Cezary Orlik - lubi

 • Cezary Orlik lubi Komentarz

  Ale się tu przyplątało bolszewików z Pisuaru. Brawo władze Krakowa!


 • Cezary Orlik lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • Cezary Orlik lubi Komentarz

  Hubert jest bardzo poukładanym sportowcem,już świadomym swojej siły,a przy tym bardzo skromnym.Miło się patrzy jak robi postępy.Brawo i powodzenia!!!

 • Cezary Orlik lubi Komentarz

  Tak rzeczowy i analityczny komentarz i tylko jedna łapka w górę?! Specjalnie zalogowałem się aby podnieść Ci statystykę i zatrzeć niemiłe wrażenie odejścia od rozumu na rzecz emocji tego forum. Polacy porzucając wiarę swoich Ojców, porzucają również zdrowy rozsądek i zaczynają stosować etykę sytuacyjną. Kto gada jak my wszyscy jest głaskany, kto krytykuje naszą grupę nie może liczyć na obiektywizm. W pełni się zgadzam co do Hurkacza i choć wiązałem z nim nadzieje na dobrą grę to ostatnie tygodnie wprawiają mnie w osłupienie i zachwyt zarazem. To już zawodnik klasowy i ciągle się uczy a to znaczy że rozum i pokora jest u niego na pierwszym miejscu. To powinno dać mu spełnienie a nam wielką radość. Radwańska to już przeszłość i bardzo dobrze. Panna (dziś już mężatka) w 2012 r wybrała jakiegoś Wiktorowskiego dla świętego spokoju, zamiast wziąć na etat trenera i wykorzystać koniunkturę. Wtedy zrozumiałem że to koniec i to ostatni finał w jej życiu. Dziś panowie z jej otoczenia jedyne co mieli do zaoferowania niedoszłej gwieździe to zawieszenie rakiety na kołku i stanie się celebrytką w obliczu rosnącej młodej konkurencji, której w porę nie dostrzegli. Będą ją teraz na rękach obnosić i pokrywać tombakiem dawne osiągnięcia. Z czasem ona sama zrozumie (?) ile zaprzepaściła.Bóg z nią. My mamy teraz o wiele ciekawszą sytuację i zawodników, którzy nie uciekają od ciężkiej pracy i zdrowego rozsądku na rzecz świętego spokoju i mam nadzieję doczekamy w końcu wielkoszlemowych mistrzów.Pozdrawiam :)

 • Cezary Orlik lubi Komentarz

  Powtórzę po raz kolejny, że jestem pod dużym wrażeniem gry Huberta i jego postępów :
  - duża inteligencja gry, świetny wybór rodzaju uderzeń, kierunków oraz mocy, często zaskakuje rywali,
  - dobra technika wolejowa; woleje grane praktycznie zawsze przeciw biegnącemu - doskonała obserwacja pozycji przeciwnika,
  - silna psychika, brak błędów przy ważnych punktach
  - pojawiło się uderzenie kończące przy niewielkiej ilości błędów (parę miesięcy temu grał na przebicie), co świadczy o dużej pewności siebie,
  - widać, że umocnił się fizycznie.
  Ciężko dziś znaleźć słabą stronę Huberta, ma bardzo zrównoważony tenis. Dobrze się ogląda jego grę, jest interesująca i różnorodna, w przeciwieństwie do gry Radwańskiej. Witamy w pierwszej 50-ce ATP i życzę dalszego progresu i jak najmniej kontuzji.

 • Cezary Orlik lubi Komentarz

  Z Nienacka

 • Cezary Orlik lubi Komentarz

  Poczytaj sobie ciut o tych "alpinistach" i "himalaistach", o ich życiu, o ich rodzinach. O tatusiu, co zapitalał fuchy na kominach i wysokosciowcach, zarabiając na "wyprawę", z dumą przynosił liny za 10 tys, gdy w domu brakowało na podstawowe rzeczy. O dziewczynie, która ojca widywała od czasu do czasu, a jak był, to zamiast pomóc w domu, czy pobawić się z dziećmi, "robił kondycję" biegając z plecakiem po klatce schodowej bloku. Na 18 urodziny dostała prezent w postaci informacji o śmierci taty w górach. To nie są normalni ludzie. Wszyscy mają coś ze spektrum autyzmu.

