Puchar Włoch: Lazio wyeliminowało Torino

Lazio Rzym jako trzeci zespół zakwalifikowało się do półfinału Pucharu Włoch. Piłkarze ze stolicy Italii co prawda przegrywali z Torino Calcio, ale ostatecznie udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, chociaż trzeba przyznać, że goście rozgrywali dobre zawody.

Adam Kiołbasa

Po pierwszej, dość ciekawej połowie niespodziewanie prowadziło Toro. W 29. minucie padł jedyny gol w tej części gry, a na listę strzelców wpisał się wówczas Natali. Biancocelesti co prawda starali się odpowiedzieć, ale pomimo to ta sztuka im się nie udała.

Po zmianie stron gospodarze w końcu zaczęli grać skutecznie i już w 49. do wyrównania doprowadził Goran Pandev, który pojawił się na placu gry chwilę po zmianie stron. W 55. miejscowi już prowadzili, a tym razem na listę strzelców wpisał się Stefano Mauri. Bordowi starali się doprowadzić do wyrównania, ale przez to narażali się na groźne kontrataki. Już w doliczonym czasie gry wynik rywalizacji na 3:1 ustalił Tomasso Rocchi.

Zatem podopieczni Delio Rossiego zagrają w półfinale TIM CUP, w którym zmierzą się ze zwycięzcą pary: Juventus Turyn - SSC Napoli.

Lazio Rzym - Torino Calcio 3:1 (0:1)
0:1 - Natali 29'
1:1 - Pandev 49'
2:1 - Mauri 55'
3:1 - Rocchi 90'+1'

Lazio: Muslera, De Silvestri (74' Lichsteiner), Siviglia, Cribari, Kolarov, Brocchi (84' Dabo), Ledesma, Mauri, Foggia (46' Pandev), Rocchi, Zarate.

Torino: Calderoni, Colombo, Natali, Dellafiore, Ogbonna, Abate, Corini (61' Barone), Dżemaili, Diana (37' Vailatti (65' Amoruso)), Brocchi, Rosina.

Żółte kartki: Foggia, Kolarov, Zarate (Lazio) oraz Rosina, Barone (Torino).