SPL: Pewne zwycięstwa Celtiku i Rangers

Piłkarze Celtiku Glasgow pokonali na Easter Road w Edynburgu miejscowy Hibernian 2:0, ale nie zmniejszyli straty do lokalnego rywala, gdyż Rangers na Ibrox nie mieli problemów z pokonaniem Aberdeen FC. Tym samym The Gers wciąż mają czteropunktową przewagę nad drużyną Gordona Strachana

Daniel Rosół

W pierwszym sobotnim spotkaniu aktualny mistrz Szkocji zwyciężył w stolicy 2:0. Prowadzenie Celtikowi dał w 64. minucie Lee Naylro, który przedarł się przez defensywę Hibernian i uderzeniem prawą nogą nie dał szans Andrewowi McNeilowi. Końcowy wynik ustalił kwadrans przed końcowym gwizdkiem Georgis Samaras. Grek, który niespełna 180 sekund wcześniej pojawił się na murawie, wykorzystał dośrodkowanie Aidena McGeady?ego z lewej strony i popisał się precyzyjną główką.

Gracze Glasgow Rangers mieli bez problemów poradzić sobie na własnym boisku z Aberdeen, ale niespodziewanie to goście pierwsi objęli prowadzenie. W 28. minucie The Dons przeprowadzili szybką kontrę, którą wykończył Steve Lovell. The Gers potrzebowali dziesięciu minut, aby odrobić stratę, a autorem wyrównującej bramki był Christian Dailly. Pieć pi9mut po zmianie stron Rangersi objęli prowadzeniem gdy piękne dośrodkowanie Kirk Broadfoota z praej strony na bramkę zamienił Charlie Adam. W końcówce prowadzeni podwyższył Kris Boyd, który w 83. minucie ustalił wynik meczu.

Zbigniew Małkowski ponownie oglądał spotkanie Inverness Caledonian Thistle z ławki rezerwowych, a jego koledzy musieli na boisku uznać wyższość Hearts. Bohaterem Serc był Callum Elliot - autor dwóch z trzech bramek meczu.

Nie odbyło się spotkanie Gretny z Dundee United. Wszystko ze względu złego stanu murawy na Fir Park. Nowy termin spotkania nie jest jeszcze znany.

W pozostałych spotkaniach skromne, ale cenne zwycięstwo odniósł Kilmarnock FC, który pokonał 1:0 St. Mirren FC dzięki trafieniu Jamiego Hamilla. Bezbramkowym remisem zakończyła się konfrontacja Falkirk z Motherwell.