Skoki narciarskie: Maciej Kot wicemistrzem świata juniorów!

Na skoczni HS100 w Szczyrbskim Jeziorze zakończył się konkurs skoków narciarskich w ramach mistrzostw świata juniorów. Bezkonkurencyjny okazał się Lukas Mueller.

Maciej Mikołajczyk

Austriak nie dał szans rywalom i poszybował na odległość 93 oraz 98 m. Tuż za nim uplasował się Maciej Kot. Polak wywalczył srebro skokami na 92,5 i 96,5 m. Na najniższym stopniu podium stanął murowany kandydat do złota - Ville Larinto. Fin w swoich próbach uzyskał odpowiednio 90 oraz 97,5 m.

Do finałowej serii awansował także Grzegorz Miętus, który na półmetku zmagań był 14. Ostatecznie jednak spadł na dalszą pozycję.

Rywalizacja toczyła się w bardzo trudnych warunkach. Na początku zawodnikom przeszkadzała mgła, a później zmienny wiatr.