Ostatnie akcje użytkownika, Tablica użytkownika

Ostatnie akcje użytkownika

 • wislander napisał/a komentarz do Sławomir Szmal: Final Four to dla mnie święto

  Nie w temacie, ale warto poświęcić kwadrans, by to obejrzeć i nacieszyć oczy. Nikola Prce wygrał zestawienie TOP 50 najładniejszych bramek w 2015 roku, a na 6. miejscu Wojciech Zydroń i jego karny w meczu z Vive.

 • wislander lubi Komentarz

  Z mojego punktu widzenia tj. kibica wygląda to zupełnie inaczej. Zawsze na 'nic nie robienie' można sobie znaleźć alibi w postaci ustaw, przepisów, regulaminów itd. W moich oczach w polityce Związku dominuje krótkowzroczność i nie widać konsekwentnie wdrażanej długofalowej strategii.
  1) Prawdę mówiąc mam już dość słuchania bajek o lidze zawodowej. Można odnieść wrażenie, że liga zawodowa jest celem samym w sobie a nie środkiem do celu jakim powinien być rozwój piłki ręcznej w Polsce. Nowych kibiców raczej nie przybywa, a oglądalność ligi w tv chyba też nie rośnie.
  2) Mówi się dużo o obronie sportowych zasad przeciwko rozszerzaniu ligi. Ten argument został użyty w zeszłym sezonie i taki sam teraz. Skoro "wyprzedzenie" jest główną przeszkodą dlaczego nie zrobiono tego pod koniec zeszłego sezonu? Poza tym aspekt moralny to dla mnie niepewny grunt w sytuacji gdy jeden klub osiąga wynik niejako na kredyt (tj. nie płacąc swoim zawodnikom) a drugi mając zbilansowany budżet i grając młodzieżą osiąga wynik nieznacznie gorszy. W Bundeslidze potrafiono nieco "nagiąć" zasady aby uratować Hamburg co wydaje się było w interesie całej Bundesligi a nie tylko Hamburga.
  3) Rozszerzenie ligi ma tę zaletę, że wpuszcza trochę świeżej krwi do bardzo zamkniętej ligi. Od lat mamy sytuację wędrowania pewnej grupy "rutyniarzy", którzy wędrują z klubu do klubu nie podnosząc specjalnie poziomu ligi natomiast wystarczają klubom w utrzymaniu. Jest to układ statyczny i blokujący jakiekolwiek zmiany.
  4) Nie wydaje mi się aby to Polsat był przeszkodą nie do przejścia w kwestii reorganizacji rozgrywek. Pozostałym dyscyplinom zespołowym udało się to osiągnąć mimo zawartych umów tv.
  5) Trudno sobie dzisiaj wyobrazić rozwój marketingowy dyscypliny sportu bez tv. Po zachowaniu Polsatu można domniemywać, że nie wiąże z tą dyscypliną żadnej przyszłości dla siebie. Czy kwestią nowej umowy po 2016 ciągle zajmuje się Związek czy odpowiedzialność spada już na barki nowego, w tym momencie wirtualnego ciała jakim ma być liga zawodowa?

  Jestem kibicem piłki ręcznej od lat a już dawno nie widziałem tak nudnej ligi jak w tym sezonie. Całe szczęście, że można się chociaż emocjonować pojedynkami Vive w LM. Gdy to zabraknie będzie naprawdę nieciekawie.

 • wislander lubi Komentarz

  Szacun, Varsovia. Z twojej wypowiedzi powinien być zrobiony artykuł, żeby każdy fan piłki ręcznej mógł do niej łatwo dotrzeć. Jak w pigułce przedstawione wszystkie najistotniejsze bolączki. Przemyślane i przekonywujące argumenty kogoś, kto jest nie tylko kibicem, ale kibicem myślącym. Ale czy to dotrze do kogoś, kto ma realny wpływ na ppolskiego handballa?
  Tak, to prawda, w lidze wieje nudą, jest stagnacja, odbywają się pozorne ruchy {głównie transferowe) a żadnego zaczynu zmian , żadnej koncepcji nie widać. Prawdziwe sportowe pojedynki (poza rutynową "świętą wojną", dającą głównie upust tym złym emocjom) dzieją się gdzie indziej. Pozostaje reprezentacja - w tej czy w innej postaci, choćby polskiego klubu w LM

 • wislander napisał/a komentarz do PGNiG Superliga bez rewolucji. Kolegium Ligi negatywnie oceniło wniosek klubów

  Nielba także i to najwięcej z całej ligi, choć większość zdaje się tego nie zauważać. W 16-osobowej kadrze było aż 10 wychowanków. Najwięcej ze wszystkich klubów jakie grały w minionym sezonie w Superlidze.