 • Cezary Orlik lubi Komentarz

  Niech nikt nie waży się fanzolić o "pokonywaniu siebie" i "realizacji pasji". Tzw. "alpiniści" - zwłaszcza z tzw. "czołówki" to z reguły ludzie mający problem ze sobą i funkcjonowaniem w realu. Często uzależnieni od adrenaliny, o bardzo wysokim poziomie egocentryzmu. A ich wędrówki to po prostu długotrwałe i kosztowne próby samobójcze. Powinni mieć sądowy zakaz zakładania rodzin. A wyprawy - na własny koszt z odpowiednio wycenioną polisą na wypadek poszukiwań, ratownictwa, transportu medycznego. leczenia i rehabilitacji. Albo bez polisy i bez ewentualnych poszukiwań. Szkoda mi ich rodzin - ich samych - ani kropelki: znalazł co szukał - krzyż na drogę. Podobnie oceniam spadochroniarzy, czyli ludzi, dobrowolnie skaczących z kawałkiem szmaty, ze sprawnego samolotu. Choć tu można sprawę uzasadnić choćby rozwojem środków ratownictwa lotniczego, czy urządzeń desantowych. Alpinizmu czy himalaizmu nie usprawiedliwia nic.

 • Cezary Orlik lubi Komentarz

  Coś za coś. Jakby wypoczywała i nie ciułała punktów, to nie byłaby przez osiem lat w Top 10. Nie była Sereną, która grając tylko w szlemach i jeszcze w kilku najważniejszych turniejach wyciągała w sezonie 10 000 punktów.

 • Cezary Orlik lubi Komentarz

  Uderz kijem w klatkę, i małpy wrzeszczą :)

 • Cezary Orlik lubi Komentarz

  Pierwszy finał w turnieju WTA
  A.Radwańska - 18 lat i 5 miesięcy.
  I. Świątek - 17 lat i 10 miesięcy.

 • Cezary Orlik lubi Komentarz

  Pewnikiem kończył Bońkową Szkołę Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej. Podobnie jak Nawałka dopracowywał szczegóły i detale tylko zapominał przekazać piłkarzom,że na boisku gra się w piłkę.
  Apel do Bońka-szkoły trenerów w każdym mieście. Akademie piłkarskie w każdym mieście. w Akademiach Medycznych utworzyć Wydział Fizjoterapeutów i Specjalistów od Żywienia tylko dla piłkarzy nożnych.
  I światowa piłka jest nasza. Boniek dożywotnio Prezesem,Kucharski i reszta polskich menadżerów opływa w kasę i będzie cud-miód

 • Cezary Orlik lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • Cezary Orlik lubi Komentarz

  co on napisał na insta? najgorszy rok w jego karierze? jakiej karierze? gościu zmieniaj pieluchy a nie tenis, nigdy w tenisa dobrze nie grałeś, głowa do tenisa nie ta i jeszcze sobie domawia ze kariere miał

 • Cezary Orlik lubi Komentarz

  No dla Polski , to ona nie grała !
  Dla kasy grała i wie o tym każdy , kto choć trochę interesuje się biały sportem !
  Czy osiągnęła wielkie rzeczy ? - jak na jej marne warunki fizyczne to może i tak . Tylko w takiej perspektywie można doszukiwać się tych wielkich sukcesów .
  Największy z nich ? - chyba ten wygrany finał , ale awans do finału zawdzięczyła Sharapowej , sama go sobie nie wypracowała.

  W dużym gornie zostanie zapamiętana jako największa chamka w turze ! Rzadko kiedy uśmiechnięta, wiecznie jakiś grymas na twarzy ! Po przegranym meczu ledwo co potrafiła podać dłoń koleżance , skierować jakiś uśmiech . Na Sabinę Lisicką po przegranym meczu w Wimbledonie ,nawet nie zaczekała ,by zejść z nią razem z kortu co jest tradycją Wimbledonu . Złość, niechęć to jej dominująca tonacja na korcie !

