I liga: Wyniki sobotnich spotkań

Komplet zwycięstw gości w sobotnich pojedynkach pierwszej ligi. Na uwagę zasługuje dramatycznie słaba skuteczność koszykarzy AZS-u Kalisz, którzy w spotkaniu z Zastalem Zielona Góra zdobyli zaledwie 35 punktów.

Mateusz Kołodziej

Dziwny mecz oglądali kibice w Kaliszu. Miejscowy AZS prowadził do przerwy z Zastalem Zielona Góra 29:23, pozwalając gościom w drugiej kwarcie na zdobycie zaledwie pięciu punktów. Zespół z Kalisza, w drugiej połowie pisał się jednak jeszcze gorzej, bowiem przez dwie kwarty zdołał zdobyć zaledwie...sześć punktów. Zdecydowanie lepiej w tej części gry wypadli Zielonogórzanie, którzy zwyciężyli zdecydowanie 70:35.

Ambitna postawa osłabionego AZS-u AWF Katowice nie wystarczyła, aby przerwać serię porażek. W meczu z Polonią 2011 Warszawa, podopieczni Mirosława Stawowskiego przegrali 78:84, a o zwycięstwie ekipy z Warszawy zadecydowała wygrana 25:17 czwarta kwarta. Wyjazdowe sukces odnieśli też gracze Siarki Tarnobrzeg, którzy bez większych problemów ograli rezerwy sopockiego Asseco Prokomu.

Sobotnie spotkania I ligi koszykarzy:
AZS PWSZ OSRiR Kalisz - Intermarche Zastal Zielona Góra 35:70 (10:18, 19:5, 4:20, 2:27)
AZS AWF Katowice - Polonia 2011 Warszawa 78:84 (21:17, 17:26, 23:16, 17:25)
Asseco Prokom II Sopot - Siarka Tarnobrzeg 66:78 (18:24, 20:18, 15:21, 13:15)