 • wislander lubi Komentarz

  Jestem za. Nawet mając świadomość,że to Vive jest faworytem rozgrywek. Po zlikwidowaniu Play Off'ów każdy mecz byłby na wagę złota. Wreszcie ten 'produkt marketingowy' stałby się naprawdę atrakcyjny dla kibica. Rozszerzanie do 14 to niestety uwstecznienie bo już teraz widać jak na dłoni,że część zespołów z dołu tabeli ledwo zipie w SL. Zamykanie ligi to kolejny ponury żart. Ja bym zostawił jak jest plus likwidacja Play Off. Dopiero zrobiłoby się emocjonująco i wygrał by sport. Ale co tu chcieć skoro warunki Związkowi dyktuje telewizja! Musi się związkowi bardzo to opłacać skoro idą na takie ustępstwa. Tyle,że te kwoty to wielka tajemnica a klubom przypadają jedynie okruchy ze stołu jaśnie państwa.


  Dlatego im szybciej powstanie liga zawodowa tym lepiej!

 • wislander lubi Komentarz

  Poza tym - wyobrażacie sobie sytuację, że przez dwa lata nikt nie spada, a potem, po dwóch latach przyjdzie jakiemuś pierwszoligowcowi awansować - jakie on będzie miał szanse?
  Druga sprawa - kurde, jestem pewien, że gdyby taki Piotrkowianin czy Pomezania wiedziały o zamknięciu ligi to zrobiłyby wszystko aby awansować. Przyznam szczerze, że jeśli temat przejdzie to będzie to skandal.

 • wislander lubi Komentarz

  Temat przerabialiśmy przed rokiem - nie zmienia się zasad po sezonie. I o ile w poprzednim roku można było przypuszczać, że znajdą się 2-3 zespoły z I ligi, które byłyby w stanie walczyć jak równy z równym w Superlidze to teraz jest to nierealne - trzeba wziąć pod uwagę jak finansowo cienko przędą drużyny Stali, Śląska, Pogoni...
  A już zamykanie ligi to kompletnie poroniony pomysł, który sprawia, że gra w I lidze nie ma sensu.

 • wislander lubi Komentarz

  Czy mają jeszcze jakieś równie ciekawe pomysły ?
  Ja poszedł bym jeszcze dalej : np nie przyznawać punktów za mecze albo przyznawać punkty po równo, po co stresować potencjalnych sponsorów, działaczy i utwierdzać w przekonaniu dobrze spełnionego obowiązku bo mają ekstraklasę.
  A tak na poważnie. to w związku z kolejnym sygnałem o lidze zawodowej chętnie bym poczytał, jak twórcy-pomysłodawcy-inicjatorzy zamierzali by rozwiązać wiele problemów zgłaszanych po pierwszym sygnale o takim pomyśle. Idea może i dobra, ale na razie to tylko hasło.
  Może "Sportowe Fakty" zainicjują zbieranie pytań i ktoś odpowiedzialny spróbuje na nie odpowiedzieć ?
  Co do powiększenia ligi : osobiście zastanawiał bym się raczej nad jej pomniejszeniem. Nie mamy tak wielu rokujących zawodników. Świadczą o tym wyniki grup młodzieżowych na arenach międzynarodowych.

 • wislander lubi Komentarz

  Zabijanie sportu, propagowanie kasy. Jaki sens ma gra juniorami? Po co ich wychowywać, skoro i tak nikt nie spadnie. Mecze bez presji, emocji, kibiców. Prezesi będa sczęśliwi, bo niezależnie od tego co zrobią, nikt nie spadnie. Vive mistrzem, Płock vice a pozostałe 12 drużyn młocka o nic przez cały sezon. BRAWO PANOWIE, BRAWO!!!