  A no jeszcze brak honoru !
  Olała wszystko , a głównie kibiców ! Zrezygnowała , bo dostawała bęcki już bez wzgl. na to , kto stał po drugiej stronie siatki .Poddała się bez walki , wszystko zrzucając na problemy zdrowotne , bo taki argument brzmi realnie , niestety nie każdy da się na niego nabrać .
  Brak ambicji , charyzmy - to wszystko !

  Marcelo Rios -18 wygranych turniejów, jedyny zawodnik ATP, który był liderem rankingu nigdy nie wygrywając Wielkiego Szlema . Dziś o nim mało kto go pamięta , jeszcze bardziej mało kto o nim wspomina !
  To samo będzie z Radwańską , bo nie osiągnęła nic tak wielkiego , przez co zostałaby zapamiętana ! :)

  Na riposty troglodytów nie odpowiadam . Nie ma sensu . Nawet ich nie czytam :)
  Pozdrawiam

 • Cezary Orlik lubi Komentarz

  Woźniacka od dłuższego czasu gra współczesny tenis. Dodając jej nienaganną kondycję i umiejętności wyłapywania trudnych piłek, to nie dziw że wygrywa, i jest 2 rakietą świata. Zawdzięcza to sparingpartnerowi S. Williams S. Benjin. Odszedł i trenuje obecnie N. Osakę. To on nauczył ją agresji na korcie i mocnych uderzeń. Brawo Carolina, brawo ! Naszej biduli nikt nie potrafi nauczyć takiej gry stąd stacza się coraz niżej.

 • Cezary Orlik lubi Komentarz

  Oglądać "Ekstraklasę" to doświadczenie na poziomie jedzenia stłuczonego kibla oczami. Jak ktokolwiek może wytrzymać dłużej niż 10 minut pozostaje dla mnie zagadką. Przecież niektórymi meczami można by wykonywać wyroki śmierci dosłownie.

 • Cezary Orlik lubi Komentarz

  A może fałszywie zakładasz? Może i fani Radwańskiej są w stanie przyjąć do wiadomości to, o czym piszesz (o zagrożeniu ze strony innych tenisistek).
  Nie wiem, czy jestem fanem, na pewno kibicuję Agnieszce. I też stawiałem na jej wygraną w dzisiejszym (wczorajszym) meczu. Wydawało mi się bowiem (albo miałem taką nadzieję), że przy ograniczeniu udziału w turniejach wróci do swojego tenisa. Nie wróciła...
  Przywołam "stanzuka" [sam się dziwię :-)], choć trochę polemicznie: - nie wiem, czy "parametry fizyczne" już nie wrócą, ale muszą wrócić, by Aga mogła cieszyć wygranymi swoich fanów. Kiedyś tam pisałem, że siły uderzenia dużo większej raczej nie będzie, można jednak (tak mi się zdaje) popracować nad serwisem i właśnie nad tymi "parametrami fizycznymi", które dawały w przeszłości Polce - wraz z jej umiejętnościami technicznymi - przewagę nad wieloma zawodniczkami. Dowodem są choćby te nieudane akcje przy siatce - jeszcze nie tak dawno spokojnie by je zakończyła punktem.
  I też się zastanawiam, jak niektórzy tutaj, czy nie jest konieczna jakaś radykalna zmiana "klimatu treningowego"...?

 • Cezary Orlik lubi Komentarz

  Możesz czuć się wyróżniony, bo jak mało kto straciłeś kontakt z rzeczywistością (oceniając obecną grę Radwańskiej). Że jej kibicujesz, to super, ale staraj się zachować odrobinę obiektywizmu. W tej chwili każda dziewczyna z pierwszej setki jest bardzo groźną przeciwniczką naszej Isi. Jej fani nie akceptują tego faktu, ale przecież tak jest. I twoje przedmeczowe stwierdzenie, że stawiasz na Radwańską, bo bilans jej spotkań z Begu, bo przebieg kariery Rumunki, bo coś tam, brzmi, jakby wygłaszał je człowiek, który co prawda jak najlepiej życzy Radwańskiej, ale o tenisie za wiele nie wie.
  Z tenisowym pozdrowieniem.

 • Cezary Orlik lubi Komentarz

  jak trenujesz tak grasz i tyle w temacie!!!!!