Gol Bykowskiego zapewnił zwycięstwo PAE Véroia

W sobotnie popołudnie w ramach 22. kolejki greckiej Alpha Ethniki drużyna PAE Véroia podjęła przed własną publicznością wyżej notowany Aris Saloniki. Był to ważny mecz dla gospodarzy, którzy walczą o uniknięcie degradacji z ekstraklasy.

Wojciech Święch

W wyjściowym składzie miejscowego zespołu pojawił się polski napastnik - Maciej Bykowski. Nasz rodak w 27. minucie zdobył prowadzenie dla beniaminka. Po centrze z lewej strony z rzutu rożnego powstało zamieszanie. Do futbolówki dopadł Bykowski i uderzeniem głową umieścił ją w siatce (było to jego trzecie trafienie w bieżącym sezonie ligowym). Niedługo potem były zawodnik Polonii Warszawa ujrzał żółtą kartkę.

Po zmianie stron, w 57. minucie, Polak miał okazję do podwyższenia wyniku. Jednak w dobrej sytuacji nie pokonał golkipera Arisu. Véroia dzięki bramce naszego rodaka odniosła skromne zwycięstwo 1:0. Polski napastnik zagrał całe spotkanie.

PAE Véroia - Aris Saloniki 1:0 (1:0)
1:0 - Bykowski 27'

Czerwona kartka: 90+3 Tsimblidis (Véroia).