnego ligowego prowadzenia i duuużo grania. Błąd nie leży w jednej czy drugiej dziewczynie, ale w systemie, w którym przyszło im funkcjonować.
  Ja rozumiem, że trudno źle mówić o swoim gnieździe, ale nic nie broni wyników kadetek, juniorek, czy młodzieży skupionej w kadrze B i szerokiej kadrze A.
  Nie ma mentora, który byłby w stanie swoim autorytetem budować siłę żeńskiej siatkówki, zanim dziewczyny zaczną rywalizować o granie w najwyższej klasie reprezentacyjnej.
  Ludzie pracujący z młodymi dziewczętami nie są w stanie przygotować ich mentalnie i fizycznie do grania na poziomie międzynarodowym.
  Różnicę widać gołym okiem: chłopcy kadeci - MŚ, juniorzy - medaliści elita światowa, a dziewczęta mają problem z wygraniem jednego czy dwóch meczów na turnieju.
  I praca trenera - zacytuję Kubę Bednaruka po testach kontrolnych ostatniego obozu juniorów przed wyjazdem do Meksyku:
  "Kontrola po 7 tyg przygotowań do MŚ U-21 Jak na razie niczego nie spierniczyliśmy"
  I tekst po zdobyciu w Argentynie złota przez kadetów:
  "Antiga z Pawlikiem pewnie się dogadali. Zrobili Mistrzostwo Świata tylko po to żeby mi presję wytworzyć. Brawo kadeci. Jesteśmy potęgą"

  Można podejrzeć jak pracują chłopcy z trenerem - on tego nie kryje:
  http://www.sportowefak...vb-wch-u21
  Czy znajdziemy choć jednego trenera wśród żeńskich drużyn, który może podjąć takie wyzwania?
  Nie rozumiem, co ma oznaczać ten czas - za rok wygramy już z Węgrami i Izraelem? A może przed siatkarską emeryturą uda się wygrać z rezerwami Turcji?

 • niania lubi Komentarz

  czyli wg wybitnego trenera : "nie o to chodzi by złowić króliczka !!! ale by gonić go! ale by gonić go !łohohohoho..." [Skaldowie]...
  .
  najlepi do emerytury ... kasa leci ... a my tu panie reformujemy ...
  .
  jak służbe zdrowio reformujo najmundrzyjsza partyja na zieluny wyspie ... goni króliczka już 8 lat i ... uj ... a kasa z podatków bałwanów płynie ...
  .
  wszędzie to samo...
  brak umiejętności, brak odpowiedzialności, brak kontroli, brak wyjeb.u na zbity ryj, brak wybierania najlepszych, brak braku kumoterstwa , kolesiostwa, nepotyzmu ...
  .
  taki kraj, taki klimat - chyba wszystkim z tym dobrze ...
  .
  Popik konkretnego celu i planu jak do niego dojść nie miał - a niby Papka z najmundrzejszy partyji - i nic z tego ni ma - bo planu z celami do zrealizowania ni ma ...
  to Popik teraz może COKOLWIEK nabajdurzyć - przecież się starał , no nie? UDOWODNIJCIE MU ŻE SIĘ NIE STARAŁ !!!
  .
  ja mogę wam drodzy kibice powiedzieć to samo co on i nawet wyniki w setach będą takie same [że tam parę punktów mniej będzie w każdym secie - co za różnica ] - za połowę kasy Popika !!!
  czysty zysk - resztę damy na młodzież siatkarską z ubogich rodzin - kupimy im stroje, dopłacimy do korków z zagrożonych przedmiotów, ufundujemy obóz sportowy ...
  .
  wszyscy zyskają a nikt nie straci ... oprócz Popika oczywiście ...
  .
  a za rok wyjeb.cie mnie na zbity ryj - bo żadnych postępów jak i Popik nie poczynię ...
  .
  ale te 2 diametralne różnice pozostaną :
  .
  1/ za 1/2 kasy
  2/ z możliwością wywalenia za 1 rok
  .
  jak na polskie realia - to szok i skok cywilizacyjny !!!
  .

 • niania lubi Komentarz

  Te dziewczyny nie tyle potrzebują czasu, co potrzebują (a może potrzebowały) lepszego szkolenia (w klubach!) od podstaw! Potencjał polskiej siatkówki mężczyzn i kobiet to - na chwilę obecną - dwa zupełnie różne światy.

