Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • MWflower lubi Komentarz

  Niby w żeńskiej siatkówce to dość charakterystyczne, że gra "faluje". Gdyby jednak tak było, to pojawia się pytanie kolejne - jakie ta fala powinna mieć załamania... Jeśli chodzi o naszą reprezentację, to zdecydowanie za duże - było to widać w obu meczach, choć zwycięzców (pierwszy mecz) ocenia się łaskawiej.
  Pytanie o przyczyny zwraca uwagę na dwie możliwości - materiał i budowniczy. I co raz bardziej się wydaje, że czas szukać nowego budowniczego. Nawrocki sukcesy w przeszłości jakieś osiągnął, jednak od jakiegoś czasu i są problemy z dobrą atmosferą w drużynie, i nie widać tego stałego postępu - by gra choćby trochę mniej "falowała".
  Moim zdaniem trzeba dać szansę komuś innemu. I zastanawiam się, jak poradziłby sobie w tej roli taki trener DevelopResu...? :-)

 • MWflower napisał/a komentarz do Polska - Turcja

  @10 pompek: Semenya to był chyba jedyny przypadek wśród bardziej znanych sportowców i to tylko dlatego,że buntowały się inne zawodniczki.W siatkówkę grała kiedyś nawet dziewczyna po oficjalnej zmianie płci i nie wywoływało to jakichś specjalnych sprzeciwów.

 • MWflower napisał/a komentarz do Polska - Turcja

  Czyżbym słyszała coś w rodzaju konstruktywnych uwag od Nawrockiego,czy mam przesłuchy?

 • MWflower lubi Komentarz

  @collins01: Myślę, że dobry trener z tych indywidualności byłby w stanie coś więcej wyciągnąć. Ja cały czas uparcie twierdzę, że w Polsce są talentty i można zbudować reprezentację, tylko Bob Budowniczy robi to samo co w Skrze. Tam miał samograj i go zniszczył. Ty musiałby stworzyć zespół, ale On tego nie potrafi. Moim zdaniem.

 • MWflower napisał/a komentarz do Dwa dni i ponad 200 tys. zł. Sportowcy ścigają się z czasem. Stawka? Zdrowie i życie Tosi Popławskiej

  @dopowiadacz: Czy kwota uzyskana za koszulkę sportowca jest mniej realna niż bezpośrednia wpłata?

 • MWflower lubi Komentarz

  Mecz przegrał trener.Nie Malwina,nie Mędrzyk czy Wołosz,ale właśnie trener.Nie szło Malwinie,to od tego jest trener,że reaguje i dokonuje zmian.A to to nie zrobiło nic.Udowodnił,że jest ślepym i słabiutkim.

 • MWflower lubi Komentarz

  Oczywiście że to nie wina Malwiny ani Magdy Stysiak choć ilość nieskończonych ataków była wręcz porażająca do tego straszne problemy w przyjęciu Mędrzyk. Co z tym fantem zrobił trener ??? Wprowadził Górecką w piątej partii gdy turczynkom brakowało dwóch oczek do wygranej. Trenerze Nawrocki, TRAGEDIA.

 • MWflower napisał/a komentarz do Kwalifikacje olimpijskie Tokio 2020. Polska - Turcja. Krajobraz po bitwie: żal, smutek i łzy

  @Szymon141: Najsłabszym ogniwem niestety jest trener,którym się zachwycasz.Tillie potrafił zmienić Toniuttiego/trochę większa gwiazda niż Smarzek,czy Mędrzyk/żeby wygrać przegrany mecz,Nawrocki ma klapki na oczach i nie potrafi zareagować na to co się dzieje w meczu.Chwali zastępczynie po nic nie znaczących setach,w których łaskawie je wpuścił,a jak jest potrzeba wykorzystania ich potencjału to zagląda do przedmeczowych założeń i zero reakcji.To trener pezegrał ten mecz,nie siatkarki.Nie po raz pierwszy zresztą.Szkoda ich wysiłku i zawiedzionych ambicji.bo przy tym "wiecznym budowniczym"raczej nic nie wygrają.

