Puchar CEV: Rosyjskie zespoły ze zmiennym szczęściem w ćwierćfinałach

Już za tydzień rozstrzygnie się, które zespoły zagrają w turniejach finałowych Pucharu CEV kobiet i mężczyzn. W tym tygodniu zostały rozegrane pierwsze spotkania 1/4 finału i już po nich wyraźnie widać, które drużyny są bliższe awansu do czwórki najlepszych zespołów.

Ag Sta
Ag Sta

W spotkaniach 1/4 finału Pucharu CEV mężczyzn zwyciężali faworyci. Olimpiakos Pireus pokonał 3:1 ubiegłorocznego finalistę Challenge Cup - francuski Stade Poitevin Poitiers. Włoski Bre Banca Lannutti Cuneo w trzech setach rozstrzygnął na swoją korzyść rywalizację z czarnogórskim Budvanska Rivijera Budva, a tym pojedynku zacięty był jedynie trzeci set.

Pogromca AZS UWM Olsztyn, Lokomotiw Biełgorod również uczynił wyraźny krok w stronę Final Four turnieju, pokonując na wyjeździe w Grecki GC Lamia 3:1. Rosjanie przegrali co prawda pierwszą partię, ale podziałało to na nich na tyle mobilizująco, że kolejne zakończyły się już ich wysokimi wygranymi. Drugi z rosyjskich zespołów - Lokomotiw Nowosibirsk, 7. w tabeli Superligi, uległ natomiast w trzech setach hiszpańskiemu Unicaja Almeria i aby marzyć o awansie do czołowej czwórki będzie musiał się sporo natrudzić w rewanżu przed własną publicznością. Barw Lokomotiwu bronią m.in. Siergiej Makarov i Portorykańczyk Hector Soto.

Wyniki pierwszych spotkań 1/4 finału Pucharu CEV mężczyzn

Olimpiakos Pireus (Grecja) - Stade Poitevin Poitiers (Francja) 3:0 (26:24, 25:11, 25:17)
Bre Banca Lannutti Cuneo (Włochy) - Budvanska Rivijera Budva (Czarnogóra) 3:0 (25:22, 25:11, 30:28)
GC Lamia (Grecja) - Lokomotiw-Biełogorie Biełgorod (Rosja) 1:3 (25:22, 13:25, 18:25, 15:25)
Unicaja Almeria (Hiszpania) - Lokomotiw Nowosibirsk (Rosja) 3:0 (25:17, 25:23, 25:20)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mecze 1/4 finału Pucharu CEV kobiet również nie przyniosły niespodzianek. Zwycięstwa odniosły oba rosyjskie zespołu - Urałoczka Jekatierinburg oraz Spartak Omsk. Pierwszy z zespołów pokonał gładko 3:0 BKS Aluprof Bielsko-Biała. Spartak musiał włożyć nieco więcej wysiłku w czterosetową wygraną z Fenerbacze Stambuł.

Włoski Asystel Novara stosunkowo łatwo uporał się z Crveną Zvezdą Belgrad, wygrywając 3:1. Najbardziej zacięta rywalizacja miała miejsce w spotkaniu Kanti Schaffhausen z Rote Raben Vilsbiburg. Mecz zakończył się zwycięstwem Szwajcarów, ale dopiero po tie-breaku, a szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę.

Wyniki pierwszych spotkań 1/4 finału Pucharu CEV kobiet

BKS Aluprof Bielsko-Biała (Polska) - Urałoczka NTMK Jekatierinburg (Rosja) 0:3 (15:25, 19:25, 29:31)
Spartak Omsk (Rosja) - Fenerbacze Acibadem Stambuł (Turcja) 3:1 (17:25, 25:21, 25:16, 25:21)
Asystel Novara (Włochy) - Crvena Zvezda Belgrad (Serbia) 3:1 (25:17, 27:29, 25:21, 25:15)
Kanti Schaffhausen (Szwajcaria) - Rote Raben Vilsbiburg (Niemcy) 3:2 (23:25, 25:23, 19:25, 25:22, 16:14)