Dwóch obcokrajowców w Ostrowie

Niemiec Richard Speiser oraz Australijczyk Josh Grajczonek podpisali kontrakty z Klubem Motorowym Ostrów. Pierwszy parafował roczną umowę. Drugi związał się z ostrowskim klubem na dwa lata.

Redakcja
Redakcja

Richard Speiser ma 22 lata. Jest aktualnym wicemistrzem Europy w wyścigach na trawie. Tytuł wywalczył w sierpniu ubiegłego roku w Siddeburen (Holandia). W tym roku będzie stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix w wyścigach na długim torze. W poprzednim sezonie podczas turnieju Challenge w Aduard (Francja) zajął bowiem 7 miejsce i wywalczył sobie przepustkę do grona najlepszych żużlowców świata. Speiser to również brązowy medalista ubiegłorocznych Indywidualnych Mistrzostw Niemiec w "klasycznym" żużlu. Ponadto naszych zachodnich sąsiadów w 2008 roku reprezentował między innymi eliminacjach do cyklu Grand Prix IMŚ oraz w DMŚJ (w rundzie kwalifikacyjnej w Diedenbergen wywalczył 10 punktów).

Josh Grajczonek ma 19 lat. Jest finalistą tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Australii zarówno w kategorii seniorów jak i juniorów. W pierwszym przypadku w klasyfikacji generalnej (suma trzech turniejów) wywalczył dwunaste miejsce. W drugim o medal będzie rywalizował 31 stycznia. Zaliczany jest do faworytów tej imprezy. W listopadzie ubiegłego roku wygrał Indywidualne Mistrzostwa stanu Queensland w Australii. Na Wyspach Brytyjskich w Premier League reprezentuje Glasgow Tigers. Z kolei w Elite League związał się z zespołem Belle Vue Manchester. Jest uważany za jeden z większych talentów australijskiego speedwaya. Klub Motorowy Ostrów pozyskał Josha Grajczonka dzięki współpracy z Adamem Jaziewiczem, który na co dzień jest mechanikiem Chrisa Holdera, a od niedawna zajmuje się także wyławianiem żużlowych talentów jako menedżer.