Eredivisie: Derby dla Feyenoordu

Wydarzeniem 21. kolejki Eredivisie były derby Rotterdamu. W meczu na De Kuip lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 1:0.

Marcin Foltyn

Jedyną bramkę w spotkaniu ze Spartą zdobył w 19. minucie ładnym strzałem z dystansu Diego Biseswar. Tymczasem hat-trick Cedrica Van der Guna zapewnił FC Utrecht pewne zwycięstwo 3:0 nad De Graafschap Doetinchem.

Nie zwalnia tempa lider rozgrywek - AZ Alkmaar. Podopieczni Louisa Van Gaala ograli Rodę Kerkrade 1:0 po bramce Mounira El Hamdaoui. Piłkarze AZ mają już 9 punktów przewagi nad drugim zespołem w tabeli.

FC Groningen pewnie pokonał NEC Nijmegen 2:0. Gospodarze mieli jednak ułatwione zadanie, bowiem od 24. minuty rywale grali w osłabieniu. Za faul w polu karnym sędzia odesłał do szatni Ramona Zomera. Rzut karny wykorzystał Szwed Marcus Berg, dając prowadzenie Groningen. Gości, w barwach których nie wystąpił Arkadiusz Radomski, dobił w drugiej połowie Koen van de Laak.

Okazałe zwycięstwo 4:1 nad Bredą odnieśli piłkarze Twente Enschede. Dzięki temu awansowali na pozycję wicelidera rozgrywek.