 • MWflower lubi Komentarz

  Za całą grę odpowiada trener - i jeśli on nie widział że gra się nie klej i że trzeba zrobić zmiany w rozegraniu lub w ataku to należy zmienić trenera !!! bo tak dalej nie może być że trener lekceważy zdrowie siatkarek ! Nawrocki do wymiany !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • MWflower napisał/a komentarz do Kwalifikacje olimpijskie Tokio 2020. Jacek Nawrocki: To nie jest koniec

  @obiektywny: Nawrocki buduje,buduje,a potem na ważnym meczu sam tę budowlę przewraca.Nigdy nie zrozumiem co ,nawet eksperci,widzą dobrego w tym ciągłym budowaniu i rozwalaniu.Nawrocki,jeżeli już musi budować,to niech to robi,ale powinien mieć zakaz przebywania w pobliżu drużyny w trakcue meczu.

 • MWflower lubi Komentarz

  Jakby w końcówce 4 seta grały Łukasik (zamiast Smarzek), Wójcik (zamiast Mędrzyk) i Stencel (zamiast Kakolewskiej) to dzisiaj gralibyśmy z Niemkami.

 • MWflower lubi Komentarz

  Pierwsza sprawa Nawrocki zawalil jak cholera godek do zmiany byla juz dawno to fakt ale tez moim zdaniem kakolewska jak ktos juz wczesniej pisal to drewno jak cholera spozniona w kazdej akcji reakcja w stylu kogos w podeszlym wieku brak orientacji wogole bez zycia. We wczorajszym meczu jak ktos ogladal Anna Stencel kapitalne akcje z obejscia szybkosc naszej srodkowej calkowicie inna gra fakt inny przeciwnik ale super to wygladalo to moja opinia wiec moim zdaniem byly dziewczyny ktore mogly spokojnie wejsc i dodac jakosci i moze wygrac ten mecz brakowalo nie duzo szkoda...panie trenerze

 • MWflower napisał/a komentarz do Kwalifikacje olimpijskie siatkarek. Było tak blisko! Porażka z Turcją, Polki nie zagrają o bilet do Tokio

  @Jan Wieczorek: Po tym meczu żałuję,że dziewczyny zrezygnowały z żądań zmiany trenera.Wożenie zmienniczek po to by zagrały jakieś ogony w setach o nic stało się wizytówką Nawrockiego.Co z tego,że je potem chwali,a mimo to tak naprawdę nie korzysta z ich możliwości w chwilach gdy konieczność zmiany widzi nawet laik.Nigdy nie rozumiałam gdzie eksperci widzą zalety tego trenera,bo moim zdaniem jeszcze przez lata będzie" tworzył "druźynę,ale nigdy jej nie stworzy.

 • MWflower lubi Komentarz

  Faktem jest,że Smarzek-Godek była bardzo słaba.I to nie pierwszy raz.To,że Kąkolewska jest wolna i tylko czasami uda jej się blok to drugi fakt.O jej ataku nie będę pisał, bo to klepanie piłki.Ale głownym winowajcą jest trener. Skoro Malwinie nie idzie to ją zmieniam.Niech przemyśli w kwadracie swoją postawę.Zadnych prób czy roszad w wykonaniu trenera. Nie pierwszy raz zawala mecz.Gdyby miał jaja to natychmiast podał by się do dymisji, a nie pieprzył dyrdymały. To tyle.

 • MWflower napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  Lata lecą,a Wlazły ciągle niezastąpiony.Jak to się robi Mariusz?Może już czas przekazać tę tajemnicę młodszym?