 • niania lubi Komentarz

  Wiesław Popik - czy to nie jest ten słynny trener, który wraz z Grzegorzem Wagnerem prowadzi słynny SMS PZPS Szczyrk i który wspólnie z Andrzejem Peciem prowadzi pierwszy zespół tego SMS, który to w sezonie 2014/15 przegrał wszystkie swoje mecze na zapleczu OL w pierwszej lidze i który to przegrał baraż o utrzymanie się w 1 lidze z zespołem drugoligowym Silesia Volley Mysłowice.
  To ten słynny trener szkoli teraz zaplecze naszej pierwszej reprezentacji, przy okazji tylko podrzucając do tego zaplecza kilka siatkarek ze swojej drużyny SMS PZPS Szczyrk, aby sobie pograły z bardziej wymagającymi rywalkami, to może w następnym sezonie jakiś mecz wygrają w zmaganiach ligowych.
  Temu panu to zawsze czasu brak, wiecznie rozrywany przez wszystkich i tyle ma obowiązków, że wiadomo przydałoby się trochę więcej. Dwa tygodnie przygotowań przed LE, a następnie 5 tygodni zmagań z czego 2 razy gra u siebie w Polsce, co łatwo można przełożyć na kolejne dwa okresy treningów prawie po 2 tygodnie to stanowczo zbyt mało.

 • niania lubi Komentarz

  Trener Amerykanek kompletuje prawie cały skład z nowych siatkarek i jakoś nie potrzebuje czasu, żeby jego zespół zaczął wygrywać!!! Zgodzę się, gdyby nasz zespół to same kadetki, ale to nie są już podfruwajki.

 • niania lubi Komentarz

  No cóż wszystko już zostało tu powiedziane. Mogę jedynie dodać, że przy takim trenerze i jego podejściu do rozgrywek, to dziewczyny i tak osiągnęły wiele. Wszyscy eksperci trąbią, że siła drużyny i zawodnika buduje się na zwycięstwach. No cóż, ale trener Popik osiągnął cel, kilka siatkarek "pokazało się szerszej publiczności" i to by było na tyle. Faktycznie dziewczyny są urodziwe, ale myślę, że kibicom jak i samym dziewczynom nie o taki pokaz chodzi. Jedyne co one mogły wynieść z tego turnieju to gotowość do przyjmowania lania i to od słabeuszy siatkarskich. Żeby wygrywać mecze, to trzeba mieć mentalność zwycięzcy (tak jak to pokazują chłopaki). Dziewczynom potrzeba takich trenerów jak Bednaruk czy Pawlik, którzy potrafią zbudować zawodnika mentalnie. Te dziewczyny po prostu nie mają zaufania do swoich umiejętności. Pytanie tylko, kto im przyjdzie z pomocą. Na prezesa Papke nie ma co liczyć. Gość na razie będzie odcinał kupony od męskich drużyn, a dziewczyny tak jak to jest już od wielu lat mogą liczyć... no właśnie ...na co i na kogo....

 • niania lubi Komentarz

  Talant, dzięki za szczerość. Chłopaki i tak dobrze dają rade bo maszynami nie są.

 • niania lubi Komentarz

  Trenerze a my jesteśmy dumni z naszego szkoleniowca... Tylko tak dalej.

 • niania lubi Komentarz

  Tak czy siak było dużo lepiej niż wczoraj. Co z przyjemnością odnotowuję.

 • niania lubi Komentarz

  Ten mecz daje iskierke nadziei.Fajnie było na nim być.

 • niania lubi Komentarz

  Wczoraj Gortat i Ponitka, dzisiaj Kulig i Waczyński najlepiej punktujacy, To tez duzy plus. ze kadra nie jest uzalezniona od 1 zawodnika, tylko wszyscy sa w stanie zdobywac punkty i jak widac liderowac tez moze kilku pod tym wzgledem.

 • niania lubi Komentarz

  chyba kompromitacji na ME nie będzie. Karnowskiego bym się nie czepiał. Młody, przed nim dopiero zawodowa kariera, wstrzeli się w kosz. Kadra mi zaczyna się podoba. Gdyby potrenowali ze sobą z miesiąc byłby spokojniejszy.

 • niania lubi Komentarz

  Tytuł powinien brzmieć "Jacek Nawrocki zmarnował cały okres przygotowawczy i Igrzyska Europejskie". Gdyby od razu Kaśke S. po drugim meczu na IE przeniósł na atak, nie miałby dzisiaj takich problemów...

 • niania lubi Komentarz

  Dzięki Ci, Panie!
  Z Kaśką na ataku jest nadzieja, że wyjdziemy z grupy na ME. Od początku powinna grać na tej pozycji, bo na przyjęciu się męczyła strasznie.

 • niania lubi Komentarz

  Rzuty wolne MASAKRA

 • niania lubi Komentarz

  SŁABIZNA.

 • niania lubi Komentarz

  Koszarek ze Stelmetu dwa razy lepszy...

 • niania lubi Komentarz

  i niech ktoś mi napisze, że nie miałem racji komentując ostatnio, że w ogóle nie widać w naszej grze progresu, a Taylor popycha w mediach głodne kawałki, że jest git, a będzie jeszcze lepiej. na Eurobaskecie dostaniem tęgi wpie.dol, a jeśli wygramy to w meczu bez znaczenia dla przeciwnika lub dlatego, że będzie mega styrany czy osłabiony. żal.pl:/

 • niania lubi Komentarz

  Ja tu nie widze reki trenera. Co oni robia na treningach?