Anglia: Szósty gol Polaka

Paweł Abbott jest już coraz bliżej powrotu do wysokiej dyspozycji. Polak przez kilka tygodni leczył kontuzję, lecz wrócił już do gry i w sobotniej 35. kolejce League Two (odpowiednik polskiej czwartej ligi) zdobył bramkę dla Darlington.

Bartosz Zimkowski

Abbott spotkanie z Brentford rozpoczął na ławce rezerwowych, ale w 63. minucie zmienił strzelca pierwszego gola - Guylain Ndumbu-Nsungu. W 90. minucie były reprezentant polskiej młodzieżówki wykorzystał dośrodkowanie Neila Wainwrighta i strzałem z prawej nogi umieścił piłkę w siatce rywali ustalając wynik spotkania na 3:1. Dla Abbotta była to pierwsza bramka od 24 listopada poprzedniego roku i szósta w tym sezonie. Darlington po 35. kolejkach zajmuje trzecie miejsce i aby bezpośrednio awansować do League One musi zając przynajmniej drugą lokatę.

Jeszcze niedawno wydawało się, że Abbott wróci do Polski. Chciał on rozwiązać kontrakt z Darlington i podpisać umowę z ŁKS-em Łódź, który był gotowy go ściągnąć. Ostatecznie pozostał na Wyspach, gdzie gra już od siedmiu lat.