Podsumowanie 34 kolejki Bundesligi sezonu 2013/14

autor: EneMene | 2014-05-10, 18:35 |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
|
Do ostatniej kolejki toczyła się walka o miejsce w Lidze Mistrzów, Lidze Europejskiej, a także o armatę dla najlepszego strzelca ligi.

Przed 34 i tym samym ostatnią kolejką mieliśmy wiele pytań, a dziś poznaliśmy na nie odpowiedzi.

Wyniki 34 kolejki spotkań Bundesligi

Kwestia utrzymania w lidze:
Porażki wszystkich trzech zespołów walczących o baraże w walce o utrzymanie w lidze zdecydowały o małym sukcesie drużyny z Hamburga, która staje przed możliwością kontynuowania swojego rekordu w postaci najdłuższego pobytu w pierwszej Bundeslidze.

Walka o Ligę Europejską:
Również drużyny z Augsburga i Mainz miały dziś o co walczyć. Przed dzisiejszymi spotkaniami FSV Mainz znajdowało się o punkt przed Augsburgiem i w konsekwencji dawało to drużynie wcześniej kierowanej przez Jurgena Kloppa możliwość gry w eliminacjach do Ligi Europejskiej. Augsburg musiał więc dziś wygrać i liczyć na potknięcie Mainz ze słabo spisującą się w tym sezonie drużyną Hamburga. Tak się jednak nie stało i ostatecznie to drużyna Mainz wygrywając z Hamburgiem wynikiem 3:2 zapewniła sobie grę w eliminacjach do LE.

Walka o Ligę Mistrzów:
Dziś także dowiedzieliśmy się komu przyjdzie grać w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Piłkarze Bayeru Leverkusen i Vfl Wolfsburg musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i walczyć do ostatniej minuty, lecz w przypadku tych drugich to nie wystarczyło, ponieważ musieli również liczyć na potknięcie Bayeru rywalizującego z Werderem. Po pierwszej połowie to Wilki były w eliminacjach do LM prowadząc w swoim meczu wynikiem 1:0. W Leverkusen tymczasem był remis. Po zmianie stron Bayerowi udało się jednak odrobić straty i wygrać mecz dzięki czemu obronili przed Wolfsburgiem wcześniej już zajmowane czwarte miejsce w tabeli.

Rozstrzygnięcia w klasyfikacji strzelców:
Walka o armatę dla najlepszego strzelca ligi również toczyła się do ostatniej kolejki. Przed 34 serią spotkań po 18 bramek mieli Robert Lewandowski, oraz nie grający w ostatnich meczach Bayernu Mario Mandzukić. Tuż za nimi z 16 bramkami na koncie znajdował się będący w fenomenalnej formie Reus, przyszły zawodnik Borussi Dortmund Adrian Ramos, oraz niespodzianka tego sezonu, piłkarz Norymbergii Josip Drmić.

Dziś jednak trener Bayernu Monachium Josep Guardiola zdecydował się posłać do boju od pierwszej minuty swojego napastnika. Mandzukić w pierwszej połowie meczu ze Stuttgartem starał się jak mógł wpakować piłkę do siatki rywala lecz na nic się to zdało. Tymczasem w Berlinie w pierwszej połowie meczu Herthy z Borussią "Lewy" znalazł się w idealnej okazji w oko w oko z bramkarzem Herthy Berlin i nie mógł tej okazji nie wykorzystać! Tym samym po 45 minutach to Lewandowski był samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Jak się okazało to się już nie zmieniło. W drugiej połowie w Monachium Mandzukić został zmieniony, a w Berlinie Robert Lewandowski popisał się fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego i został najlepszym strzelcem Bundesligi sezonu 2013/14. W doliczonych minutach meczu pomiędzy Schalke a Norymbergą na listę strzelców wpisał się jeszcze Josip Drmić.