PLKK

autor: zecke | 2012-11-12, 21:24 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Zacząłem od tematu sędziów, teraz przejdę ogólnie do ligi.
Podstawową kwestią Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet jest to, że została ona powiększona do 14 zespołów. Do sezonu przystąpiło ich jednak zaledwie 11. Dlaczego? A bo to nie ma pieniędzy, nie dostało się dotacji, hala nie spełnia wymogów, itd, itp. Po co więc takie powiększanie ligi?
Obecnie można powiedzieć, że jesteśmy na półmetku, a w grze pozostało już 10 ekip. Ostatnio wycofał się klub z Rybnika, również z powodów finansowych.
Tak naprawdę pod względem finansowym w obecnym sezonie w stanie są się utrzymać 3-4 kluby. A grać w lidze na dobrym poziomie może potrafi 6 klubów.
Inną kwestią jest terminarz. Oczywiście przy 11 zespołach ktoś musiał pauzować. Teraz mamy 10 ekip i co kolejkę dwa zespoły pauzują.
Ostatnio gorzowianki grały we własnej hali (10.11) z Artego. Następny mecz zawodniczki AZSu PWSZ Gorzów u siebie rozegrają... 19. stycznia. Tak Akademiczkom ułożył się terminarz, że teraz czeka je zwiedzanie całej Polski, do tego 3 kolejki pauzy i powrót do własnej hali.
Trochę dziwne to wszystko.. Ale jeżeli siedzi się w Warszawie, ustala terminarz to przecież komuś jest wszystko jedno. Ważne, żeby kasa spływała na konto w terminie. A kto kiedy, gdzie i z kim gra to nie ma znaczenia.
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.