Serie A2: Porażka Bolonii

Choć po kilku pierwszych meczach sezonu 2008/2009 wydawało się, że Wayel Bolonia może walczyć nawet o awans do Serie A, dziś zespół Polaka jest w zupełnie innej sytuacji. W niedzielę klub Marcela Gromadowskiego przegrał kolejne spotkanie i w tabeli Serie A2 jest na jedenastej pozycji.

Kinga Bernacka

Materdomini Volley Castellana Grotte - Wayel Bolonia 3:1 (25:19, 23:25, 25:21, 25:15)

Wayel Bolonia wygrała w niedzielę drugiego seta, ale w pozostałych partiach na boisku zdecydowanie dominowali gospodarze. Przewaga Materdomini Volley Castellana Grotte widoczna była przede wszystkim w czwartym secie, którego gospodarze wygrali 25:15.

Marcel Gromadowski zdobył w niedzielę 16 punktów - 15 atakiem (skuteczność 43 proc.), 1 blokiem. Polak po raz kolejny był też najlepiej punktującym zawodnikiem w swojej ekipie.

Po niedzielnej porażce Bolonia zanotowała kolejny spadek w tabeli Serie A2 i obecnie sklasyfikowana jest na jedenastej pozycji.