Jupiler League: Wasilewski i Żewłakow poza grą

W sobotę, w ramach 20 kolejki Jupiler League, mogliśmy być świadkami pojedynku dwóch Polaków. W Brukseli miejscowy Anderlecht, którego zawodnikiem jest Marcin Wasilewski zmierzył się FCV Dender, który od niedawna reprezentuje Marcin Żewłakow. Jednak żaden z piłkarzy znad Wisły nie pojawił się w stolicy Belgii na boisku.

Daniel Rosół

Wasilewski w ostatnim spotkaniu ligowy, z KSC Lokeren, ujrzał już siódmą w tym sezonie żółtą kartkę, co oznaczało zawieszenie na jeden mecz. Na prawej obronie w zespole Fiołków zastąpił go pozyskany w styczniu z KAA Gent Guillaume Gillet. Natomiast Marcin Żewłakow, który w piątek zasilił szeregi beniaminka na zasadzie półrocznego wypożyczenia, nie był jeszcze gotów do gry w drużynie Johana Boskampa. Bez Polaków na boisku spotkanie zakończyło się zgodnie z oczekiwaniami, czyli zwycięstwem gospodarzy, choć zaledwie jednobramkowym. Zwycięskiego gola zdobył w 23. minucie Thomas Chatelle.

Albert Cartier udanie zadebiutował na ławce trenerskiej RAEC Mons. pod wodzą francuskiego szkoleniowca outsider rozgrywek pokonał na własnym boisku 2:0 Excelsior Mouscron, zapewniając sobie zwycięstwo w ostatnich dwudziestu minutach.

Od zajęcia miejsca gwarantującego udział w przyszłorocznej edycji Pucharu UEFA oddala się Racing Genk. Aktualny wicemistrz Belgii w sobotę zaledwie bezbramkowo zremisował na wyjeździe z przeciętnym KSV Roeselare.