Moja pierwsza notka

autor: użytkownik usunięty | 2013-12-16, 11:45 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Z jakiej racji opłaca się podróżować na rowerze? Moglibyśmy tu pisać i pisać, ponieważ zalet tej dyscypliny jest cały bezmiar i co najbardziej interesujące, rzekomo wszyscy o tym wiemy. Gdyby jednak zagłębić się w to szczegółowiej, zaraz okazałoby się, że nie jest tak do końca i że sporo z nas tak w zasadzie nie zna argumentów, dla których swe rowery z piwnicy wyciągnąć się zaleca, więc zmieńmy to i przedstawmy sobie kilka najpowszechniejszych zeń.

Atuty, atuty i raz jeszcze atuty

I tak oto, do takowych zaliczamy bez wątpienia:

- możliwość dotlenienia organizmu czystym powietrzem (czego nie da się powiedzieć o dyscyplinach sportowych, które wykonuje się w pomieszczeniach zamkniętych),
- możność dopasowania natężenia wysiłku do swoich upodobań,
- wykorzystanie do roweru niemal każdych mięśni,
- oddziaływanie rehabilitacyjne dla osób z bólami stawów czy z pozostałymi dolegliwościami,
- odczucia o charakterze estetycznym (przy jeździe po miejscach pozamiejskich),
- brak konieczności realizowania tej aktywności z drugą osobą,
- pozytywny wpływ na formę fizyczną,
- przeciwdziałanie procesom starzenia się sylwetki,
- oddziaływanie profilaktyczne dla otyłości lub chorób serca,
- i wiele pozostałych.
http://www.trasymasy.pl/budowa-roweru/

A co z mankamentami?

Czy bardzo duża ilość powyższych korzyści sugeruje jednak, że do roweru nie można się przyczepić i że jest to aktywność pozbawiona negatywów? Otóż nie, bowiem rowerzyści mają gorszą gęstość kości http://www.trasymasy.pl/jaki-bagaznik-rowerowy-wybrac/ (w stosunku do pozostałych sportowców), a ich tkanka kostna nie rozwija się porównywalnie do praktykujących przykładowy aerobik, ale to nic. Dlaczego? A no dlatego, że wystarczy jeść tylko więcej wapnia i kłopoty te niezwłocznie odejdą, w związku z czym nie pozostaje nam tak naprawdę nic, jak właśnie w ten sposób postępować, wsiadać na rowery i przemierzać świat, udoskonalając przy tym stan swojego zdrowia i wygląd swojej sylwetki. Zresztą, chyba nikogo, kto realizował przejażdżki po pięknych rejonach Polski, nie trzeba namawiać do zainteresowania się tą dyscypliną po raz wtóry, nieprawdaż? No właśnie, więc: do dzieła!
http://www.trasymasy.pl/jakie-sakwy-rowerowe-kupic/

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.