 • wislander lubi Komentarz

  W kontekście popularyzacji i rozwoju dyscypliny oraz dużego nasycenia zespołów zawodnikami zagranicznymi koncepcja powiększenia ligi słuszna.
  Na pewno wyższa klasa rozgrywek owocuje hojnością sponsorów i zapełnieniem trybun w słabszych ośrodkach. Dla młodszych polskich zawodników to szansa na występy, naukę i porównanie do najlepszych.
  Sa też znaki zapytania kiedy czołowe zespoły grające w pucharach europejskich mają wygospodarować czas na dodatkowe mecze.
  Moim zdaniem zdaniem także play offy należy ograniczyć do trzech meczy zamiast pięciu .
  Wszelkie zmiany systemu rozgrywek powinny też byc podawane i konsultowane co najmniej rok wcześniej.

 • wislander lubi Komentarz

  A ja mam inny pomysł. Chcą ustabilizować ligę? Proszę bardzo! Robimy sprawozdania finansowe klubów, tworzymy próg finansowy który oprócz poziomu sportowego musi być przekroczony, i wprowadzamy jako drugie kryterium udziału w Superlidze. Żeby w niej grać, poza awansem sportowym trzeba mieć ustabilizowany budżet. Pewne będzie wówczas, że kluby zadłużone, bez środków do gry w Superlidze, nie będą w niej grały, w przypadku awansu (sportowego) klubu nie spełniającego tego warunku, wprowadzić możliwość wykupienia miejsca w lidze przez klub bogatszy, który spadł sportowo za konkretne pieniądze. W takiej sytuacji można poszerzyć ligę do maksymalnie 14 zespołów i zobaczyć co będzie się działo, i ile tak na prawdę klubów jest w stanie w niej grać.

 • wislander lubi Komentarz

  Najlepiej nich nikt nie spada. Jeszcze Mistrza i Vicemistrza dajmy przed początkiem sezonu na dwa najbliższe lata, żeby było stabilniej i wszscy niech grają cały rok juniorami. Ekstra pomysł, ekstra.

 • wislander lubi Komentarz

  I co tu komentować? Choćby był to najlepszy pomysł, to jest on sprzeczny z ideą sportu - nagle po sezonie okazuje się, że nikt nie spadnie...?! Kretynizm. Popieram takie rozwiązania, ale jasne, czytelne i przedstawione wszystkim przed sezonem, ewentualnie w pierwszej, wczesnej jego fazie.

 • wislander lubi Komentarz

  Co za poroniony pomysł! Na jakiej podstawie niby kluby mają nie spaść z ligi, i dlaczego kluby z 1 ligi nie mogą wejść do najwyższej klasy rozgrywkowej? Bo co? Bo tak kilku prezesów i leśnych dziadków wymyśliło? Czyli co? Robimy NBA? Kto płaci kasę ten gra w lidze? TO JEST CHORE i nie ma nic wspólnego ze sportem i współzawodnictwem.

 • wislander lubi Komentarz

  Powinni zacząć zmiany od 1 ligi. Zrobic tam jedną grupę. W kolejnym sezonie spadają do niej 2 druzyny i awansują 2 a kolejne walczą

 • wislander lubi Komentarz

  I Wybrzeże sie utrzyma hahah jaki żart!!

 • wislander lubi Komentarz

  Dwunastu drużyn nie stać na to, żeby grać w Superlidze a Wy chcecie 14? Różnica poziomu góry a nawet środka z dołem jest kolosalna a chcecie więcej? Ktoś tu głowę stracił!

 • wislander napisał/a komentarz do Nadchodzi rewolucja! Liga większa i zamknięta, Wybrzeże Gdańsk uratowane?

  Po prostu brak słów - jeśli w ZPRP pracuje choć garstka normalnych to ten wniosek odrzuci, ale znając ich mentalność przyklasną temu "świetnemu" pomysłowi. Stanowcze NIE dla utrzymania się przy zielonym stoliku - parkiet weryfikuje umiejętności, a nie leśne dziadki. Proponuję ligę rozszerzyć do 18 drużyn wzorem piłkarskiej Bundesligi czy Primera Division i oczywiście nikt nie spada, co by dać motywację zawodnikom do heroicznej walki o punkty w każdym meczu. Jak się bawić to się bawić. I drugi cios, że nadal te smętne play-offy i ręczna w Polsacie... Najbardziej gówniany system. W Bundeslidze, Asobal i LNH każdy mecz jest na wagę mistrzostwa. Zróbmy wreszcie do cholery coś takiego u nas.

 • wislander lubi Komentarz

  Niech wszyscy poznaja ta prawde, Jaki jest związek i polsat. Prowadzac swoja polityke okradaja kibicow recznej z naprawde swietnych meczow w Skuter Arenie, Zenada!