 • MWflower lubi Komentarz

  Nawrocki może i ma wiedzę teoretyczną i żyje siatkówką 24/7, ale trenerem-praktykiem jest słabym. Gdyby w siatkówce liczyła się tylko teoria wyłożona kiedyś przez niego w Spale na otwartym treningu, to mecze siatkarskie musiałyby się toczyć tylko wg schematów, które tam wyłożył. A w meczu siatkarskim nie dość, że sytuacja może wyrwać się z tych schematów to na dodatek siatkówka cały czas się zmienia. Mam wrażenie, że trener Nawrocki jest też słaby w selekcji. Nie jest też mistrzem motywacyjnym, poróżnił drużynę, zraził ją do siebie i rozsadził od środka. W praktyce powinien swoją wielką wiedzę teoretyczną przekuć na sukcesy prowadzonych przez siebie drużyn. Jednak jest odwrotnie i asekuracyjnie zaniża wartość zespołu przez media, co służy jako ewentualne usprawiedliwianie się przed porażkami i przyhamowywanie sportowych ambicji siatkarek. Dla przykładu podam Antigę, który być może nie przeczytał stosu książek tak jak Nawrocki, ale jako zawodnik grał na o wiele wyższym poziomie. Dzięki temu jest w stanie przekazać więcej praktycznych wskazówek, głównie na treningach. Poza tym Antiga doskonale wie, kto ma talent do siatkówki, bo sam był wybitnie uzdolniony pod tym względem. W Rzeszowie dostał taki skład jaki dostał, ale gdyby dostał szansę pracy w reprezentacji na takich zasadach jak Nawrocki przez 5 lat, a nawet 8 do 2022, to wyłuskałby talenty dla reprezentacji i je oszlifował w przeciwieństwie do Nawrockiego. Nawrocki jest tak słaby w trenerce, że podczas ME zmiany i czasy postulowali mu komentatorzy. Jakoś Jarosz, który wtedy krzyczał do mikrofonu nie uważał Nawrockiego za geniusza trenerskiego, ale Nawrockiemu po umiarkowanych sukcesach w tym roku odbiła szajba i poczuł się zbyt pewnie, tak jak przypuszcza Serwiński. W momencie awansu do półfinału ME, czyli 4. września 2019 Nawrocki stał się wg Kasprzyka geniuszem trenerskim, którego świat chce mu podebrać. W efekcie siatkarki zostały skazane na Nawrockiego aż do 2022 i zamiast się cieszyć to płaczą.

 • MWflower lubi Komentarz

  Wszystko wskazuje na to, że sprawa skończy się tak, że Nawrocki zostanie, kilka siatkarek zrezygnuje (nieoficjalnie, żeby nie robić afery), Pan Trener powoła młode zawodniczki i znowu będzie miał na parę lat święty spokój. Nikt się go nie będzie czepiał o wyniki, bo "uczy młode".

 • MWflower lubi Komentarz

  Z zapaści nie wyciagnął siatkówki Nawrocki, a wzrost poziomu zawodniczek w klubach zagranicznych gdzie pracują z dobrze wyszkolonymi trenerami, a nie leśnymi dziadami.

 • MWflower lubi Komentarz

  Przepraszam bardzo. Za co mają być wdzięczne trenerowi? Za kolejny stracony rok? Za stracone następne lata? Przestańcie już nam (kibicom) kit wciskać, że siatkarki osiągają wyniki z trenerem Nawrockim. Fakt. Mamy bardzo fajne i obiecujące pokolenie siatkarek, tylko potrzebują trenera. Czy naprawdę nikt nie widzi jego prowadzenie drużyny w czasie meczu? Jakie zmiany robi, kiedy je robi, kiedy bierze czas, co on im mówi na czasie. Przecież do tego nie potrzebują trenera. Panie Nawrocki. Dla dobra nas wszystkich bardzo proszę, odpuść Pan sobie. Dla Pana są kluby. Nie neguję Pana fachowego warsztatu, ale nie jest Pan selekcjonerem, nie jest Pan menadżerem. A własnie tylko ktoś taki potrzebny jest do osiągania sukcesów w reprezentacji narodowej. A jeśli tego nie czuje też Pan prezes związku Kasprzyk to też powinien dać sobie spokój. Panie Przedpełski, tęsknimy za Panem...

 • MWflower lubi Komentarz

  zdaje się że Nawrocki "leczy" kadrę dziewczyn przez 5 lat. Przez te 5 lat nie widzę jakichś jego zasług, ani wyników rzucających na kolana! Po prostu przez kadrę przewijają się lepsze, trochę lepsze lub gorsze zawodniczki i tak sobie czas leci. Teraz trafiły się trochę lepsze i są jakieś wygrane mecze, tyle że Nawrocki w żaden sposób się nie przyczynił że akurat te się pojawiły. I tak na prawdę czy jest to tak wielki sukces raz na 5 lat 4 miejsce na ME!!!??? I nie wiadomo czy to uda się powtórzyć!

