Polscy szczypiorniści zagrają ze Szwecją o awans do Euro 2010

Z niepokonaną do tej pory Szwecją zmierzą się w sobotnie popołudnie piłkarze ręczni reprezentacji Polski w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2010.

Grzegorz Grajdura

Przed rokiem wrocławska Hala Stulecia okazała się bardzo szczęśliwa dla biało-czerwonych. Polacy wywalczyli w niej awans do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, w pokonanym polu pozostawiając m.in. Szwedów. Spotkanie z nimi było najbardziej wymagające dla podopiecznych Bogdana Wenty i zakończyło się remisem 22:22. Rywale za to okazali się lepsi w pierwszym meczu obu ekip w ramach eliminacji do Euro 2010, wygrywając w Lund 27:24.

Najskuteczniejszy w tamtym pojedynku Jonas Kaellman (8 bramek) był równie efektywny w środowym spotkaniu Szwedów z Rumunią, które zakończyło się dość niespodziewanym remisem - 26:26. Skandynawowie przegrywali już 16:22 w 47. minucie, ale w kolejnych 10 minutach zdobyli 10 bramek, tracąc tylko 2. Kaellman wspólnie z Niklasem Ekbergiem zaliczyli po 5 trafień, a po 4 uzyskali Kim Andersson i Fredrik Petersen.

Jednak najgroźniejszym przeciwnikiem w sobotnim meczu może być dla Polaków posezonowe zmęczenie. - Od czwartku ćwiczymy już bardziej spokojnie i pod kątem meczu, żeby w dniu spotkania "wejść w świeżość" - uspokajał na środowej konferencji prasowej trener Wenta. Nasza reprezentacja zagra dodatkowo osłabiona brakiem Bartłomieja Jaszki, któremu odnowiła się kontuzja ręki. W jego miejsce selekcjoner powołał Tomasza Rosińskiego z kieleckiego Vive.

Mecz rozpocznie się o godz. 15.00, a bilety można nabyć bezpośrednio w kasach wrocławskiej Hali Stulecia. Po dotychczasowych spotkaniach w tabeli 1. grupy prowadzi Szwecja z 11 punktami w 6 pojedynkach. Polska jest druga z dorobkiem 3 zwycięstw i 2 porażek w 5 spotkaniach. Biało-czerwonych, oprócz sobotniego starcia ze Szwedami, czekają jeszcze wyjazdowy mecz z Czarnogórą (17 czerwca) i u siebie z Rumunią (20 czerwca w Kielcach).

Mecz we Wrocławiu będą sędziowali Francuzi Lazaar Nordine i Laurent Reveret.