 • wislander lubi Komentarz

  Nie ma co więcej komentować. MEDAL JEST NASZ! W końcu, chwała dla zawodników i dla Trenera Skutnika. Coś pięknego, dla takich chwil się żyje, co najciekawsze, Skutnik w wywiadzie dla Radia Lublin powiedział, że lepiej smakuje mu medal zdobyty w Puławach, bo w Mielcu nie było takiej radości, takiej atmosfery, zaszokowany jestem tą wypowiedzią, ale jak najbardziej pozytywnie. Dzięki Panowie za te piękne chwile. Jesteście najlepsi!

  [edit] Swoją drogą, co ciekawsze. Panowie z Polsatu, którzy nagrywali oba mecze, piątek - sobota, spytani o to czy na prawdę nie da się przeprowadzić transmisji parsknęli śmiechem, powiedzieli, iż żadnych problemów z jakością nie ma, a nagrywali kamerą FULLHD, która bez problemu zmieściła by się na podeście nad ławkami rezerwowych. Co śmieszniejsze, dodali, że to wszystko to odgórne zarządzenie z "góry" Polsatu i Związku. ŻENADA!

 • wislander lubi Komentarz

  Z punktu widzenia kibica może i trochę szkoda, że nie doszło do dogrywki (bo fajnie się to oglądało) ale z drugiej strony szkoda już było chłopaków z Wisły, którzy grali cały mecz bez zmiany. Daszek już w przerwie wyglądał jakby wyszedł z sauny.

 • wislander napisał/a komentarz do Vive Tauron Kielce mistrzem Polski! - relacja z meczu Orlen Wisła Płock - Vive Tauron Kielce

  Kapitalny mecz, bez chamskich zagrywek z obu stron i sędziowie też stanęli na wysokości zadania. W przyszłym sezonie życzę sobie jedynie, aby losy mistrzostwa ważyły się do samego końca i nasza ukochana dyscyplina była pokazywana w innej stacji, bo Polsat z sezonu na sezon to coraz większy dramat (ramówka, komentatorzy itp.). Gratulacje dla walczącej Wisły i niepokonanego Vive. Super się oglądało to wielkie widowisko i aż żal, że nie było dogrywki, bo spektakl trwałby dalej. Wiśle życzę udanych transferów, by skutecznie straszyć Vive w przyszłości, a kielczanom wygrania Ligi Mistrzów.

 • wislander lubi Komentarz

  Najlepsze zakonczenie sezonu jakie mogliśmy sobie wymarzyć , super poziom sportowy, czysta gra, bardzo dobre sędziowanie, zero niesportowego zachowania , dramaturgia na mega poziomie.Wisła pokazała ze ma charakter i umiejętnosci i we własnej hali mogą zrobić wszystko,tak osłbiony zespół a tak powalczył .Vive udowodniło ze jest najlepszym zespołem w Polsce, wiadomo przeciwnik osłabiony ale mega walczący jest groźny , Vive skończyło rywalizacje mając lepsze i gorsze momenty gry. Kluczowe postacie to SEGO,Jurecki i Lijewski w Wiśle Daszek i Montoro, w pewnych momentach takze Rodrigo.

 • wislander lubi Komentarz

  Super mecz :) Mało błędów sędziowskich i na pewno nie wypaczyli wyniku. Świetne widowisko w duchu Fair Play (z czego niektórzy na pewno będą niezadowoleni) leć tych zwykłych trolli olać. Szkoda trochę, że sezon się kończy jednak teraz zasłużony odpoczynek dla zawodników z Płocka, a Kielce pokazać pazur na Final Four ! :)

 • wislander lubi Komentarz

  brawo, pierwsza przeszkoda w tym roku pokonana, ale prawdziwa realizacja celu dopiero się zaczyna... a co do Wisły to faktycznie dla niej i jej trenera należy się szacunek w takim składzie taki opór postawić, swoją drogą to już zaczyna robić się tradycją na skalę Europejską, że najlepszym drużynom kontynentu arcy ciężko gra się w Płocku - to z drugiej strony sukces Vive wygrać na terenie gdzie i Barcelona i Skopje i Flensburg poległy.... twierdza Płock..

pokaż więcej

Tablica użytkownika

Tablica to miejsce gdzie możesz zostawić komentarz użytkownikowi.
Komentarze umieszczone na tablicy są publiczne i widoczne przez wszystkich. ok

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.