Wyniki spotkań 12. kolejki Ekstraklasy futsalu: Akademia i Kupczyk na remis, PA Nova pokonuje Gwiazdę

Po ponad miesięcznej przerwie na parkiety wyszli futsaliści polskiej Ekstraklasy. W miniony weekend rozgrywane były mecze w ramach 12. kolejki. Spośród zespołów zajmujących czołowe miejsca w tabeli, jedynie Akademia Poznań nie zdołała wygrać swojego meczu.

Tomasz Dzionek

W pierwszym spotkaniu rozgrywanym już w piątek Hurtap Łęczyca podejmował na własnym parkiecie piłkarzy Red Devils Chojnice. Kibice zgromadzeni w hali łęczyckiego gimnazjum długo nie mogli doczekać się goli. Po niespełna pół godzinie gry do bramki gości trafili Mariusz Milewski i Daniel Krawczyk. Tuż po wznowieniu kontaktowego gola z rzutu karnego strzelił Mariusz Kaźmierczak, w przeszłości grający w zespole Hurtapu. Ostatecznie górą byli gospodarze, których zwycięstwo 3:1 przypieczętował Marcin Pawłowski w 35 minucie meczu.

W kolejnym piątkowym meczu Clearex Chorzów grał z zespołem Gaszyńscy Kraków. Gospodarze chcieli się nie wątpliwie zrewanżować za wrześniową porażkę 4:5. Udało im się to w zupełności. Na prowadzenie chorzowianie wyszli już w 4 minucie, gdy gola strzelił Dawid Hajnc. Mimo wielu okazji bramkowych gościom nie udało się doprowadzić do wyrównania. Tym samym Clearex, tracąc w tabeli do drugiego Hurtap Łęczyca 6 punktów, nadal ma szanse na dogonienie najlepszych.

Aktualny lider tabeli - Jango Katowice zmierzył się z Grembachem Zgierz. Faworytem niewątpliwie byli gospodarze. Festiwal strzelecki katowickiego zespołu rozpoczął w 2 minucie Janovski. Jango po 12 minutach gry miało już na koncie cztery trafienia, podczas gdy gościom nie udało się zaskoczyć katowickiego golkipera Tomasza Ulfika ani razu. Pierwszą bramkę dla Jango strzelił w swoim debiucie nowy ukraiński nabytek - Artem Kovalyov. Grembach nie składając jeszcze broni zdołał podgonić rywali doprowadzając do remisu. Na domiar złego czerwoną kartkę ujrzał bramkarz gospodarzy. Katowiczanie wyszli jednak ponownie na prowadzenie za sprawą kapitana zespołu - Krzysztofa Jasińskiego. Złudzeń pozbawił ich inny nowy zawodnik Jango - Brazylijczyk Douglas, podwyższając w końcówce spotkania prowadzenie na 7:5.

W nastepnym sobotnim meczu GKS Jachym Tychy podejmował Pogoń 04 Szczecin. Goście z zaledwie jednym zwycięstwem w tegorocznych rozgrywkach nie byli uważani za faworytów tego spotkania. Jednak ku zaskoczeniu kibiców zespołu z Tych, po golu Roberta Sikorskiego Pogoń wyszła na prowadzenie. Ostatecznie wyżej notowani piłkarze GKS zdołali wyrównać a w ostatniej akcji meczu zwycięstwo zapewnił im najlepszy snajper w ich szeregach - Michał Słonina.

Najwięcej emocji oczekiwano w meczu Akademii Poznań z Kupczykiem Darkomp Kraków. Stawką spotkania było drugie miejsce w tabeli Ekstraklasy. Od początku nieznaczną przewagę mieli krakowianie. Gospodarze byli na tyle "gościnni", że po 14 minutach przegrywali już 0:2. Autorem obu goli był Krzysztof Marzec. Gdy kontaktową bramkę strzelił Bartosz Łeszyk, wydawało się, że zgromadzeni w pniewskiej hali sportowej kibice doczekają się wyrównania. Jednak chwilę później prowadzenie gości podwyższył kadrowicz - Krzysztof Kusia. Mimo to piłkarzom Kupczyka nie udało się wywieźć z Pniew kompletu punktów, gdyż najpierw Łeszyk, a następnie Ołeksandr Deryk zdołali uratować remis. Dla przypomnienia, w pierwszym spotkaniu obu drużyn także padł remis.

W jedynym niedzielnym meczu aktualny Mistrz Polski PA Nova Gliwice gościł na własnym parkiecie sąsiada zza miedzy - Gwiazdę Ruda Śląska. Do sensacji w meczu nie doszło. Gospodarze od początku przeważali na parkiecie. Porównując wrześniowy nokaut (9:1), tym razem odnieśli skromne, lecz w pełni zasłużone zwycięstwo 3:2. Dwa gole w meczu strzelił aktualnie najskuteczniejszy zawodnik Ekstraklasy - Rafał Franz.