 • MWflower lubi Komentarz

  Nie posądzam Nawrockiego o złe intencje.
  Ale ta kadra potrzebuje dużo większej jakości taktycznej,mentalnej.

 • MWflower lubi Komentarz

  Jak widać po komentarzach, najwięcej do powiedzenia o sytuacji wewnątrz żeńskiej kadry mają panowie. Bardzo łatwo i szybko wydajecie opinię. Pytanie, czym się kierujecie- męską solidarnością z trenerem? Dotąd uważałam, że Nawrocki robi dobrą robotę i brałam go w obronę przed krytykami, ale nie wierzę, że 13 dziewczyn nie ma podstaw do krytyki i wymyśliły sobie zarzuty. To nie one rozpętały tę awanturę. Zrobili to - jak zwykle- działacze, którzy zachowali się jak du.ki po prostu. A przy okazji, ciekawa jestem, ile w PZPS jest kobiet.

 • MWflower lubi Komentarz

  Brzmi to jak imformacja i jednoczsnie prosba, ktora pokazuje brak komunikacji na lini trener zawodnik a w zadnym przypadku nie widac symptonow BUNTU. Moze i dobrze, ze same zainteresowane naglasniaja temat. Glupota jest upolitycznianie sprawy przez znane ze stronniczosci media i robienie rozpierduchy z Stysiak, Stencel jako glownych argumentow. Widac jaki cel mial czlowiek naglasniajacy cala sprawe. Sawoja droga wspolpraca z tym trenerem do przyjemnych i latwych [komunikacja] nie nalezy. Wartosc jego warsztatu trenerskiego to nie potega. Dziewczyny graja coraz lepiej a jest to zasluga ich trenerow klubowych a nasz trenejro slabo to klei niestety i stad bierze sie brak zufania do jego warsztatu pracy. Mecze prowadzi bez czucia gry co wszyscy widza a ten element jest najwazniejszy w pracy tzw selekcjonera. Moze stad biora sie nieporozumieni?

 • MWflower lubi Komentarz

  Gdyby Nawrocki i Kasprzyk mieli chociaż trochę honoru to obaj podaliby się do dymisji ale już widać,że od dobra polskiej siatkówki ważniejsze są kolesiostwo i bezmyślność - bo po takim oswiadczeniu Kasprzyka tego konfliktu rozwiązać sie nie da. Przykład idzie z góry- FIVB i CEV to też beton i leśne dziadki... Teraz pan supertrener Nawrocki weźmie nowe dziewczyny( jeśli jeszcze jakieś będą chętne...) i za parę lat historia się powtórzy...

 • MWflower napisał/a komentarz do Mistrzostwa Europy siatkarek. Włochy - Polska: medal pozostał w sferze marzeń. Italia z brązem

  Nigdy nie byłam fanką pracy trenera Nawrockiego i niestety nadal nie mam podstaw do zmiany zdania.Chyba,że na gorsze.A już prowadzenie drużyny w tych dwóch ostatnich meczach to jakiś horror.Trener ma dwa czasy i sześć zmian na set,a umiejętne wykorzystanie tych narzędzi to jeden z jego podstawowych obowiązków.

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

stary kibic

Ja również bardzo ci dziękuję za dyskusję - to ewenement na portalu, żeby różniąc się spojrzeniem na sprawę, znaleźć kogoś na poziomie do wymiany poglądów. Jest mi naprawdę miło :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
stary kibic

Kedyś, przeglądając internet po wrzuceniu haseł PZPS i nazwisk prezesów, trafiłem na odmienne od ogólnie dostępnych publikacje o jakości etycznej i moralności szefów z PZPS-u. Nigdzie nie spotkałem odporu tym zarzutom, nie mniej również nie przebiły się ogólnodostępnych portali informacyjnych i sportowych.
Jeżeli masz dużą wiedzę o siatkarskim środowisku, to być może rzetelniej je ocenisz. Wrzucam na tablicę link sprzed 2 lat, który może być zbanowany, mając na uwadze przekaz z głównej strony:
http://3obieg.pl/magia...-imie-pzps
Ja tego nigdy nie komentowałem, bo nie jestem w stanie zweryfikować, ale to bardzo ogranicza zaufanie do ogólnie dostępnego przekazu. Informacji było więcej i z różnych źródeł.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.