Sensacja w Australian Open: Radwańska przegrała z Bondarenko!

Agnieszka Radwańska odpadła z wielkoszlemowego Australian Open! Polka przegrała z Ukrainką Kateryną Bondarenko w trzech setach. Nasza tenisistka od początku nie prezentowała się rewelacyjnie.

Adam Naruszewicz

Polka była pewną faworytką przeciwko młodszej z ukraińskich sióstr, jednak od początku spotkanie było wyrównane. Pierwszy set skończył się w tie-breaku, który Bondarenko wygrała 9:7.

Drugi set okazał się znacznie lepszy w wykonaniu Polki. Radwańska zdołała przełamać Bondarenko dwukrotnie, sama tylko raz tracąc swoje podanie. W rezultacie Polka wygrała 6:4.

Trzeci set okazał się jednak kompletną klęską najlepszej obecnie polskiej zawodniczki. Radwańska błyskawicznie traciła gem za gemem, jednocześnie psując dziesiątki piłek. W całym trzecim secie Polka popełniła aż 14 niewymuszonych błędów, dokładając do tego tylko jedną piłkę bezpośrednio wygrywającą. Pierwszego gema Polka zdobyła przy stanie 0:5, przełamując podanie Bondarenko. Jednak już chwilę później Ukrainka wykorzystała drugą piłkę meczową i zwyciężyła w całym spotkaniu 7:6 (7), 4:6, 6:1.

W trwającym dwie godziny i osiemnaście minut spotkaniu Radwańska popełniła w sumie aż 51 niewymuszonych błędów, dokładając do tego 23 uderzenia wygrywające. Dużo skuteczniejsza była Bondarenko, która popełniła wprawdzie 35 niewymuszonych błędów, ale miała też 39 winnerów.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Radwańska odpadła w Melbourne dopiero w ćwierćfinale. Polka straci więc punkty, jednak po turnieju nie wypadnie z pierwszej piętnastki rankingu. Jeżeli zawodniczki znajdujące się bezpośrednio za nią (np. Caroline Wozniacki, Nadia Pietrowa, lub Alize Cornet) nie osiągną w Australii dobrych wyników, Radwańska ma także szansę na pozostanie w pierwszej dziesiątce rankingu.

Radwańska była ostatnią Polką grającą w zawodach singla. W poniedziałek z zawodów odpadła Marta Domachowska, która przegrała z Sanią Mirzą. Polek nie zabraknie jednak w deblu. Radwańska zagra z młodszą siostrą - Urszulą, Klaudia Jans z Alicją Rosolską, a Domachowska z Yaniną Wickmayer z Belgii.

Wynik meczu I rundy:

Kateryna Bondarenko (Ukraina) - Agnieszka Radwańska (Polska, 9) 7:6 (7), 4:6, 6:1