Polonia Bytom - Odra Opole 1:2 w sparingu

W swoim pierwszym sparingu rozegranym tej zimy podopieczni trenera Piotra Rzepki pokonali bytomską Polonię. Gole dla opolan zdobyli: Tracz z karnego i Filipowicz, a dla rywali Podstawek - również z "11" metrów.

Aleksander Wójcik

W obu zespołach testowani byli nowi gracze. Odra zagrała każdą połowę spotkania innym składem. Kolejnym przeciwnikiem opolan będzie MKS Kluczbork (mecz w piątek godz. 14:00, sztuczne boisko w Kluczborku). Natomiast zawodnicy trenera Marka Motyki, popołudniu o godzinie 13:00, zmierzą się w kolejnym meczu kontrolnym - tym razem z II-ligową Sandecją Nowy Sącz.

Dla portalu SportoweFakty.pl, spotkanie na gorąco podsumował opiekun Odry - Piotr Rzepka: - Pierwszy raz w tym roku zagraliśmy w tak dobrych piłkarsko warunkach. Dotąd biegaliśmy tylko po śniegu lub mieliśmy zajęcia na hali i w siłowni. To dopiero pierwsze koty za płoty, ale cieszy mnie zwycięstwo nad silną kadrowo Polonią. Co prawda wynik w tego rodzaju potyczkach nie jest najważniejszy, ale jako trener jestem zadowolony z poziomu gry mojej drużyny. Bałem się, że bytomianie mogą nas zdominować, ale w ogóle nie było widać różnicy poziomów. W moim zespole - poza testowanymi, doświadczonymi Sławikiem i Kalinowskim oraz Uchenną - pokazało się bardzo dużo utalentowanej, opolskiej młodzieży, która zagrała nad wyraz dojrzale. Bardzo pozytywnie oceniam ten sparing. Teraz wracamy do domu, aby w piątek rozegrać "derbową" potyczkę w Kluczborku.

Dodajmy, że ze względów finansowych na razie odwołany jest obóz przygotowawczy Odry.

Polonia Bytom - Odra Opole 1:2 (0:0)
0:1 - Tracz (karny) 64'
1:1 - Podstawek (karny) 70'
1:2 - Filipowicz 81'

Polonia Bytom: Kiełpin (46. Pesković) - Hricko, Killar, Kulpaka, Komorowski (46. Nazar) - Trzeciak (46. Ruszkul), Grzyb, Klepczyński, Zieliński (58. Różkowski) - Kretkowski, Juraszek (54. Podstawek).

Odra Opole: I połowa: Sławik - Kowalczyk, Surowiak, Sacha, Kalinowski - Grodzki, Szymków, Samba Ba, Paciorek - Uchenna, Szwarga; II połowa: Bella - Filipe, Odrzywolski, Żaczyk, Grodzki - Monasterski, Tracz, Rogowski, Siedlecki - Filipowicz, Syldorf.