Półfinały MP Juniorów Starszych w Poznaniu - dzień I

Zdecydowanymi zwycięstwami Pogoni Ruda Śląska oraz Pyry Poznań zakończył się pierwszy dzień turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski, który odbywa się w poznańskiej hali przy ul. Chwiałkowskiego.

Łukasz Czechowski

W pierwszym spotkaniu koszykarze Pogoni Ruda Śląska nie dali najmniejszych szans rówieśnikom z Zielonej Góry. Tylko w pierwszej kwarcie Zastal nawiązał walkę. Później zawodnicy z Rudy Śląskiej sukcesywnie powiększali przewagę, a zielonogórzanie momentami byli zupełnie bezradni. Pogoń mając już 20 punktową przewagę w trzeciej kwarcie odpuściła, co Zastal wykorzystał zmniejszając straty do 10 oczek. Szybka reakcja opiekuna drużyny ze Śląska sprawiła, że sytuacja wróciła do normy. Gwiazdą spotkania był Kamil Nowak, zdobywca 32 punktów.

Pogoń Ruda Śląska ? Zastal Zielona Góra 86:58 (19:15, 25:12, 19:18, 23:13)

Pogoń:
Nowak 32, Kubista 11, Żymła 8, Tomecki 8, Grochowski 6, Goldamer 6, Lenański 5, Gruth 5, Goczok 3, Patyna 2, Stawowski 0.

Zastal: Busz 21, Rajewicz 14, Janecki 10, Łojko 6, Rebelski 3, Cierzniewski 2, Zawodziński 2, Chodkiewicz 0, Stefanowicz 0.

Bardzo dobre widowisko, szczególnie w pierwszej połowie, stworzyli koszykarze Pyry i Kasprowicza. W pierwszych minutach gospodarze osiągnęli kilkunastopunktową przewagę, którą goście z każdą minutą niwelowali, by wyjść nawet na punktowe prowadzenie w trzeciej minucie trzeciej kwarty. To było jednak wszystko, na co pozwolili poznaniacy. Dzięki celnym rzutom Pawła Mowlika i Tomasza Gierwazika Pyra odzyskała prowadzenie, którego nie oddała już do końca.

Pyra Poznań ? Kasprowicz Inowrocław 95:76 (28:23, 20:21, 27:19, 20:13)

Pyra:
Mowlik 19, Bartkowiak 18, Dudek 17, Skowroński 13, Beszterda 12, Gierwazik 12, Sulowski 4, Szepelowski 0, Łukomski 0, Jurkowski 0.

Kasprowicz: Grod 17, Burdacki 16, Bernasiak 13, Włodarski 9, Kaczalski 9, Walczak 5, Majer 4, Sroczyński 2, Kuśmirek 1, Sokołowski 0.

W środę o godz. 13:30 Kasprowicz Inowrocław zmierzy się z Pogonią Ruda Śląska, a Pyra Poznań o 15:45 rozegra mecz z Zastalem Zielona Góra.