Polscy koszykarze za granicą

Po długiej kontuzji i konsultacjach medycznych w USA na parkiet powrócił Maciej Lampe. Nasz najlepszy zawodnik w ligach europejskich zdobył 10 punktów i 4 zbiórki, chociaż na parkiecie spędził tylko 11 minut. Równie dobrze spisywali się pozostali nasi rodacy. W meczu z silnym Azowmaszem Mariupol z dobrej strony pokazał się Michał Hlebowicki, autor 15 punktów i 11 zbiórek. Blisko double-double Kordian Korytek, który w zwycięskim meczu swojego zespołu uzbierał 10 punktów i 8 zbiórek.

Jacek Konsek

ROSJA

Maciej Lampe (Chimki Moskwa) - 11 minut, 10 punktów, 4 zbiórki i blok w wygranym spotkaniu z Uniwersytetem Surgut. Chimki z bilansem 9-2 plasuje się na 2. miejscu.

Szymon Szewczyk (Lokomotiw Rostów) - wtorek: 29 minut, 19 punktów, 6 zbiórek i przechwyt w wygranym spotkaniu z Benettonem Fribourg w ramach Pucharu Challenge. Lokomotiw z bilansem 4-2 zajął 2 miejsce w grupie C i awansował do następnej rundy rozgrywek. Szewczyk w dotychczasowych meczach zdobywał przeciętnie 17,7 punktu i 7,2 zbiórki. Sobota: 30 minut, 14 punktów, 8 zbiórek, asysta i blok w przegranym meczu z CSKA Moskwa. Drużyna naszego rodaka z bilansem 4-6 zajmuje 7. miejsce.

HISZPANIA

Michał Ignerski (Cajasol Sewilla) - wtorek: 16 minut, 11 punktów, 4 zbiórki, asysta i blok w wygranym meczu z BK Ventspils w ramach Pucharu Challenge. Cajasol z bilansem 3-3 zajął 2 miejsce w grupie A i awansował do dalszej fazy rozgrywek. Ignerski w dotychczasowych występach notował średnio 6,9 punktu i 4,6 zbiórki. Sobota: 22 minuty, 12 punktów, 2 zbiórki i 2 przechwyty w przegranym spotkaniu z Ricoh Manresa. W 17. spotkaniach tego sezonu Ignerski notuje średnio 10,6 punktu i 3,9 zbiórki. Drużyna Polaka z bilansem 2-14 zajmuje ostatnie 17. miejsce.

Michał Chyliński (Clinicas Rincon, 2 liga) - 20 minut, 5 punktów, 3 zbiórki i asysta w wygranym meczu z Club Melilla Baloncesto. W 17. spotkaniach tego sezonu Chyliński zdobywa średnio 9,2 punktu i 1,8 zbiórki. Drużyna Polaka z bilansem 9-8 zajmuje 8. miejsce.

WŁOCHY

Tomasz Kęsicki (Basket Crabs Rimini, 2 liga) - 13 minut, 4 punkty i 4 zbiórki i 2 asysty w przegranym meczu z Fileni Jesi. W 16. spotkaniach tego sezonu Kęsicki notuje średnio 7,1 punktu, 5,2 zbiórki i 1,7 przechwytu. Drużyna Polaka z bilansem 7-9 zajmuje 9. miejsce.

CZECHY

Robert Tomaszek (CEZ Nymburk) - nie pojawił się na parkiecie w wygranym meczu z USK Praga. Ekipa Polaka z bilansem 19-1 lideruje w rozgrywkach.

Kordian Korytek (NH Ostrawa) - 27 minut, 10 punktów, 8 zbiórek i asysta w wygranym pojedynku z BC Kolin. Drużyna z Ostrawy z bilansem 7-13 zajmuje 9. miejsce.

Artur Mielczarek (NH Ostrawa) - 20 minut, niecelny rzut z gry i 3 faule.

Robert Skibniewski (BK Prostejov) - 25 minut, 8 punktów, 3 asysty, 2 zbiórki i przechwyt w przegranym meczu z BK Synthesia Pardubice. Drużyna Polaka z bilansem 10-10 zajmuje 4. miejsce.

UKRAINA

Michał Hlebowicki (BC Mikołajów) - 34 minuty, 15 punktów, 11 zbiórek, asysta i blok w przegranym spotkaniu z Azowmaszem Mariupol. W 14. meczach obecnego sezonu Hlebowicki zdobywa średnio 11,1 punktu i 5,1 zbiórki. Jego drużyna z bilansem 5-10 zajmuje 6. lokatę.

WĘGRY

Zbigniew Białek (Lami-Ved Kormend) - środa: 35 minut, 18 punktów, 6 zbiórek i 2 przechwyty. Sobota: 36 minut, 6 punktów, 4 zbiórki, 2 przechwyty i asysta w przegranym meczu z Zalakeramia-ZTE KK. W 12. spotkaniach dotychczasowego sezonu Białek zdobywa przeciętnie 15,5 punktu, 8,1 zbiórki, 2 asysty i 1,3 przechwytu. Zespół Polaka legitymuje się bilansem 8-6 i zajmuje 8. miejsce.

SŁOWENIA

Tomasz Nowakowski (TCG Marcator Skofja Loka) - 13 minut, 6 punktów i 2 zbiórki w przegranym spotkaniu z zespołem Zlatorog Lasko. W 8. spotkaniach tego sezonu nasz rodak zdobywa przeciętnie 2,6 punktu i 0,9 zbiórki a jego drużyna z bilansem 5-10 zajmuje 9. lokatę.